Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 08:25:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: [FAQ] Chrzest warunkowy
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: [FAQ] Chrzest warunkowy  (Przeczytany 20444 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 16, 2010, 13:54:40 pm »

Czy ktoś ochrzczony latem 1972 roku w wiejskiej parafii na Lubelszczyźnie może mieć pewność, że było to w Tradycyjnym rycie?
Jaka jest opinia Tradycjonalistów (SPSSX, Sedewakantyści) na temat nowego rytu chrztu?
Co oznacza skrót KRR?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 16, 2010, 13:58:50 pm »

Panie markukoc, na wszystkie pytania odpowiedź znajdzie Pan na forum. I to nie jeden raz...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 16, 2010, 14:07:39 pm »

Panie markukoc, na wszystkie pytania odpowiedź znajdzie Pan na forum. I to nie jeden raz...

podejrzewam, że również na wiele innych " pytań błahych i trywialnych" których tak wiele osób tu zadało. Ale czy komuś to przeszkadza?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 16, 2010, 14:09:01 pm »

Katolicki ryt rzymski, a co chrztu to jakie to ma znaczenie? Zresztą kto to teraz stwierdzi definitywnie? Chrzest i tak jest ważny. Ja sam ochrzczony w Warszawie w 1966 roku też nie wiem czy wtedy były już jakieś zmiany. Tak samo jak nie wiem czy w tej parafii był już wtedy ryt mszy 1965 czy jeszcze 1962, a może jeszcze używano mszału sprzed reform piusowych. Ale jakie to teraz może mieć znaczenie. Nie da się cofnąc czasu
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 16, 2010, 14:12:22 pm »

Ale czy x Trytek nie był chrzczony 2 razy -" Biskup Oliver Oravec oświadczył, że ksiądz Rafał Trytek zostanie warunkowo (sub conditione) ochrzczony, bierzmowany i wyświęcony na kapłana", za linkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Trytek
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 16, 2010, 14:21:53 pm »

X. Trytek dopóki był w FSSPX nie miał takich dylematów, po co zaprzątamy sobie tym głowę? Może zajmijmy się ważniejszymi sprawami Kościoła, chociażby coraz mniejszą liczbą wiernych w świątyniach polskich a już szczególnie młodzieży. Odchodzącym jest obojętne jaki ryt jest mszy i sakramentów. Nie obchodzi ich to. Odchodzą po prostu.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 16, 2010, 14:24:47 pm »

X. Trytek dopóki był w FSSPX nie miał takich dylematów, po co zaprzątamy sobie tym głowę? Może zajmijmy się ważniejszymi sprawami Kościoła, chociażby coraz mniejszą liczbą wiernych w świątyniach polskich a już szczególnie młodzieży. Odchodzącym jest obojętne jaki ryt jest mszy i sakramentów. Nie obchodzi ich to. Odchodzą po prostu.

A le tak po ludzku - czy można się tym wiernym, młodzieży, tak do końca, dziwić? Ja miałem te łaskę, że w bardzo ważnym momencie "odkryłem" Mszę Trydencką...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 16, 2010, 14:30:17 pm »

Nie sądzę, że młodzież odchodzi z kościołów bo jest tam NOM. Im to po prostu zwisa jaki jest ryt. Odchodzą bo liczy się ,,fura, skóra i komóra" a nie chcą by ,,czarni' wstrącali się do ich sypialni na przykład. Po co iść do kościoła jeśli można do centrów handlowych, pabów, a latem na działki itp. Złożona to bardzo sprawa.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 16, 2010, 14:43:00 pm »

Szczególnie, jeśli za wzór ma uchodzić wikary, dla którego też liczy się skóra, fura i komóra...
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 16, 2010, 14:46:41 pm »

jest sporo wartościowej, poszukującej młodzieży np. na uczelniach. Tylko co się z nimi dzieje dalej...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 16, 2010, 15:24:09 pm »

@ marekkoc- ja też byłam chrzczona na początku lat siedemdziesiątych, wtedy na pewno wszystko już było okrojone  i wyjałowione do granic możliwości.Wobec tego ( po niedawnym przejrzeniu na oczy) będę miała Chrzest święty  uzupełniający.Dodam, ze poprosiłam Kosciół o taki Chrzest również dla moich dzieci bo dlaczego nie mają dostać tego co im się od Kościoła należy.Mam na myśli min egzorcyzmy.Chyba w KNO jest ostatnio pokazane jak to wszystko "ewoluowało".
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 16, 2010, 15:26:21 pm »

a mi coś świta, że rok 72 daje szanse na Tradycyjny Ryt...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 16, 2010, 15:42:47 pm »

nie upieram się  :)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 16, 2010, 15:56:49 pm »

a mi coś świta, że rok 72 daje szanse na Tradycyjny Ryt...
na 99%, więc zanim Pani pójdzie uzupełniać sakrament, to może lepiej sprawdzić czy jest co uzupełniać ;)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 16, 2010, 16:11:56 pm »

W Polsce zreformowany ryt chrztu obowiązywał od Wielkanocy 1973 roku.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: [FAQ] Chrzest warunkowy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!