Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:40:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: ŁOMIANKI pod Warszawą
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: ŁOMIANKI pod Warszawą  (Przeczytany 12002 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« dnia: Marca 17, 2009, 20:38:21 pm »

Wczorajszej niedzieli, w kaplicy kościoła p.w. Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Łomiankach, o godzinie 19:30, ksiądz Stanisław Małkowski odprawił Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim. Asystował ks. Łukasz Kadziński, służbę liturgiczną pełniła stale z nim współpracująca dzielna młodzież męska, zaś oprawę muzyczną zapewnił jak zawsze rewelacyjny chór.



Takie wieczory, jak wczorajszy, wspomina się do końca życia.

Byłem szczerze wzruszony, patrząc jak młody ksiądz wprowadza starszego swojego współbrata w świat starej mszy. Podziw budziła odwaga księdza Małkowskiego, i to nie tylko ta heroiczna, której dawał świadectwo w historii (bo przecież to postać historyczna!). Po ludzku wyobrażam sobie, jak mógłby się czuć ktokolwiek inny na jego miejscu, pouczany przez "młodzika", w dodatku publicznie. Jednak ksiądz Małkowski to człowiek naprawdę wielkiego formatu. A jego kazanie sprawiało, że momentami ciarki przechodziły po plecach...

Składam wielkie dzięki dla księdza Małkowskiego, a także dla księdza Kadzińskiego oraz wszystkich jego młodych współpracowników, że tak godnie sprawowali wczorajszą uroczystość. Niech Bóg Wam błogosławi!

http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2009/03/takie-wieczory-jak-wczorajszy-wspomina.html
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 17, 2009, 21:09:46 pm »

Pięknie! Proboszcz kiedyś wspominał o tym, że był w dobrych stosunkach z ks. Małkowskim, dobrze, że zaszło aż tak.
A czy ktoś wie czy w diecezji warszawsko-praskiej zostały zdjęte z ks. Stanisława ograniczenia nałożone przez abpa Głódzia? Albo czy jest możliwe, że zostaną zdjęte?

Przy okazji pozwolę sobie wspomnieć, że byłem dwa razy na mszy w kościele Miłosierdzia Bożego na Ateńskiej, gdzie ks. Małkowski posługiwał, być może jeszcze posługuje. Za pierwszym razem był w koncelebrze ks. Stanisław, za drugim nie. No i jak był to podszedł udzielać Komunii Świętej na klęcząco i od razu dosyć dużo ludzi poszło, że nawet jeszcze drugi ksiądz też tak udzielał Komunii (trzeci chyba kolejkowo). Za drugim razem ks. Stanisława nie było i już była wtedy po prostu kolejka.

Kiedy go tam spotkałem (na Ateńskiej, nie w Łomiankach), był to akurat dzień jego imienin.. Babcie szły do zakrystii składać życzenia no to też poszedłem. No i mnie zlustrował :) od tego, że nie jestem z parafii, aż do tego z jakiego jestem seminarium  (a nie było po mnie widać).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 17, 2009, 22:31:53 pm »

Ostatnio, z chronicznego niewyspania, wolniej kojarzę... Dziękuję P. Macowi za zamieszczenie zdjęcia. Teraz dopiero załapałem, że to ten ksiądz Małkowski odprawił Mszę w Łomiankach.
Parę tygodni temu zwrócił moją uwagę w programie Pospieszalskiego w TVP2 (opowiadał o ks. Popiełuszce) pewnym "drobnym szczególikiem"... Praktycznie przez cały czas trwania programu przesuwał dłonią paciorki różańca. W telewizji pierwszy raz coś takiego widziałem!
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2009, 22:35:30 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 17, 2009, 22:47:31 pm »


A czy ktoś wie czy w diecezji warszawsko-praskiej zostały zdjęte z ks. Stanisława ograniczenia nałożone przez abpa Głódzia? Albo czy jest możliwe, że zostaną zdjęte?


wg mojej rozmowy z Xiędzem Stanisławem, zostały zdjęte i panowie pogodzili się jak przystało na kapelanów Solidarności ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 13, 2009, 13:12:25 pm »

Ks. Łukasz Kadziński odchodzi z parafii w Łomiankach i zostaje przeniesiony do parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Ostatnia msza św. trydencka w Łomiankach zostanie odprawiona 21 czerwca br. przez ks. Stanisława Małkowskiego.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 13, 2009, 13:16:01 pm »

czyli Łomianki płaczą, a Pruszków może się cieszyć?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 13, 2009, 13:34:21 pm »

Blisko do Brwinowa
Zapisane
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 13, 2009, 13:41:45 pm »

Jeśli mogę być oburzona to jestem :'(
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 14, 2009, 10:45:03 am »

młodzież sobie poradzi - z Łomianek do Pruszkowa nie jest tak daleko
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:58:05 am »

Dla przypomnienia: dzisiaj o 19:30 tridentinę odprawi x. Małkowski.
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 21, 2009, 10:01:05 am »

+
mam nadzieję że zajmiecie sie nowym wikariuszem x.Marcinem który bardzo chętnie będzie odprawiał Mszę trydencką pod warunkiem, że będą wierni.
Zapisane
LastWarrior
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 14, 2009, 15:34:48 pm »

+

czy coś już wiadomo w tej sprawie ?
Zapisane
Akwizgran
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 24, 2009, 12:02:44 pm »

Był ktoś wczoraj na 19.30  na mszy trydenckiej ?? Pożegnalna msza ks Łukasza ...   cały kościół ludzi... nie zmieścili się w kaplicy, więc  odprawiana była w głównym kościele .. 
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 24, 2009, 12:18:48 pm »

Był ktoś wczoraj na 19.30  na mszy trydenckiej ?? Pożegnalna msza ks Łukasza ...   cały kościół ludzi... nie zmieścili się w kaplicy, więc  odprawiana była w głównym kościele .. 
Ale co? Czy Tridentina będzie w Łomiankach kontynuowana?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 24, 2009, 12:26:13 pm »

Był ktoś wczoraj na 19.30  na mszy trydenckiej ?? Pożegnalna msza ks Łukasza ...   cały kościół ludzi... nie zmieścili się w kaplicy, więc  odprawiana była w głównym kościele .. 
Dlaczego Pan tej infomacji o Mszy w ogloszeniach wczesniej nie umiescil ?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: ŁOMIANKI pod Warszawą « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!