Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:22:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Brat papieża policzkował chórzystów"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: "Brat papieża policzkował chórzystów"  (Przeczytany 7413 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Marca 09, 2010, 12:21:45 pm »

http://www.tvn24.pl/-1,1646822,0,1,brat-papieza-policzkowal-chorzystow,wiadomosc.html
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 09, 2010, 12:33:03 pm »

Znów atak na Kościół Katolicki. Teraz to prawie atak personalny na Papieża. Media stawiają Ojca Świętego w dziwnej sytuacji. Czyżby szykował się atak frontalny???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 09, 2010, 12:38:44 pm »

Jeżeli brat Papieża przyznał, że policzkował, to podanie takiej informacji nie jest według mnie atakiem. Fakt, że taka informacja nie dodaje splendoru Kościołowi posoborowemu. Ale jak ktoś czytuje na przykład, Kronikę Novus Ordo, to ciężko, oj ciężko się zdziwić
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 09, 2010, 12:43:00 pm »

Panie Marku, nie chodzi o to czy to prawda, czy nie. Tu chodzi o coś innego. Chodzi o podważenie wiarygodności. Po prostu, skoro brat papieża robił coś takiego i się to nagłaśnia to ludkowie to podchwycą i tok ich myślenia zostanie nakierowany na osobę Ojca Świętego. O to w tym wszystkim chodzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 09, 2010, 12:50:27 pm »

to, że tvn-y czy inne takie  nagłaśniają to rzecz oczywista. Diabeł robi swoje...
Rzecz w tym, żeby nie mieli powodów do takiego nagłaśniania. Zapytajmy się  - czy Kościół posoborowy sam nie ułatwia tym plugawym mediom sprawy?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 09, 2010, 12:57:21 pm »

nagle ktoś sobie przypomniał? Tyle lat siedział cicho?. Kiedyś pamiętam na początku lat 70 tych jak chodziłem na religię przy parafii to coś przeskrobaliśmy i ksiądz katecheta dał nam linijką lekko po łapach. Nikt wtedy nie miał pretensji do niego. A teraz by go zamknęli może za molestowanie. Nie dajmy się zwariować!!!!
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 09, 2010, 12:59:07 pm »

linijką po łapach chyba sam dostałem. Ale w twarz nigdy mnie w szkole nauczyciel nie uderzył.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 09, 2010, 13:02:07 pm »

Ciekawe co na to ksiądz Sowa, medialna gwiazda koncernu TVN? Bym podchodził z ostrożnością do tych informacji medialnych.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 09, 2010, 13:18:18 pm »

Ale w twarz nigdy mnie w szkole nauczyciel nie uderzył.

A mnie owszem- katechetka  :P
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 09, 2010, 13:21:51 pm »

 :o
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 09, 2010, 13:23:16 pm »

:o

Należało mi się  ::)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 09, 2010, 13:25:34 pm »

Podobno kiedyś (w starych dobrych czasach) policzkowanie dzieci (uczniów) było w Niemczech tak popularne, jak w Polsce "dawanie linijką po łapach".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 09, 2010, 13:26:00 pm »

nie przeczę, że nie ma różnych nadużyć. Przykład Irlandii jest straszliwym przykładem, w dodatku potwierdzonym przez arcybiskupa Dublina, ale to całkowicie inna sprawa. Chociaż dla mnie bardzo ciężka do strawienia. Bo nie mogę pojąć, że np. zakonnice mogły tak strasznie postępować z dziećmi. W kościele piękne słowa, a w sierocińcu lepiej nie mówić. Miejmy nadzieję, że już nigdy coś takiego się nie powtórzy.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 09, 2010, 13:28:12 pm »

zdecydowanie sprzeciwiam się biciu dziecka w twarz bez względu na jego zachowanie. Jak już to rózga (cienka).
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 09, 2010, 13:38:33 pm »

@ p. marekkoc

I ma Pan rację. Pamiętam z dzieciństwa, że to był argument mojej ś.p. Babci przeciwko uderzeniu kogokolwiek w twarz. Babcia wspominała, że tak zachowywały się w czasie okupacji Niemki w stosunku do swoich dzieci.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Brat papieża policzkował chórzystów" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!