Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 22:16:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: x. Alojzy Villa - Karol Wojtyła "beato" ? NO !!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: x. Alojzy Villa - Karol Wojtyła "beato" ? NO !!  (Przeczytany 8243 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 15, 2010, 10:01:08 am »

Jestem tuż po lekturze tej broszurki. Z góry zaznaczam, że zasadniczo nie znam włoskiego, ale jestem w stanie ją ocenić posiłkując się wiedzą ogólną, jaką mam na temat Jana Pawła II oraz znajomościa innych języków europejskich.

Broszurka jest jeszcze bardziej niechlujna niż książka o Montinim, w zakresie, w jakim ją poznałem. Część tekstów i wiadomości jest dublowanych, znaczna część nie ma poświadczenia w źródłach a inne są wątpliwe.

Zajmę się jednym z rozdziałów - "Potwierdzone: Wojtyła był Żydem", w którym możemy wyczytać, że mateczna babka Jana Pawła II miała żydowskie nazwisko Katz. Zatem, gdyby Karol Wojtyła złożył wniosek o obywatelstwo izraelskie, to by je otrzymał. Dowiemy się również, że ukochanym poetą papieża był Żyd pochodzenia frankistowskiego Adam Mickiewicz, przyjaciel Mazziniego, który zmarł w Konstantynopolu organizując legion żydowski, który miał wyzwolić Jerozolimę.

Czy chcą Państwo komentarz do tych rewelacyj, czy samo streszczenie wystarczy ?

Porównując to dziełko ze słynną książką "Piotrze czy mnie kochasz?" czułem wręcz zażenowanie. Proszę nie wydawać takich opracowań jako książek. Niech je przetłomaczy w google p. Tadeusz "Katolik" i wstawi na swój niesterowalny blog. Poziom tolerancji dla bzdur jest tu znacznie przekroczony, co oczywiście nie oznacza, że nagle z dnia na dzień stałem się miłośnikiem śp. Jana Pawła II.

P.S. Jednem ze źródeł, na jakie powołuje się broszurka, są opracowania osoby opisywanej jako "padre Jan Sieradgare", zamieszkującej w Toronto. Z prawdopodobieństwem graniczącem z pewnością mogę sprostować, że chodzi tu o polskiego kapłana o orientacji sedewakantystycznej Jana Sieradzana, którego miałem przyjemność poznać ca. 8 lat temu, gdy przyjechał do Warszawy odwiedzić siostrę.

albo coś jest prawdą albo nieprawdą. Określenia w rodzaju "bzdury" nic nie wyjaśniają. A ja bym poprosił o bliższy namiar na broszurkę, bo nie widzę powodu żeby jakieś poglądy, które nikogo nie obrażają z góry przekreślać.
A blog p. Tadeusza "Katolika" - no cóż trochę rożni się od posoborowej wykładni, ale np. hołd dla bożków w Asyżu jest bez porównania bardziej nie do przyjęcia...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Marca 15, 2010, 11:19:43 am »

proszę przeczytać uważnie całą 1szą stronę wątku
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: x. Alojzy Villa - Karol Wojtyła "beato" ? NO !! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!