Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 07:07:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pozmieniane modlitwy
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Pozmieniane modlitwy  (Przeczytany 26517 razy)
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 12, 2010, 11:41:41 am »

Znana oracja (odmawiana przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem; jako kolekta w Mszach o Najświętszej Eucharystii i w Boże Ciało):

Wersja aktualna:
Cytuj
Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę Swej Męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia.

Wersja starsza:
Cytuj
Boże, który w przedziwnym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę Swej Męki, dozwól, prosimy, taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali w sobie owoców Twego odkupienia.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 12, 2010, 12:06:36 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2005/09/pan-jezus-ocenzurowany.html

Ocenzurowano słowa Pana Jezusa, aby pasowały do "neokościoła".
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #17 dnia: Marca 12, 2010, 12:07:19 pm »

Proszę Państwa o co chodzi z Dzienniczkiem? Czy mam rozumieć, iż moja pozycja na półce jest ocenzurowana?! Jak to sprawdzić? Jak się przekonać, czy Wielka Inkwizycja Posoborowia maczała łapska w dziełku mojej Świętej?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 12, 2010, 12:12:49 pm »

Proszę Państwa o co chodzi z Dzienniczkiem? Czy mam rozumieć, iż moja pozycja na półce jest ocenzurowana?! Jak to sprawdzić? Jak się przekonać, czy Wielka Inkwizycja Posoborowia maczała łapska w dziełku mojej Świętej?
Jak są "schizmatycy" to jest to wersja zgodna z oryginałem.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 12, 2010, 12:17:27 pm »

Sprawa Dzienniczka św. Faustyny to czysty Orwell i jego Ministerstwo Prawdy. >:(
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #20 dnia: Marca 12, 2010, 12:19:10 pm »

Jak są "schizmatycy" to jest to wersja zgodna z oryginałem.

Co? Gdzie? W którym miejscu? Jak?
Pierwsze porównanie jakie uczynię, to porównanie nowenny z Dzienniczka. Czy jeszcze jakieś?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 12, 2010, 12:22:00 pm »

Podobno w dzienniczku był tekst o wielkiej karze i piekle dla wielu księży i biskupów. Ja muszę sprawdzić, czy u mnie to jest w książce, bo podobno w niektórych wyleciało. Niech Państwo też sprawdzą. Ciekawe kiedy cenzura dotknie inne teksty... może Biblię? Masakra... 

U mnie są heretycy i odszczepieńcy, wydanie z roku 2006, wyd. MIC
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 12:27:45 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 12, 2010, 12:28:17 pm »

W RM czytają "Braci odłączonych"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 12, 2010, 12:31:16 pm »

Wczoraj było o tym w programie ,,Warto rozmawiać" J. Pospieszalskiego. Że niedługo za cytaty z Biblii o homoseklualizmie będzie kara. Zresztą chyba ,,kościoły" protestanckie udzielające ,,ślubów" gejom muszą cenzurować Biblię.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 12, 2010, 12:32:33 pm »

Ciekawe kiedy cenzura dotknie inne teksty... może Biblię?

Już dotknęła. Wystarczy otworzyć posoborowy psałterz brewiarzowy.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 12, 2010, 12:56:40 pm »

Christus Rex

Proszę sobie porównać Gorzkie Żale tam gdzie było słowa żyd żydzi są teraz ludzi, tłum itp no bo przecież nie wolno czynić zarzutu żydom wkleję potem i z nowej książeczki i ze starej.
Litania do Wszystkich Świętych jest zmieniona w kilku wezwaniach i nie ma 3 dłuższych modlitw na jej końcu też to wkleję nie ma kilku wezwań np. Abyś nieprzyjacioły Kościoła poniżyć raczył - Wysłuchaj nas Panie, Od wszego złego - Wybaw nas Panie, i kilku świętych nie ma ok 5

Latania do św. Antoniego Padewskiego jest zmieniona w kilku wezwaniach nie ma też kilku wezwań i nie tylko w tej litanii np. wezwania:
Św. Antoni pogromco kacerstwa - módl się za nami, w tej samej litanii jest gdzie indziej w starej książeczce: św. Antoni młocie heretyków - módl się za nami.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 13:32:03 pm wysłana przez LUK » Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 12, 2010, 13:08:03 pm »

??? ??? ??? Zna ktoś jeszcze takie kfiotki? W imię czego się to robi? Podobno tak samo jest z modlitwą św. Maksymiliana 'O, Maryjo bez grzechu poczęta" ... Podobno wylecieli z niej masoni..
Okazuje się, że do dzisiaj jeszcze jeszcze niewiele wiemy o św. Maksymilianie, którego rzeczywisty, ewangeliczny radykalizm i bezkompromisowość w piętnowaniu zła pomniejszano i rozmyto w morzu przemilczeń, ogólników i półprawd. Nawet jego znany akt strzelisty do Niepokalanej: "O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie" - ojcowie franciszkanie zuchwale ocenzurowali, bojaźliwie zastępując wymienionych literalnie masonów nikomu nie wadzącymi, bo ogólnikowymi "nieprzyjaciółmi Kościoła Św." Wielu wiernych i duchownych odmawiających tę modlitwę do dzisiaj o tym nie wie.

Dla mnie to też niespodzianka: w mojej książeczce z 1969 jest już ta nowa wersja.

Niestety chyba link nie działa...

Zwróciłem uwagę, że okrojenie pogan, muzułmanów i żydów skutkuje tym, że nie jest to akt poświęcenie rodzaju ludzkiego a tylko chrześcijan.
Te elementy można spotkać jeszcze w książeczkach z lat 50-tych ubiegłego wieku. Na starym forum był wątek w którym ktoś pisał że proboszcz odmawiał właśnie te niezreformowane modlitwy i był tym (pozytywnie) zaskoczony.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 12, 2010, 13:21:30 pm »


Dla mnie to też niespodzianka: w mojej książeczce z 1969 jest już ta nowa wersja.

Niestety chyba link nie działa...

Zwróciłem uwagę, że okrojenie pogan, muzułmanów i żydów skutkuje tym, że nie jest to akt poświęcenie rodzaju ludzkiego a tylko chrześcijan.
Te elementy można spotkać jeszcze w książeczkach z lat 50-tych ubiegłego wieku. Na starym forum był wątek w którym ktoś pisał że proboszcz odmawiał właśnie te niezreformowane modlitwy i był tym (pozytywnie) zaskoczony.

W moim mszaliku z 1958 roku jest wersja taka jaka powinna być, czyli nieokrojona i nie ocenzurowana.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 12, 2010, 13:35:59 pm »


Co? Gdzie? W którym miejscu? Jak?
Pierwsze porównanie jakie uczynię, to porównanie nowenny z Dzienniczka. Czy jeszcze jakieś?

fragment 1218.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 12, 2010, 13:41:36 pm »

Christus Rex

Proszę sobie porównać Gorzkie Żale tam gdzie było słowa żyd żydzi są teraz ludzi, tłum itp no bo przecież nie wolno czynić zarzutu żydom wkleję potem i z nowej książeczki i ze starej.

W moim mszaliku z 1958 roku jest wersja taka jaka powinna być, czyli nieokrojona i nie ocenzurowana.

Tak te jeszcze są w tych z lat 50-tych, ale nie ocenzurowane gorzkie żale to trzeba szukać nieco we wcześniejszych wydaniach. Ciekawe swoją droga jakie śpiewają w kaplicach FSSPX?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pozmieniane modlitwy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!