Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 16:05:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Palmy zbożem w piecach, co z tego, że ludzie głodują...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Palmy zbożem w piecach, co z tego, że ludzie głodują...  (Przeczytany 2546 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 12, 2010, 20:24:29 pm »

Polska ma problem z wypełnieniem unijnych dyrektyw odnośnie wielkości udziału alternatywnych źródeł energii w bilansie energetycznym. Myślę, że dlatego rząd ima się wszelkich sposobów by te dyrektywy wypełnić, i stąd pomysł spalania zbóż niskiej jakości.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2010, 20:26:32 pm wysłana przez pablo » Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 14, 2010, 14:22:12 pm »

Dyrektywy mumijne, zarówno te dotyczące udziały alternatywnych źródeł energii jak i te dotyczące dopłat do rolnictwa to oczywiście kretynizmy i porównanie do gospodarki centralnie zarządzanej rodem z ZSRR jest jak najbardziej uprawnione i trafne. A i perspektywy podobne.
Panie Stefanie - coś Pan się uczepił tej samowystarczalności? Czemu ktoś miałby nagle stawiać szlaban na żywność? Ci obcy i źli naprodukują tego ponad miarę i zostaną sami ze swoim żarciem?
Owszem... ilość gruntów rolnych zmienia się a rolnych nieużytków przybywa. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie by w czasie ewentualnego kryzysu, który nam Pan tu maluje te całe nieużytki zapełniły się - na początek stadami kóz (mało wymagające, szybko rosnące, etc.), później krów a na koniec traktorów z pługami.
Ilość ziem leżących odłogiem o niczym nie świadczy. Pytanie czy lepiej niech sobie tak leżą (ziemia odpoczywa) czy lepiej gdyby wszystko było obsiane i żyto czy pszenica wychodziły by nam uszami do tego stopnia, że nie opłacało by się tego już zbierać bo i tak nikt by nie chciał tego kupować. (I proszę nie przeceniać możliwości monopolowych Polski - nie da się tego też przepędzić i przepić!).
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 14, 2010, 14:53:58 pm »

nie da się tego też przepędzić i przepić!).
Rezerwiści specjaliści bimber pędzą nawet z liści mawiało się w ludowym wojsku.Najlepszą nauczycielką jest historia, która pokazała że głód to nie czczy wymysł, a w razie klęski nieurodzaju na większą skalę( tego nikt przy zdrowych zmysłach wykluczyć nie może) to nie wiem skąd nagle weźmiemy stada kóz( chociaż za moim płotem u sąsiada hasa stadko ok 40 sztuk)?Japonia obsiewa i eksploatuje każde wolne poletko, a mądrzy żydzi chociaż zasobni w dolary, więc mogący gdziekolwiek kupić tańszą żywność, wolą swoja obficie dotowaną, produkowaną w warunkach pustynnych.W zeszłym roku zebrałem warzywa z własnego ogródka i jeszcze ich z pomocą reszty rodziny nie zjadłem. W tym roku też obsieję a nawet pouczony słowami biskupa Williamsona wsadzę kartofelki i kupię z pięć kur niosek  zielononóżek.
U mnie się nic nie marnuje. Wszystkie odpadki kuchenne,skoszoną trawę, zgrabione liście drzew składam na jedną kupę i od czasu do czasu przekładam, aby warstwy się wymieszały.Posypuję wapnem dolomitowym. Resztę dokonują dżdżownice rozkładające masę organiczną na biohumus .Wiosną mam doskonały nawóz pod warzywa.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2010, 09:06:24 am wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Palmy zbożem w piecach, co z tego, że ludzie głodują... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!