Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:47:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan Pająk i jego książki
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Pan Pająk i jego książki  (Przeczytany 31010 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« dnia: Marca 13, 2010, 20:17:49 pm »

Co Państwo myślą o tym człowieku? Czy on i jego książki są wiarygodne?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 13, 2010, 20:20:53 pm »

.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 13, 2010, 20:27:43 pm »

Czy on i jego książki są wiarygodne?

Jak już tak konkretnie to nie, byłem jego sąsiadem (jedna  kamienica)  :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
kamilek
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 13, 2010, 20:36:56 pm »

.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 13, 2010, 20:50:23 pm »

lepiej poczytac komiksy Spidermana ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 13, 2010, 21:11:51 pm »

lepiej poczytac komiksy Spidermana ;)

Znacznie lepiej  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 13, 2010, 21:15:25 pm »

bajki polskie, ale zaspokajają kompleksy i pretensje wielu, stąd chwytliwe   :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 13, 2010, 23:28:20 pm »

A mogą Państwo podać jakieś bardziej merytoryczne argumenty?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 13, 2010, 23:36:19 pm »

A mogą Państwo podać jakieś bardziej merytoryczne argumenty?

Te merytoryczne są dla wielu zbyt przykre...dlatego po nie nie sięgają  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 14, 2010, 00:01:43 am »

Czytam właśnie "Nowotwory Watykanu" i może emocjonalizm jest, ale większy w mojej ocenie występuje u ks. A.Villa. Może wcześniejsze książki są "rozbiegane", ale ta jest bardzo ciekawa i sprawia bardzo dobre wrażenie. Bardzo dobry poziom, świetnie się czyta, wiele ciekawych rzeczy, dużo źródeł!
Autor nie przegina, jak ma za co bronić to broni, jak ganić to gani.

Słyszałem złe opinie, ale o co chodzi nie wiem, bo książka jest dobra!
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2010, 00:03:16 am wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 14, 2010, 00:03:47 am »

generalnie, człowiek, który trochę czyta i się orientuje, prędzej czy później zorientuje się, że coś jest nie tak - zaznaczam, że piszę tylko o książkach historycznych (historia Polski), innych jego "dzieł" nie czytałem.
czytałem je jeszcze w latach 90., na początku mnie zainteresowały, ale potem poszedłem na studia, poszerzyły się horyzonty i świat przestał być czarno-biały.
Pan Pająk odznacza(ł) się bezgraniczną ufnością spotkanym na swej drodze różnej maści ubekom, esbekom i innym ludziom podejrzanego autoramentu. a to jest sensacyjny poziom brukowca. a ja brukowcom nie wierzę, bo każdą rewelację można sprzedać. no i to szukanie spisków.
a za wszystkim stoi po prostu urażona ambicja i osobiste poczucie krzywdy...
trochę jak u J.R.Nowaka - nie wyjechał na placówkę na Węgry (za "zasługi" dla władzy ludowej - trochę za późno zmienił front), więc od razu się na wszystkich obraził i "znalazł" zdrady, spiski, konszachty, konfabulacje, etc, etc... ach, no i stał się wiernym synem Kościoła...

jak pisałem wyżej: lubisz teorie spiskowe, masz poczucie, że cię oszukali, że "oni" są wszędzie wokół, że ty "zawsze" przegrywasz, lubisz "prawdę" podaną na tacy, chcesz, żeby ktoś ci wszystko w końcu wyjaśnił bez niepotrzebnych komplikacji  - takie książki są dla ciebie (albo zagłosuj na pewną partię lub oglądaj TVP1 lub słuchaj PR 1, a niedługo też PR 3  ;D  ;D)
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 14, 2010, 00:13:58 am »

To dawno Pan czytał, autorowi styl się wyrobił. Jego świat nie jest w książce czarno-biały. Co przeraża to to, że prezentuje sobą wszelkie odcienie szarości od czerni, aż do białości! ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 14, 2010, 00:41:07 am »

Czytam właśnie "Nowotwory Watykanu" i może emocjonalizm jest, ale większy w mojej ocenie występuje u ks. A.Villa. Może wcześniejsze książki są "rozbiegane", ale ta jest bardzo ciekawa i sprawia bardzo dobre wrażenie. Bardzo dobry poziom, świetnie się czyta, wiele ciekawych rzeczy, dużo źródeł!
Autor nie przegina, jak ma za co bronić to broni, jak ganić to gani.

Słyszałem złe opinie, ale o co chodzi nie wiem, bo książka jest dobra!

Czytałem ją. Uważam ją za jedną z najciekawszych jego pozycji, choć nie znam wielu, ostatnia ponoć znowu traktuje o Kościele , lecz tym razem także w Polsce chyba.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 14, 2010, 00:42:41 am »

Cytuj
A to ciekawostka.. znałem/znam kogoś i jego wujek pił z Pająkiem i wtedy Pająk przyznawał się do zmyślania.  Język

Nie wiem na ile to prawdziwe historie o wujku, ale co do autora to wątpliwości nie ma co do jego stylu.

Nie wszystko warto powtarzać !


Cytuj
epiej poczytac komiksy Spidermana
Czytałem wczoraj synkowi -nie warto!

Cytuj
Lepiej nie dotykać, nie wiadomo gdzie kończy się prawda a gdzie zaczyna fantazja.

To tak, jak na forum!  ;D

Cytuj
bajki polskie, ale zaspokajają kompleksy i pretensje wielu, stąd chwytliwe   Uśmiech

Brat się nie dał schwycić! ;D Nie ma Brat kompleksów? ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2010, 06:52:16 am wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 14, 2010, 00:45:06 am »

Wiem, że teraz mają wyjść dwie nowe :"On i ONI" o Szatanie i masonerii  oraz druga część "Kościoła do kasacji..." pt. "Lękajcie się".
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2010, 00:46:51 am wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan Pająk i jego książki « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!