Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 06:50:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: [FAQ] Chrzest warunkowy
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: [FAQ] Chrzest warunkowy  (Przeczytany 20455 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 16, 2010, 16:31:10 pm »

X. Trytek dopóki był w FSSPX nie miał takich dylematów, po co zaprzątamy sobie tym głowę? Może zajmijmy się ważniejszymi sprawami Kościoła, chociażby coraz mniejszą liczbą wiernych w świątyniach polskich a już szczególnie młodzieży. Odchodzącym jest obojętne jaki ryt jest mszy i sakramentów. Nie obchodzi ich to. Odchodzą po prostu.

A le tak po ludzku - czy można się tym wiernym, młodzieży, tak do końca, dziwić? Ja miałem te łaskę, że w bardzo ważnym momencie "odkryłem" Mszę Trydencką...

A  ks. Wesołek onego czasu powiedział i napisał: "Przynależność do Tradycji to nie ubezpieczalnia. Czasem wygląda na to, że niejeden myśli, iż nie musi się już trudzić, bo przecież Msza trydencka.... Bez pracy, bez walki i największa świętość sama za nas nic nie wykona."
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 16:33:09 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 16, 2010, 19:00:57 pm »

Ale czy x Trytek nie był chrzczony 2 razy -" Biskup Oliver Oravec oświadczył, że ksiądz Rafał Trytek zostanie warunkowo (sub conditione) ochrzczony, bierzmowany i wyświęcony na kapłana", za linkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Trytek

przypominam Panu, że chrzest warunkowy to nie to samo co powtórny chrzest. O osobie, której udzielono chrztu warunkowo, nie mozna mówić, że jest 2x ochrzczona
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 16, 2010, 20:07:00 pm »

Chrzest warunkowy udzielany  w wyniku  wątpliwości co do faktu lub ważności udzielonego chrztu.

Chrzest warunkowy
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2009/Przewodnik-Katolicki-10-2009/Poradnik-duchowy/Chrzest-warunkowy

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2017, 20:31:38 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 16, 2010, 20:24:20 pm »

Osoby, ktore chrzcil np. Pieronek lub s.p. Tischner powinny sie ochrzcic drugi raz. Co do tego nie mam watpliwosci.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 16, 2010, 20:32:41 pm »

Osoby, ktore chrzcil np. Pieronek lub s.p. Tischner powinny sie ochrzcic drugi raz. Co do tego nie mam watpliwosci.
Chyba Pan przesadza i to znacznie
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 16, 2010, 22:22:52 pm »

Pani yukoma, a Pani sprawdzono to, że jest potrzeba uzupełniania chrztu?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 16, 2010, 22:41:50 pm »

Ustaliłam to z Panem Bogiem osobiście, bez pośredników  :)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 16, 2010, 22:43:46 pm »

Ale chyba jeszcze Kościół musi się zgodzić, czyż nie? I musi być podstawa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 16, 2010, 22:47:44 pm »

Ale chyba jeszcze Kościół musi się zgodzić, czyż nie? I musi być podstawa...

Kościół = kapłan katolicki. Wystarczy
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 16, 2010, 23:04:09 pm »

Kościół zaocznie się zgodził - mam ustne potwierdzenie trzech osób duchownych ( lepiej żeby  nasz ksiądz tego nie czytał bo jeszcze powie, ze uprzedzam fakty).Czeka mnie teraz decydująca rozmowa.
Chętnie wrócę do tego tematu za jakiś czas.
Podstawą  natomiast jest głębokie wewnętrzne przekonanie o potrzebie przyjęcia Chrztu uzupełniającego.
Uważam, ze mi się od Kościoła po prostu należy.Słowo "należy" prosze rozumieć jako krzyk oburzenia i bezsilności 

Kto i jakim prawem zmienił odwieczny ryt ???!!!
Odebrał mi możliwość otrzymania egzorcyzmów???!!!
Uniemożliwił zmazanie grzechu pierworodnego w sposób w jaki dokonywały tego przeszłe pokolenia???!!!


Dalsze szczegóły są zbyt osobiste jak na forum.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 23:09:09 pm wysłana przez yukoma » Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 16, 2010, 23:31:44 pm »

W Polsce zreformowany ryt chrztu obowiązywał od Wielkanocy 1973 roku.

Ma Pan Panie Bartku dokładne dane kiedy, które ryty Sakramentów w Polsce zostały zmienione ?

Ja byłem "solony" jeszcze w 1968 roku i to w diecezji gorzowskiej, która jak na posoborowie doprawdy była mocno tradycyjna jescze w latach 80-ych...( tam rządził ś.p. Sługa Boży JE.X.Biskup Wilhelm Pluta:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Pluta

Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marcin
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 17, 2010, 00:00:26 am »


Kto i jakim prawem zmienił odwieczny ryt ???!!!
Odebrał mi możliwość otrzymania egzorcyzmów???!!!
Uniemożliwił zmazanie grzechu pierworodnego w sposób w jaki dokonywały tego przeszłe pokolenia???!!!


Dalsze szczegóły są zbyt osobiste jak na forum.

przerażające! Po pierwsze nie odwieczny, po drugie w ciągu roku co najmniej raz jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i wyrzeczenie się szatana, grzech pierworodny albo jest zmazany albo nie! Co to za filozofia że coś zmazuje grzech ale że co? Nie do końca? Za słabo?
Takie podejście do chrztu kojarzy mi się z szamaństwem. Kolejny raz jest mam wrażenie że tu nie chodzi o wiarę, o "społeczność" z Bogiem ale o ryty, formy! Nie wiem ile pani ma lat, ale skoro chrzest był w latach 70tych bo przez 40 lat uczestniczyła pani w sakramentach, w życiu które ofiarowali pani rodzice poprzez święty chrzest i co chce pani dziś uzupełnić? To może na wszelki wypadek co niedziele się chrzcić no bo nigdy nic nie wiadomo.

Osoby, ktore chrzcil np. Pieronek lub s.p. Tischner powinny sie ochrzcic drugi raz. Co do tego nie mam watpliwosci.

kto nie ma wątpliwości? Co to za ton? Co to za maniera aby przed nazwiskiem biskupa i księdza katolik specjalnie opuszczał tytuły? Jak ktoś napisał zamiast ks Trytek czy ks Stehlin po prostu nazwisko była awantura.
Faryzeizm się szerzy na forum!!!
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 17, 2010, 00:10:22 am »

A czym się Pan tak przeraził? Prawdą?
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 17, 2010, 00:27:42 am »

Po pierwsze nie jest Pani na żadnym rykowisku, więc proszę się na nas tak nie wydzierać. Po drugie o jakiej prawdzie Pani pisze? Przecież to co Pani tutaj napisała:
@ marekkoc- ja też byłam chrzczona na początku lat siedemdziesiątych, wtedy na pewno wszystko już było okrojone  i wyjałowione do granic możliwości.Wobec tego ( po niedawnym przejrzeniu na oczy) będę miała Chrzest święty  uzupełniający.Dodam, ze poprosiłam Kosciół o taki Chrzest również dla moich dzieci bo dlaczego nie mają dostać tego co im się od Kościoła należy.Mam na myśli min egzorcyzmy.Chyba w KNO jest ostatnio pokazane jak to wszystko "ewoluowało".
Z prawdą ma mało wspólnego. Tak jak Pan Bartek przypomniał na początku lat 70 używano jeszcze rytu sprzed reformy, a więc to "na pewno" jest kłamstwem. Do tego jeszcze nie istnieje coś takiego jak chrzest uzupełniający. Pani w ogóle nie wie czego chce... Pani sobie robi jaja z tak poważnych spraw
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 17, 2010, 00:29:34 am »

Po pierwsze nie jest Pani na żadnym rykowisku, więc proszę się na nas tak nie wydzierać. Po drugie o jakiej prawdzie Pani pisze? Przecież to co Pani tutaj napisała:
@ marekkoc- ja też byłam chrzczona na początku lat siedemdziesiątych, wtedy na pewno wszystko już było okrojone  i wyjałowione do granic możliwości.Wobec tego ( po niedawnym przejrzeniu na oczy) będę miała Chrzest święty  uzupełniający.Dodam, ze poprosiłam Kosciół o taki Chrzest również dla moich dzieci bo dlaczego nie mają dostać tego co im się od Kościoła należy.Mam na myśli min egzorcyzmy.Chyba w KNO jest ostatnio pokazane jak to wszystko "ewoluowało".
Z prawdą ma mało wspólnego. Tak jak Pan Bartek przypomniał na początku lat 70 używano jeszcze rytu sprzed reformy, a więc to "na pewno" jest kłamstwem. Do tego jeszcze nie istnieje coś takiego jak chrzest uzupełniający. Pani w ogóle nie wie czego chce... Pani sobie robi jaja z tak poważnych spraw

przecież to ma nastąpić u Pani Y.:

@ marekkoc- ja też byłam chrzczona na początku lat siedemdziesiątych, wtedy na pewno wszystko już było okrojone  i wyjałowione do granic możliwości.Wobec tego ( po niedawnym przejrzeniu na oczy) będę miała Chrzest święty  uzupełniający.Dodam, ze poprosiłam Kosciół o taki Chrzest również dla moich dzieci bo dlaczego nie mają dostać tego co im się od Kościoła należy.Mam na myśli min egzorcyzmy.Chyba w KNO jest ostatnio pokazane jak to wszystko "ewoluowało".

nie doczytal Pan
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: [FAQ] Chrzest warunkowy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!