Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 14:17:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 162623 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #225 dnia: Listopada 15, 2010, 11:46:04 am »


U księży Bractwa również się kilka razy spowiadałem. 

Uważa Pan, że w Polsce też jest to ważne? Ja aktualnie jestem szukająca spowiednika, ale chyba na taki krok się nie zdecyduję jednak   :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #226 dnia: Listopada 15, 2010, 14:12:48 pm »

dziecko sie mnie zapytalo "czy przeklinanie jest grzechem?" i nie bylem pewny co odpowiedziec. wiec jak to z tym jest?
Jak nie grzechem to czym? wulgaryzmem? A  czy używanie wulgaryzmów jest grzechem ? napewno  mniejszym lub większym, ale jakimś jest.  Tam, gdzie brak kultury języka, tam tez można mówić o brudzie duchowym. Zachwaszczona wulgaryzmami dusza jest bardzo podatna na wszelkie inne grzechowe słabości.

To samo pytanie  co pan stawia jest postawione tu:

http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/82063
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #227 dnia: Listopada 15, 2010, 15:02:37 pm »

 Uwazam,ze jest to brak kultury. A czy brak kultury jest grzechem?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #228 dnia: Listopada 15, 2010, 15:09:15 pm »

Uwazam,ze jest to brak kultury. A czy brak kultury jest grzechem?

To fajnie jak pan tak uważa.  ::)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #229 dnia: Listopada 15, 2010, 08:47:29 am »

Uwazam,ze jest to brak kultury.
to jest "oczywista oczywistosc" ;)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #230 dnia: Listopada 15, 2010, 16:24:32 pm »


U księży Bractwa również się kilka razy spowiadałem. 

Uważa Pan, że w Polsce też jest to ważne? Ja aktualnie jestem szukająca spowiednika, ale chyba na taki krok się nie zdecyduję jednak   :P
Tak uważam.
Jak Pani kogoś godnego polecenia w Krakowie znajdzie, to proszę dać znać- wkrótce będę tam spędzał trochę czasu każdego miesiąca, gdybym musiał się wtedy wyspowiadać w ciągu tygodnia dobrze będzie wiedzieć gdzie pójść ;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #231 dnia: Listopada 22, 2010, 23:03:52 pm »

A oo. reformaci z Reformackiej 4 są dobrymi spowiednikami? Kiedyś spowiadałem się u o. Szajera OFM. 21 lat temu.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #232 dnia: Listopada 26, 2010, 13:02:54 pm »

Słyszałam tam o o. Kwiatkowskim, jako o dobrym spowiedniku, ale nie znam z autopsji.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #233 dnia: Listopada 26, 2010, 18:28:41 pm »

Czy przeklinanie jest grzechem?

Matka Boska z la Salette groziła i ostrzegała, że jeśli ludzie nie przestaną pracować w niedziele i kląć, bluźnić, przeklinać to "po nich"!

Więc odpowiem - tak!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #234 dnia: Listopada 26, 2010, 18:33:15 pm »

Czy przeklinanie jest grzechem?

Matka Boska z la Salette groziła i ostrzegała, że jeśli ludzie nie przestaną pracować w niedziele i kląć, bluźnić, przeklinać to "po nich"!

Więc odpowiem - tak!

Oczywiście wulgaryzmu są grzechem lekkim, a grzechem cieżkim stają się zależnie od okoliczności. Natomiast farncuskie czy włoskie przekleństwa to zupęłnie inna sprawa. Tam się wyzywa świętych, Matkę Bożą od najgorszych.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #235 dnia: Listopada 26, 2010, 18:36:52 pm »

Chyba dlatego Matka Boska stwierdza, że woźnice łączą wulgaryzmy z Imieniem Jej Boskiego Syna.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
zotanna
adept
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #236 dnia: Stycznia 01, 2011, 22:37:19 pm »

Szcześć Boże,

Mam dylemat odnośnie spożywania alkoholu w Nowy Rok a dokładnie czy grzechem jest picie alkoholu oczywiście do ,,pewnych granic" - jeżeli jest to grzechem to czy należy pójść do indywidualnej spowiedzi czy spowiedź powszechna w trakcie mszy odpuszcza taki grzech?

I drugie pytanie dotyczy marihuany - czy grzechem jest jednorazowe spróbowanie takiego papierosa? Pisze spróbowanie czyli dokładnie nie wypalenie do końca...tylko pociągnięcie ze 2 razy? Jeżeli jest to grzechem to mam pytanie jak wyżej czy spowiedź powszechna czy indywidualna?

Pytanie może banalne ale jednak bardzo Was prosze o odpowiedź.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #237 dnia: Stycznia 01, 2011, 22:54:55 pm »

Moim skromnym zdaniem - indywidualna.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #238 dnia: Stycznia 02, 2011, 12:55:09 pm »

czy grzechem jest picie alkoholu oczywiście do ,,pewnych granic" -
Do posiłku napewno nie. Niektóre potrawy są zbyt ciężkostrawne, szczególnie w nieco starszym wieku ;). Podobnie z umiarem dla odprężenia czy dobrego humoru. Z resztą etanol jest szybko działającym środkiem uspokajającym o najmniejszej znanej liczbie działań ubocznych. Jednak, jeśli ktoś był wcześniej uzależniony, to wtedy każda próba z alkoholem jest świadomym wykroczeniem przeciw własnemu zdrowiu a więc grzechem.

I drugie pytanie dotyczy marihuany - czy grzechem jest jednorazowe spróbowanie takiego papierosa?
Tu byłbym bardzo ostrożny, może jako niczego nie palący, ale żywię obawę przed takimi substancjami, na które nie wiadomo jak zareaguję i czy się gwałtownie nie uzależnię a więc czy nie zaszkodzę sobie i innym.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #239 dnia: Stycznia 02, 2011, 12:58:05 pm »

Szcześć Boże,

Mam dylemat odnośnie spożywania alkoholu w Nowy Rok a dokładnie czy grzechem jest picie alkoholu oczywiście do ,,pewnych granic" - jeżeli jest to grzechem to czy należy pójść do indywidualnej spowiedzi czy spowiedź powszechna w trakcie mszy odpuszcza taki grzech?


Jeżeli jak sama pani zaznaczyła picie jest "do pewnych granic" - czyli zapewne chodzi o to że panujemy nad sobą, nie zataczamy się, nie mówimy rzeczy których nigdy byśmy przed spożyciem nie powiedzieli - grzechu ciężkiego trudno się doszukać moim zdaniem. Ważne też jest co się piję - pić takie trunki po których nie będzie nas męczyło w nocy lub nad ranem :)
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!