Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:44:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: celem ekumenizmu jest zjednoczenie z Kościołem katolickim
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: celem ekumenizmu jest zjednoczenie z Kościołem katolickim  (Przeczytany 1473 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« dnia: Marca 17, 2010, 20:07:57 pm »

„Przyjęcie wspólnot anglikanów do Kościoła katolickiego jest zgodne z ekumenizmem, bo celem ekumenizmu jest zjednoczenie z Kościołem katolickim”

Kto to powiedział?

Uwaga onet:

http://tygodnik.onet.pl/32,0,42939,zmiana_ekumenicznego_kursu,artykul.html

Cos sie zmienia...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 17, 2010, 20:44:11 pm »

Deo gratias!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 17, 2010, 22:14:06 pm »

Cytuj
wizji Kościoła zawartej w watykańskiej konstytucji bliżej do przedsoborowej encykliki „Mortalium animos” Piusa XI (1928 r.) niż do Dekretu o ekumenizmie Soboru Watykańskiego II.
Jedyne mądre i poprawne zdanie, które napisał o. Russel Murray.
Prefekt KNW się wypowiada w niesoborowym stylu - dobrze rokuje na przyszłość :) Tak mi się kojarzy tytuł jednego z artykułów z "Zawsze Wierni" - erozja autorytetu soboru. Motu proprio SP po prostu zniszczyło sztuczny falochron.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 18, 2010, 10:11:20 am »

A czy to ten sam Murray, który napisał pracę doktorską broniącą tezy, że ekskomunika bp-ów FSSPX nie miała miejsca?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 18, 2010, 11:35:48 am »

Murrayow ci Panie jak mrowkow. Ten tu to Russel Murray OFM http://www.commonwealmagazine.org/new-ecumenism
Ten od tezy (z ktorej to po stalinowsku zostal zmuszony do wycofania sie i do zlozenia samokrytyki) to ks. Gerald Murray z diecezji nowojorskiej. Jest jeszcze jezuita John Courtney Murray, jeden z zakulisowych macherow na soborze i autor koncepcji wolnosci religijnej zawartej potem w Dignitatis humanae.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: celem ekumenizmu jest zjednoczenie z Kościołem katolickim « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!