Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:54:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 161677 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #165 dnia: Maja 27, 2010, 01:32:21 am »

w Kaliszu do św. Józefa przychodzą do spowiedzi zakonnice i siedzą czasami 40-60 min w konfesjonale.
Właśnie z moich obserwacji wynika że zakonnice najdłużej się spowiadają. ;)

Alez Panowie, siostry zakonne maja zwykle swojego stalego spowiednika i jednoczesnie ojca duchowego, i spowiedz nie jest tylko wyznaniem grzechu, ale i rozmowa duchowa ktora pomaga im wypelniac zakonne powolanie. Wg mnie to normalne, ze taka rozmowa ma miejsce w konfesjonale, jakos srednio widze poza konfesjonalem regularne spotkania zakonnicy z kaplanem. Nie zeby to sie mialo koniecznie skonczyc czyms zlym, ale akurat konfesjonal pozwala chocby uniknac publicznego zgorszenia. Znalam ksiedza, ktory na takie rozmowy duchowe umawial sie w salce i plot bylo w zw. z tym co nie miara.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #166 dnia: Maja 27, 2010, 07:40:39 am »

tak konfesjonał to lepsze miejsce do rozmów duchowych dla zakonnic. Bo w innych miejscach to raczej od razu ludzie biorą duchownych na języki.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #167 dnia: Maja 27, 2010, 10:08:39 am »

Jak dzieci, tylko im jedno w głowie, no...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #168 dnia: Lipca 23, 2010, 15:52:44 pm »

Kapłan,nie tradycyjny,źeby nie było ;),usłyszawszy,że penitent był tydzień temu do spowiedzi,pyta,czy popełnił grzech ciężki,ten odpowiada,że tak,wymienia najpierw 2 grzechy,z których jeden jest ewidentnie ciężki,ale słyszy,że jest skrupulantem,bo tydz.temu był do spowiedzi.dalej już nie pozwolono mówić,ale reszta to były grzechy powszednie.rozgrzeszenie dostał.czy to ważna spowiedź?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #169 dnia: Lipca 23, 2010, 16:06:06 pm »

No ponoć grzechów lekkich nie ma obowiązku mówić. A już zwłaszcza jeśli mu to uniemożliwiono.

Za to zdziwił mnie ten ksiądz. Wielu ludzi uważa, że jak się wyspowiadają to mają karnet na miesiąc nieważne co robią, no ale ksiądz? Chyba że ten grzech wcale nie był ciężki.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #170 dnia: Lipca 23, 2010, 16:28:36 pm »

No ponoć grzechów lekkich nie ma obowiązku mówić. A już zwłaszcza jeśli mu to uniemożliwiono.

Za to zdziwił mnie ten ksiądz. Wielu ludzi uważa, że jak się wyspowiadają to mają karnet na miesiąc nieważne co robią, no ale ksiądz? Chyba że ten grzech wcale nie był ciężki.

Nawet jeśli grzech nie był ciężki, to przecież wielu ludzi ma praktyke spowiadania się co tydzień i księży nie powinno to dziwić, bo powinni być do tego przyzwyczajeni. Sam miałem kiedyś okres, w którym spowiadałem sie co tydzień, nie pamiętam dokładnie, ale zda mi sie, żem grzechów ciężkich podówczs nie miewał, a zaden ksiadz nie reagował źle. No ale to było 20 lat temu.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #171 dnia: Lipca 23, 2010, 16:35:23 pm »

Gorzej, jak się co tydzień spowiada staruszka... z kradzieży cukierków. Które to popełniała dzieckiem będąc.

Chociaż... jakie jest tradycyjne podejście do osób tego rodzaju, które np. cierpią na zaawansowaną demencję starczą?
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #172 dnia: Lipca 23, 2010, 18:56:34 pm »

Hmmm... ale spowiedź jest ważna?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #173 dnia: Lipca 23, 2010, 20:45:06 pm »

Hmmm... ale spowiedź jest ważna?
A dlaczego nie?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #174 dnia: Lipca 23, 2010, 20:45:30 pm »

Spowiedź jest ważna (oczywiście jeżeli zostały spełnione pozostałe warunki) - mamy obowiązek wyznać wszystkie grzechy ciężkie, choć zaleca się również wyznawanie grzechów powszednich.
Inna sprawa, że spowiednik nie powinien tak potraktować penitenta.  :(
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #175 dnia: Lipca 26, 2010, 09:28:04 am »

mi kiedys ksiadz powiedzial, ze zawsze moge sie tez wyspowiadac z grzechow juz "wyspowiadanych"
nie bardzo skumalem: jesli sa wyznane i odpuszczone - po co?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #176 dnia: Lipca 26, 2010, 12:19:35 pm »

mi kiedys ksiadz powiedzial, ze zawsze moge sie tez wyspowiadac z grzechow juz "wyspowiadanych"
nie bardzo skumalem: jesli sa wyznane i odpuszczone - po co?
Wg mnie to blad. Z tego co slysze to ksieza maja problemy ze skrupulantami spowiadajacymi sie w kolko z grzechow dziecinstwa.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #177 dnia: Lipca 26, 2010, 19:11:11 pm »

mi kiedys ksiadz powiedzial, ze zawsze moge sie tez wyspowiadac z grzechow juz "wyspowiadanych"
nie bardzo skumalem: jesli sa wyznane i odpuszczone - po co?

Prosze sobie doczytac jaka jest materia spowiedzi.
Czasami kiedy ksieza spowiadaja penitentow, ktorzy oskarzaja sie z zupelnych dupereli, to kaza im wymienic jeden dowolny grzech z poprzedniej spowiedzi. Zeby byla materia.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #178 dnia: Lipca 26, 2010, 19:18:01 pm »

Czy jeśli miała miejsca sytuacja, o którą pytałam- z tą spowiedzią po tygodniu, reakcją księdza itd., to przy następnej spowiedzi penitent ma wymieniać jeszcze raz te grzechy, czy uznać, że wszystko było ok i wymienić tylko popełnione od czasu tamtej spowiedzi.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #179 dnia: Lipca 26, 2010, 19:55:10 pm »

Jeżeli grzechy ciężkie zostały wyznane i rozgrzeszenie było, to nie ma takiej potrzeby. Ale jeżeli penitenta bardzo to dręczy, to dla spokoju lepiej wyjaśnić tę sytuację ze spowiednikiem przy kolejnej spowiedzi.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!