Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:52:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia lubelska  |  Wątek: Zmarł Ś.P. ks. kan. Ryszard Tujak,
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zmarł Ś.P. ks. kan. Ryszard Tujak,  (Przeczytany 3367 razy)
introibo.pl
bywalec
**
Wiadomości: 57


www.introibo.pl

« dnia: Marca 08, 2010, 00:01:37 am »

Laudetur Iesus Christus !

Szanowni Państwo,

z wielką przykrością informujemy że 7 marca zmarł ksiądz kanonik Ryszard
Tujak, Archidiecezjalny Duszpasterz Głuchoniemych, stały spowiednik w
kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
przy ul. Stanisława Staszica 16a w Lublinie.

Za stroną www.kuria.lublin.pl podajemy oficjalny komunikat Metropolitalnej
Kurii w Lublinie dotyczący pogrzebu:

Msza Święta pogrzebowa /wg. Mszału Pawła VI/ o godz. 14:00 w dniu 10 III
2010 roku /środa/ w Archikatedrze Lubelskiej.
Złożenie ciała Zmarłego do grobu na cmentarzu komunalnym przy Drodze
Męczenników Majdanka.

Pamiętajmy w swych modlitwach o księdzu Ryszardzie, niestrudzonym Bożym Kapłanie.

/-/
introibo.pl
Zapisane
Lubelskie Środowisko Tradycyjnej Liturgii Rzymskiej
www.introibo.pl
www.facebook.com/KRR.Lublin
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 08, 2010, 10:58:30 am »

+
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 09, 2010, 13:37:43 pm »

X. Zachara:

Cytuj
Z przejęciem przeczytałem na stronie Nowego Ruchu Liturgicznego wiadomość o śmierci ks. Ryszarda Tujaka. Miał 71 lat, choć z powodu choroby wyglądał na znacznie starszego. Bardzo piękna postać, a przy tym ktoś naprawdę zasypujący przepaści.

Ks. Ryszard Tujak był w Lublinie wieloletnim duszpasterzem niesłyszących, pamiętam jeszcze z odległych czasów seminaryjnych jak prowadził z nami zajęcia z języka migowego. Odprawiał Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, regularnie spowiadał na Mszach "trydenckich" w Kościele przy ul. Staszica w Lublinie, a jednocześnie chętnie posługiwał wspólnotom neokatechumenalnym. Ktoś się zdziwi, jak można godzić posługi w tak różnych środowiskach, a ks. Ryszard po prostu kochał Chrystusa, więc chętnie służył Kościołowi "na różnych odcinkach". Prosty, skromny, miał zawsze w twarzy coś bardzo ujmującego i pogodnego. Można go było nieraz spotkać w centrum Lublina, w okolicach katedry i Bramy Krakowskiej - charakterystyczna sylwetka, powoli dokąś idący, zawsze w sutannie.

Widziałem go ostatni raz trzy tygodnie temu, kiedy prowadziłem rekolekcje wielkopostne w lubelskim domu księży emerytów, gdzie ks. Ryszard mieszkał. Aż było mi głupio, kiedy pokornie tłumaczył się przede mną, że przedłużyła mu się wizyta u lekarza i dlatego opuścił popołudniową konferencję rekolekcyjną.

Szkoda, że nie będę mógł być pojutrze na jego pogrzebie w katedrze, bo dokładnie w tym samym czasie muszę być na innym pogrzebie na Majdanku.

Jestem pewien, że ks. Tujak uslyszał w momencie śmierci: "Dobrze, sługo dobry i wierny, wejdź do radości swego Pana".

http://liturgia.pl/node/8605
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia lubelska  |  Wątek: Zmarł Ś.P. ks. kan. Ryszard Tujak, « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!