Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 23:42:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 162433 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #210 dnia: Listopada 13, 2010, 20:52:07 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)

W czym problem? proszę pisać list do  JE Bp Bernarda Fellaya, napisac o co pani chodzi i tyle.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #211 dnia: Listopada 13, 2010, 21:14:05 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)

W czym problem? proszę pisać list do  JE Bp Bernarda Fellaya, napisac o co pani chodzi i tyle.

I mi pokaże?  :o
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #212 dnia: Listopada 13, 2010, 22:05:22 pm »

I mi pokaże?  :o
;D nie wiem, ja nie widzę takiej potrzeby pisania i dociekania, a z drugiej strony pani nie korzysta z posługi sakramentalnej kapłanów Bractwa, to czym się pani przejmuje.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #213 dnia: Listopada 13, 2010, 22:34:28 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)

a co zmieniło to pismo ?

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #214 dnia: Listopada 14, 2010, 16:19:56 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)

W czym problem? proszę pisać list do  JE Bp Bernarda Fellaya, napisac o co pani chodzi i tyle.

I mi pokaże?  :o

Wątpię. Czemu miałby Pani pokazywać ? Pismo dotyczy zgody Stolicy Apostolskiej na rozgrzeszenie konkretnej sprawy grzechu ciężkiego, które jest zarezerwowane dla Stolicy. Czy Pani uważa że jest osobą, która miała by z jakiejkolwiek przyczyny mieć wgląd w takie sprawy dotyczące Spowiedzi ?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #215 dnia: Listopada 14, 2010, 17:35:27 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)

W czym problem? proszę pisać list do  JE Bp Bernarda Fellaya, napisac o co pani chodzi i tyle.

I mi pokaże?  :o

Wątpię. Czemu miałby Pani pokazywać ? Pismo dotyczy zgody Stolicy Apostolskiej na rozgrzeszenie konkretnej sprawy grzechu ciężkiego, które jest zarezerwowane dla Stolicy. Czy Pani uważa że jest osobą, która miała by z jakiejkolwiek przyczyny mieć wgląd w takie sprawy dotyczące Spowiedzi ?
A ktokolwiek (poza konkretnym księdzem, który spowiadał) może mieć wgląd? Nie byłoby to złamaniem tajemnicy spowiedzi?
Poza tym pisma tego typu coś zmieniają w kwestii ważności spowiedzi?
Zapisane
erykofm
Gość
« Odpowiedz #216 dnia: Listopada 14, 2010, 18:15:02 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)

W czym problem? proszę pisać list do  JE Bp Bernarda Fellaya, napisac o co pani chodzi i tyle.



I mi pokaże?  :o

Wątpię. Czemu miałby Pani pokazywać ? Pismo dotyczy zgody Stolicy Apostolskiej na rozgrzeszenie konkretnej sprawy grzechu ciężkiego, które jest zarezerwowane dla Stolicy. Czy Pani uważa że jest osobą, która miała by z jakiejkolwiek przyczyny mieć wgląd w takie sprawy dotyczące Spowiedzi ?
A ktokolwiek (poza konkretnym księdzem, który spowiadał) może mieć wgląd? Nie byłoby to złamaniem tajemnicy spowiedzi?
Poza tym pisma tego typu coś zmieniają w kwestii ważności spowiedzi?

1 W piśmie takim (skierowanym do Stolicy Apostolskiej) nie podaje się personaliów penitenta, podaje się jedynie materie i okoliczności winy, oraz personalia spowiednika, który to spowiednik imiennie otrzymuje zezwolenie na rozgrzeszenie.
2 a) Pismo takie uznaje prawo do spowiadania kapłana, ważnie i godnie , chyba że zachodzi sytuacja 2b).
2 b) Pismo takie uznaje prawo do spowiadania kapłana, ważnie. Kapłana, który jest wyznaczony przez penitenta, a stan penitenta jest stanem zagrożenia życia. Mimo że kapłan ten może być związany z karami kościelnymi, a nawet sekularyzowany.
Tak to chyba wygląda, jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
ps. przepraszam za korektę mojego postu.

« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2010, 18:32:10 pm wysłana przez erykofm » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #217 dnia: Listopada 14, 2010, 18:15:19 pm »

No właśnie powiedziano, że w piśmie tym napisano, że wszystko jest godnie i ważnie, czy coś takiego... Co by sugerowało, że spowiedź u kapłanów Bractwa jest ważna... warto wiedzieć, Pani Mamo. :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #218 dnia: Listopada 14, 2010, 19:51:20 pm »

No właśnie powiedziano, że w piśmie tym napisano, że wszystko jest godnie i ważnie, czy coś takiego... Co by sugerowało, że spowiedź u kapłanów Bractwa jest ważna... warto wiedzieć, Pani Mamo. :)

Dla mnie zawsze była i jest ważna, ja nie mam takich problemów jak pani  :)
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #219 dnia: Listopada 14, 2010, 20:49:51 pm »

No właśnie powiedziano, że w piśmie tym napisano, że wszystko jest godnie i ważnie, czy coś takiego... Co by sugerowało, że spowiedź u kapłanów Bractwa jest ważna... warto wiedzieć, Pani Mamo. :)
Ja tam problemów z ważnością spowiedzi u kapłanów Bractwa nie mam. A nawet gdy czasem spowiadam się u innego księdza niż zwykle,to po otrzymanym pouczeniu coraz bardziej przekonuję się, że to może jest najlepszy pomysł (choć problematyczną naukę słyszałem w sumie tylko dwa- trzy razy; do tego raz zdarzyło mi się, ze ksiądz nie wypowiedział formuły rozgrzeszenia, tylko coś w rodzaju" Idź, odpuszczają ci się grzechy").
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #220 dnia: Listopada 14, 2010, 21:23:12 pm »

Cytuj
Ja tam problemów z ważnością spowiedzi u kapłanów Bractwa nie mam. A nawet gdy czasem spowiadam się u innego księdza niż zwykle,to po otrzymanym pouczeniu coraz bardziej przekonuję się, że to może jest najlepszy pomysł (choć problematyczną naukę słyszałem w sumie tylko dwa- trzy razy; do tego raz zdarzyło mi się, ze ksiądz nie wypowiedział formuły rozgrzeszenia, tylko coś w rodzaju" Idź, odpuszczają ci się grzechy").
  Pan się tam spowiada, Panie Kamilu?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #221 dnia: Listopada 14, 2010, 21:24:21 pm »

Odnośnie  problemu spowiedzi to proszę sobie przeczytać "Czyny mówią głośniej niż słowa" - z konferencji z okazji 40-lecia FSSPX, gdzie  JE Bp Bernard Fellay wygłosił inspirującą i wyczerpującą ocenę sytuacji Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Jest tam bardzo ciekawy  fragment o spowiedzi. Drugi wpis tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2764.0
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #222 dnia: Listopada 14, 2010, 21:37:23 pm »

dziecko sie mnie zapytalo "czy przeklinanie jest grzechem?" i nie bylem pewny co odpowiedziec. wiec jak to z tym jest?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #223 dnia: Listopada 14, 2010, 21:53:28 pm »

Odnośnie  problemu spowiedzi to proszę sobie przeczytać "Czyny mówią głośniej niż słowa" - z konferencji z okazji 40-lecia FSSPX, gdzie  JE Bp Bernard Fellay wygłosił inspirującą i wyczerpującą ocenę sytuacji Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Jest tam bardzo ciekawy  fragment o spowiedzi. Drugi wpis tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2764.0

 ;D Nie widziałam dokumentu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #224 dnia: Listopada 14, 2010, 23:10:25 pm »

Cytuj
Ja tam problemów z ważnością spowiedzi u kapłanów Bractwa nie mam. A nawet gdy czasem spowiadam się u innego księdza niż zwykle,to po otrzymanym pouczeniu coraz bardziej przekonuję się, że to może jest najlepszy pomysł (choć problematyczną naukę słyszałem w sumie tylko dwa- trzy razy; do tego raz zdarzyło mi się, ze ksiądz nie wypowiedział formuły rozgrzeszenia, tylko coś w rodzaju" Idź, odpuszczają ci się grzechy").
  Pan się tam spowiada, Panie Kamilu?
Tam, to znaczy gdzie? W FSSPX, czy tam gdzie ksiądz nie wypowiedział formuły rozgrzeszenia?
Spowiadam się najczęściej w swojej parafii, u jednego starszego księdza- który dzięki temu zna mnie dość dobrze od tej mojej gorszej strony ;) co ma spore zalety, a ja z kolei wiem, że od niego nie usłyszę jakieś nieortodoksyjnej nauki, nadmiernego psychologizowania itp.
Czasem jednak jestem w innym mieście albo też z innych powodów muszę iść gdzie indziej.
U księży Bractwa również się kilka razy spowiadałem. 
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!