Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:44:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 161761 razy)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #195 dnia: Października 13, 2010, 11:29:55 am »

Mam takie pytanko: jest człowiek który ma bałagan we własnych finansach, zadłuża się, kupuje na kredyt, jest zakupoholikiem ( ?), już dawno stracił kontrolę nad wydatkami.O co powinien się taki człowiek modlić aby z tego wyjść?Jakiego rodzaju łaski ( jeśli nazwać by to słowami) są mu potrzebne?Czy należy się wyspowiadać z wcześniejszego nieładu ( grzechu?)?
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #196 dnia: Października 13, 2010, 11:59:38 am »

Trudno mi sobie wyobrazić, by katolik próbował walczyć z nieuporządkowanym przywiązaniem do spraw światowych o własnych siłach, nie wyznając w Sakramencie Pokuty swojej grzeszności w tej sferze. Najpierw konfesjonał, pouczenie kapłana, dopiero potem inne środki walki.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #197 dnia: Października 13, 2010, 21:06:50 pm »

Mam takie pytanko: jest człowiek który ma bałagan we własnych finansach, zadłuża się, kupuje na kredyt, jest zakupoholikiem ( ?), już dawno stracił kontrolę nad wydatkami.O co powinien się taki człowiek modlić aby z tego wyjść?Jakiego rodzaju łaski ( jeśli nazwać by to słowami) są mu potrzebne?Czy należy się wyspowiadać z wcześniejszego nieładu ( grzechu?)?
Chciwość?
Zapisane
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #198 dnia: Października 17, 2010, 13:50:08 pm »

Trudno mi sobie wyobrazić, by katolik próbował walczyć z nieuporządkowanym przywiązaniem do spraw światowych o własnych siłach, nie wyznając w Sakramencie Pokuty swojej grzeszności w tej sferze. Najpierw konfesjonał, pouczenie kapłana, dopiero potem inne środki walki.
dokładnie najpierw sakrament i łaska a potem współpraca z tą łaską, ale musi być współpraca z łaską, bo Bóg nie błogosławi leniwym:)
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
Teresa_M
uczestnik
***
Wiadomości: 106


Jezu jestes Królem, króluj nam Chryste

« Odpowiedz #199 dnia: Października 17, 2010, 21:33:09 pm »

Trudno mi sobie wyobrazić, by katolik próbował walczyć z nieuporządkowanym przywiązaniem do spraw światowych o własnych siłach, nie wyznając w Sakramencie Pokuty swojej grzeszności w tej sferze. Najpierw konfesjonał, pouczenie kapłana, dopiero potem inne środki walki.
dokładnie najpierw sakrament i łaska a potem współpraca z tą łaską, ale musi być współpraca z łaską, bo Bóg nie błogosławi leniwym:)

cieszę się, że  Ksiądz jest na forum
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #200 dnia: Października 26, 2010, 22:01:51 pm »

Czy udanie się do kawiarni w Dzień Pański w sytuacji, kiedy nie mam żadnej możliwości spotkać się z daną osobą w innym dniu i nie mam m o ż l i w o ś c i, jak tylko zobaczyć się z nią "na mieście" (i to bynajmniej nie w błahej sprawie) jest grzechem/grzechem ciężkim?!
Zapisane
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #201 dnia: Października 26, 2010, 22:54:45 pm »

A dlaczego miałoby być? Nie wolno chodzić do kawiarni w dzień Pański?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #202 dnia: Października 27, 2010, 02:36:26 am »

A dlaczego miałoby być? Nie wolno chodzić do kawiarni w dzień Pański?
No właśnie. Z rodziną do kawiarni/pizzerii to w zasadzie tylko w dzień pański chadzamy.
Czasem - w lecie- prosto z kościoła spacerkiem na rynek do kawiarenki...
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #203 dnia: Października 27, 2010, 22:26:43 pm »

No bo ja rozumuje tak: skoro w niedziele mam odpoczywać i powstrzymać się od pracy i staram się tak czynić, to to zakrawa na hipokryzję, gdy wtedy idę kawiarni zmuszając wówczas np. kelnerki do roboty. Wydaje mi się, że wiele ludzi w ten sam sposób kombinuje... No bo w sumie chadzanie do hipermarketu w niedziele to potępiamy, no nie?
 
Ale w sumie to mnie Państwo trochę uspokoiliście  :P
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #204 dnia: Października 27, 2010, 23:02:21 pm »

Nie, żebym potępiał chodzenie do kawiarni w niedzielę, ale swego czasu ktoś z mojej rodziny pracował w kawiarni, i niestety czasami trzeba było pracować w niedziele. Nie by ło to przyjemne, i rzeczona osoba faktycznie czuła się zmuszana.

Od tego czasu odczuwam pewien dyskomfort idąc w niedzielę do lokalu gastronomicznego, i staram się nie robić tego za często.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #205 dnia: Października 28, 2010, 12:33:29 pm »

Niech ryczy z bólu ranny łoś,
Zwierz zdrów przebiega knieje.
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś,
To są zwyczajne dzieje.

Jesli uznamy, ze chodzenie do kawiarni do godziwa rozrywka, to i praca w niedziele w celu owej godziwej rozrywki dostarczenia jest godziwa. Jesli ktos uwaza, ze nie, to proponuje w niedziele nie uzywac pradu, zeby panowie z elektrowni nie musieli pracowac.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #206 dnia: Października 28, 2010, 17:07:33 pm »

Panie Fons Blaudi - akordy poproszę!

Panie Matthaeus, ależ tu chodzi o powstrzymanie się od prac ZBYTECZNYCH w dniu Pańskim (a takim jest CHADZANIE po pasażach handlowych), a nie zarobkowych (praca, która daje mi dochód). Spór o godziny otwarcia hipermarketów to spór o to jak spędzac ten czas, bo przecież i tak otwarte są małe sklepiki i stacje benzynowe (24 godz.!) w niedzielę.

DZięki temu, że w niedzielę pójdę do kawiarni, ta kelnerka ma pracę! Bo w tygodniu nie chadzam...

I niestety panowie z elektrowni tak czy siak muszą pracować, bo pieca elektrowni się nie da wyłączyć :)
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #207 dnia: Października 28, 2010, 20:32:05 pm »

No dobra... już mnie Państwo przekonaliście  :P

Tak tylko pytałem dla pewności  ;)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #208 dnia: Listopada 13, 2010, 19:49:51 pm »

Chcę podzielić się z forum doświadczeniem z rekolekcji OD w Dworku. Pojechałem na nie m.in. dlatego, żeby poznać właśnie OD i jego duchowość - a także dlatego, że jako tradycyjny katolik nie mam praktycznie rekolekcji dla siebie - właściwie organuzuje takowe tylko FSSPX, a to rodzi problem spowiedzi. (...)

Odnośnie tego problemu spowiedzi to proszę sobie przeczytać "Czyny mówią głośniej niż słowa" - z konferencji z okazji 40-lecia FSSPX, gdzie  JE Bp Bernard Fellay wygłosił inspirującą i wyczerpującą ocenę sytuacji Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Jest tam bardzo ciekawy  fragment o spowiedzi. Drugi wpis tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2764.0

Wydzielono z wątku http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,564.msg108419.html#msg108419

  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 10:54:08 am wysłana przez Bartek » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #209 dnia: Listopada 13, 2010, 20:31:02 pm »

Pani Mamo, ja wierzę na słowo, ale... no właśnie- chciałabym zobaczyć to pismo z Watykanu ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Sakrament Pokuty - pytania i odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!