Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:49:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię?  (Przeczytany 54829 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 11, 2010, 12:41:00 pm »

Szanowny Panie Tomekzan pyta Pan o moje zdanie w sprawie x. Natanka. Powiem szczerze że nigdy nie interesowałem się objawieniami prywatnymi, nie chodziłem na żadne spotkania, ruchy kościelne. Dziadek wpoił we mnie umiłowanie mszy trydenckiej, nieszporów. Od roku chodzę też  nieraz na liturgię św. Jana Chryzostoma, czy św. Bazylego. I to mnie wystarcza w zupełnosci. Niedawno przegrywałem koledze płytę z kazaniami x. Natanka, ale jej nie przesłuchałem. Kolega mówił mi, że jego żona pod wpływem tych ,,nauk" stała się wegetarianką i ciągle jej nie ma w domu, uczestniczy w jakiś mityngach itp. Osobiście uważam, że tzw ruchy kościelne zrobiły więcej złego niż dobrego i katolikom nie są potrzebne, ale to moje zdanie tylko.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 11, 2010, 12:45:11 pm »

Po pierwsze, osobiście podejrzewam, że spór na lini x.Natanek - Kuria ma również drugie , ukryte dno osobistych "porachunków" i to ono było wg mnie bezpośrednią przyczyną sankcji wobec księdza. I właśnie z tych względów wolałbym sie w to nie mieszać.
Po drugie uważam, że nieuprawnione jest, by w sprawie, która nie dotyka bezpośrednio "tradi-spraw" część użytkowników forum mogła sobie rościć prawo reprezentowania tradsów, czy nawet tego forum w kontaktach z Kurią krak.
Po trzecie samo zabranie głosu w tej sprawie miałoby efekt dziwaczny. Proszę sobie wyobrazić np, sytuację, gdy użytkownicy forum Wia(g)ra piszą jakąś petycję, list ,w którym popierają stanowisko kurii w sprawie betanek.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 11, 2010, 12:50:27 pm »

Po pierwsze, osobiście podejrzewam, że spór na lini x.Natanek - Kuria ma również drugie , ukryte dno osobistych "porachunków" i to ono było wg mnie bezpośrednią przyczyną sankcji wobec księdza. I właśnie z tych względów wolałbym sie w to nie mieszać.
Po drugie uważam, że nieuprawnione jest, by w sprawie, która nie dotyka bezpośrednio "tradi-spraw" część użytkowników forum mogła sobie rościć prawo reprezentowania tradsów, czy nawet tego forum w kontaktach z Kurią krak.
Po trzecie samo zabranie głosu w tej sprawie miałoby efekt dziwaczny. Proszę sobie wyobrazić np, sytuację, gdy użytkownicy forum Wia(g)ra piszą jakąś petycję, list ,w którym popierają stanowisko kurii w sprawie betanek.

ad 1. Tego nie wiemy istotnie. Ale nie podejrzewam żeby ktokolwiek w Kurii wierzył w widzenia p. Mieci i Erę Ducha Siwętego.
ad 2. stąd własnie dyskusja - a czy nie dotyka? Przy kreowaniu się na tradsa przez x.Natanka jednak dotyka - tzn kompromituje,przynajmniej w oczach  osób mniej zorientowanych.
ad3. Czy ja wiem czy dziwaczane? W końcu Forumowicze to też jakaś społeczność - tak jak np wyznawcy x Natanka piszący listy w obronie wzmiankowanego.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 11, 2010, 12:56:12 pm »




Panie Stefanie-rozumiem że może pana pociągać "narodowy katolicyzm" o którym mówi ks. Natanek, ale jak pan słusznie zauważył podpiera sie on "widzącymi", plecie bzdury itd. Czyż w ten sposób nie kompromituje w/w "narodowego katolicyzmu" ? Chce pan więcej patriotycznym wiernych wierzących w fałszywe nauki?

Mam mieszane uczucia z tego wzgledu, że x Nastanka popierają środowiska życzliwe FSSPX. Po co więc wbijać klina?
Pan pewnie jako zagorzały przeciwnik ,,antysemitów" nie czyta polonijnych i patriotycznych stron
 http://www.bibula.com/?p=19208  czy
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3406&Itemid=56 gdzie czytamy po słowie
,,Oto jak sami hierarchowie zamykają usta patriotycznie nastawionym duchownym.
Ciekawa rzecz, Ci sami hierarchowie nie reagują na duchownych, judaizujących NASZ Kościół Katolicki."
Tradycyjny katolik powinien udać się do x. Natanka i zwrócić mu uwagę na bzdury które plecie a przy okazji udzielić mu wsparcia, bo gorliwości i wiary x. Natankowi nie brakuje.Kto wie, czy nie zreflektował by swoich niektórych pomysłów?Niestety syjonistyczna hydra wkrada się w środowiska Tradycjonalistyczne, stąd taki sojusz niektórych z heretyckimi purpuratami posoborowia.


I nie chodzi o to żeby zyskać cokolwiek u moderny - chodzi o to żeby może kilka osób przyciągnąć do Tradycji - bo, prosze pana, "wyznawcy" ks Natanka wyznają Natanka - i to jest najgorsze - jednym z tytułów jest nazywanie go "prorokiem Mesjasza" - reasumując- to juz krok od napisania własnej "ewangelii", stworzenia własnej sekty - i to z udziałem patriotycznych wiernych. Ani Panu ani mnie na tym chyba nie zależy?
Nie wiem skąd te wieści?
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2010, 13:00:46 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 11, 2010, 13:01:17 pm »

@ tomekzan

A czy Pan jest / czuje się Tradycjonalistą, osobą związaną z jakimś środowiskiem tradycjonalistycznym ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 11, 2010, 13:02:58 pm »

Panie Stefanie - owszem,czytuje. I mam wrazenie ze wykorzystuja sprawe x Natanka do wojowania z hierarchią-niezaleznie od tego czy zgadzają sie z jego teologia czy nie.
Środowiska FSSPX bliskie x Natankowi ? Tzn bliskie wizjom, Intronizacji czy mnożeniem aniołów? Dość dziwne
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #36 dnia: Marca 11, 2010, 13:04:25 pm »


ad 1. Tego nie wiemy istotnie. Ale nie podejrzewam żeby ktokolwiek w Kurii wierzył w widzenia p. Mieci i Erę Ducha Siwętego.
ad 2. stąd własnie dyskusja - a czy nie dotyka? Przy kreowaniu się na tradsa przez x.Natanka jednak dotyka - tzn kompromituje,przynajmniej w oczach  osób mniej zorientowanych.
ad3. Czy ja wiem czy dziwaczane? W końcu Forumowicze to też jakaś społeczność - tak jak np wyznawcy x Natanka piszący listy w obronie wzmiankowanego.

@1. oczywiście ,że nie muszą wierzyć ,ale nie znając dokładnie sprawy osobistych konfliktów lepiej zachować ostrożność i nie wychodzić przez szereg.
@2. I w ramach tej dyskusji wyraziłem swoją opinie- nie dotyka. X. Natanek nie kreuje sie na tradsa lecz na takiego konserwatywnego NOMowca. Jego stosunek do KRR jest raczej instrumentalny i jest na peryferiach jego zainteresowań.
@3 zwolenjicy x. Natanka  mogą sie wypowiadać w swoim imieniu, zaś forowicze FK raczej nie mogą się wypowiadać w imieniu tradsów.
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 11, 2010, 13:04:29 pm »

@ tomekzan

A czy Pan jest / czuje się Tradycjonalistą, osobą związaną z jakimś środowiskiem tradycjonalistycznym ?

 A Pan? Owszem,czuję się. I co Pan taki w Natanku zakochany? Wizje pana kręcą?
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 11, 2010, 13:06:28 pm »


ad 1. Tego nie wiemy istotnie. Ale nie podejrzewam żeby ktokolwiek w Kurii wierzył w widzenia p. Mieci i Erę Ducha Siwętego.
ad 2. stąd własnie dyskusja - a czy nie dotyka? Przy kreowaniu się na tradsa przez x.Natanka jednak dotyka - tzn kompromituje,przynajmniej w oczach  osób mniej zorientowanych.
ad3. Czy ja wiem czy dziwaczane? W końcu Forumowicze to też jakaś społeczność - tak jak np wyznawcy x Natanka piszący listy w obronie wzmiankowanego.

@1. oczywiście ,że nie muszą wierzyć ,ale nie znając dokładnie sprawy osobistych konfliktów lepiej zachować ostrożność i nie wychodzić przez szereg.
@2. I w ramach tej dyskusji wyraziłem swoją opinie- nie dotyka. X. Natanek nie kreuje sie na tradsa lecz na takiego konserwatywnego NOMowca. Jego stosunek do KRR jest raczej instrumentalny i jest na peryferiach jego zainteresowań.
@3 zwolenjicy x. Natanka  mogą sie wypowiadać w swoim imieniu, zaś forowicze FK raczej nie mogą się wypowiadać w imieniu tradsów.

ad3  - ale mogą w imieniu swoim,jako tradycjonaliści bądź sympatycy tradycji udzielający się na forum - tzn jako forumowicze Forum Krzyż- być może nieszczęsłiwie z lekka sformułowałem tytuł wątku
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 11, 2010, 13:19:24 pm »

Tylko "problem" z tradsami jest taki, że w razie czego nikt wnikać nie będzie czy to tylko te osoby, czy tylko forowicze czy generalnie całe środowisko. Wrzycą do jednego worka, wymieszają post induld z FSSPX  i  podleją sedevacante.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #40 dnia: Marca 11, 2010, 13:29:27 pm »

Panie Stefanie - owszem,czytuje. I mam wrazenie ze wykorzystuja sprawe x Natanka do wojowania z hierarchią-niezaleznie od tego czy zgadzają sie z jego teologia czy nie.
Środowiska FSSPX bliskie x Natankowi ? Tzn bliskie wizjom, Intronizacji czy mnożeniem aniołów? Dość dziwne
Spłycasz Pan problem do tych aniołów a nie dostrzegasz, że nas Polaków traktują jak najtańszą ladacznicę.X. Natanek bzdury plecie, ale przynajmniej Patriota, czyli bardzo rzadko spotykana cecha u księży.Nawrócić go trzeba, aby był po właściwej stronie.On się czuje atakowany przez wszystkich. Ktoś, kto jest zaszczuty jak x. Natanek, racjonalnie nie myśli.Intronizacja, to po prostu łapanie się ostatniej deski ratunku. Panu może odpowiadać sytuacja, kiedy byle żydzina wyrzuca z mieszkania rodzinę w środku  zimy, bo takie on ma ,,prawo", a my Polacy znikąd wsparcia.Poczytaj sobie Pan ile ciepłych slow i komentarzy dla FSSPX pod wymienionymi linkami? Pan chcesz , aby Patrioci na środowisko tradycjonalistów zaczęli patrzeć z nieufnością lub wręcz niechęcią.Judomatolectwu coś takiego byłoby na rękę.Jak pan czujesz się tradycyjnym katolikiem to lepiej w tym temacie zamilcz i wydaj się mądrym. Po co masz Pan rozwiać wszelkie wątpliwości?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 11, 2010, 13:35:37 pm »

Panie Stefanie - owszem,czytuje. I mam wrazenie ze wykorzystuja sprawe x Natanka do wojowania z hierarchią-niezaleznie od tego czy zgadzają sie z jego teologia czy nie.
Środowiska FSSPX bliskie x Natankowi ? Tzn bliskie wizjom, Intronizacji czy mnożeniem aniołów? Dość dziwne
Spłycasz Pan problem do tych aniołów a nie dostrzegasz, że nas Polaków traktują jak najtańszą ladacznicę.X. Natanek bzdury plecie, ale przynajmniej Patriota, czyli bardzo rzadko spotykana cecha u księży.Nawrócić go trzeba, aby był po właściwej stronie.On się czuje atakowany przez wszystkich. Ktoś, kto jest zaszczuty jak x. Natanek, racjonalnie nie myśli.Intronizacja, to po prostu łapanie się ostatniej deski ratunku. Panu może odpowiadać sytuacja, kiedy byle żydzina wyrzuca z mieszkania rodzinę w środku  zimy, bo takie on ma ,,prawo", a my Polacy znikąd wsparcia.Poczytaj sobie Pan ile ciepłych slow i komentarzy dla FSSPX pod wymienionymi linkami? Pan chcesz , aby Patrioci na środowisko tradycjonalistów zaczęli patrzeć z nieufnością lub wręcz niechęcią.Judomatolectwu coś takiego byłoby na rękę.Jak pan czujesz się tradycyjnym katolikiem to lepiej w tym temacie zamilcz i wydaj się mądrym. Po co masz Pan rozwiać wszelkie wątpliwości?

Po pierwsze - x Natanek zaszczuty :o - toż on sam spejalista od szczucia pierwszej wody
Po drugie- bzdury plecie ale patriota? No włąsnie dzieki takim wyrzucają z domu w środku zimy - bo zamiast sie skutecznie bronić to pierdoły opowiadają i w pierdoły wierzą
Po trzecie -  ciepłe komentarze? Być może, ale jakoś bez wzajemności
Po czwarte - hierarchia vs natanek to też zydwoska sprawka? :o
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 11, 2010, 13:46:08 pm »

Nie sądzę, że x. Karol Stehlin i inni kapłani FSSPX popierają duchownych w rodzaju x. Natanka. Zachowują bardzo dużą rezerwę do x. Jankowskiego i do Radio Maryja z jej Ojcem Dyrektorem. To nie są kapłani, których by widziano w Bractwie. Są to po prostu kapłani skonfliktowani ze swoimi biskupami z różnych powodów, ale nie z powodu tradycjonalizmu. Żaden z nich nie celebruje przecież KRR i nie zamiarza tego robić. Tak jak nie możemy twierdzić, że betanki z Kazimierza były szykanowane z powodu swego tradycjonalizmu. Zachowajmy rozsądek.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Marca 11, 2010, 13:49:44 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2010, 13:51:47 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #44 dnia: Marca 11, 2010, 13:52:43 pm »

X. Natanek bzdury plecie, ale przynajmniej Patriota, czyli bardzo rzadko spotykana cecha u księży.
Wolałbym żeby wszyscy księża byli kosmopolitami głoszącymi ortodoksyjna naukę i sprawującymi porządną liturgię niż patriotami głoszącymi herezje i robiącymi sobie cyrk ze Mszy.
Patriotyzm u księży jest niewątpliwie zaleta, ale o marginalnym znaczeniu
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Natanek - czy "tradsi "powinni poprzeć Kurię? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!