Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpień 09, 2020, 04:48:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
218397 wiadomości w 6296 wątkach, wysłana przez 1560 użytkowników
Najnowszy użytkownik: nonez
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 164 165 [166] Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 439032 razy)
rysio
aktywista

« Odpowiedz #2475 dnia: Luty 15, 2020, 21:04:56 pm »

Jakiś czas temu o. Leon Knabit za pośrednictwem internetu wypowiedział się o katolikach krytykujących NOM, że są „głupiutcy”, czy jakoś tak, bo „przecież NOM odprawiało dwóch świętych papieży, więc nie może być zły”. Było to w odpowiedzi na jakieś, zdaje się, krążące po sieci opracowanie wykazujące w NOM-ie różne wypaczenia i błędy. Czy może z ktoś z Państwa wie, co to był za dokument? Bo raczej nie chodziło o „Krótką analizę krytyczną…”.

Prawdopodobnie o Knabit przeczytal wątek na fk poswiecony godnosc, ważnosci, legalności oraz defektom teologicznym NOM. Byl taki watek tylko już nie potrafię go odszukać, a wartałoby.
Może Moderatorzy mają jakieś tajemnicze metody na swoich pulpitach kontrolnych?
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista

« Odpowiedz #2476 dnia: Luty 15, 2020, 21:54:26 pm »

Jakiś czas temu o. Leon Knabit za pośrednictwem internetu wypowiedział się o katolikach krytykujących NOM, że są „głupiutcy”, czy jakoś tak, ...

Jak się tu poczyta p. e-cecylię, czy kilkoro innych "publikantów" z jej ligi, to nie można się dziwić.

Tak się złożyło, że byłem na Targach Książki Katolickiej, kiedy dr Paweł Milcarek promował książkę Duch Liturgii kardynała Josepha Ratzingera a spotkanie to było właśnie po jakiejś promocji o. Knabita z udziałem jego samego. O. Knabit, wtedy medialny celebryta, znalazł się i na Promocji Ducha Liturgii, i muszę powiedzieć, że miny, które tam stroił pełne jakiejś wyższości i znudzenia, jak można się czymś takim zajmować na długo zniechęciły mnie do niego. Teraz widzę zmianę na korzyść ale  wtedy jego zachowanie było niesympatyczne.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2020, 22:04:19 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #2477 dnia: Luty 15, 2020, 22:16:57 pm »

Jeśli ktoś ma ochote, to można sobie troche ręce pozałamywać  https://www.youtube.com/watch?v=HL0qnP1JDrQ
jwk
aktywista

« Odpowiedz #2478 dnia: Luty 15, 2020, 22:25:59 pm »

Niby po co? Tego czasu nikt mi nie odda.
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #2479 dnia: Luty 15, 2020, 23:18:45 pm »

Jakiś czas temu o. Leon Knabit za pośrednictwem internetu wypowiedział się o katolikach krytykujących NOM, że są „głupiutcy”, czy jakoś tak, ...

Jak się tu poczyta p. e-cecylię, czy kilkoro innych "publikantów" z jej ligi, to nie można się dziwić.

Tak się złożyło, że byłem na Targach Książki Katolickiej, kiedy dr Paweł Milcarek promował książkę Duch Liturgii kardynała Josepha Ratzingera a spotkanie to było właśnie po jakiejś promocji o. Knabita z udziałem jego samego. O. Knabit, wtedy medialny celebryta, znalazł się i na Promocji Ducha Liturgii, i muszę powiedzieć, że miny, które tam stroił pełne jakiejś wyższości i znudzenia, jak można się czymś takim zajmować na długo zniechęciły mnie do niego. Teraz widzę zmianę na korzyść ale  wtedy jego zachowanie było niesympatyczne.

Pierwsze wydanie Ducha Liturgii, o ile mnie pamiec nie myli Gosc Niedzielny odmowil bycia tzw promotorem medialnym. Jako przyczynę tej odmowy podano zbyt konserwastywną, tradycyjną tematykę.

Czas mija i zapominamy jakie to byly czasy. Wowczas jeszcze przyszlosc Kosciola malowala sie w rozowych kolorach. Pierwszym zgrzytem byl "Dominus Iesus" no a potem wszystko poszlo nie tak: papiezem zostal "siwy Szwab" jak pieszczxotliwie mowili o nim wszelacy neoni. Zaniepokojenie "kierunkiem zmian" Benedykta przed kamerami tvp wyrazil Borusewicz i chyba Gowin.
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bartek
Administrator
aktywista

« Odpowiedz #2480 dnia: Luty 16, 2020, 01:30:57 am »

Jakiś czas temu o. Leon Knabit za pośrednictwem internetu wypowiedział się o katolikach krytykujących NOM, że są „głupiutcy”, czy jakoś tak, bo „przecież NOM odprawiało dwóch świętych papieży, więc nie może być zły”. Było to w odpowiedzi na jakieś, zdaje się, krążące po sieci opracowanie wykazujące w NOM-ie różne wypaczenia i błędy. Czy może z ktoś z Państwa wie, co to był za dokument? Bo raczej nie chodziło o „Krótką analizę krytyczną…”.

Prawdopodobnie o Knabit przeczytal wątek na fk poswiecony godnosc, ważnosci, legalności oraz defektom teologicznym NOM. Byl taki watek tylko już nie potrafię go odszukać, a wartałoby.
Może Moderatorzy mają jakieś tajemnicze metody na swoich pulpitach kontrolnych?

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1647.0.html
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
_Michał_
rezydent

« Odpowiedz #2481 dnia: Luty 16, 2020, 21:25:36 pm »

Dziękuję za odpowiedzi. Tak sobie pomyślałem, czy to nie było to:
https://sacerdoshyacinthus.com/2019/09/18/michal-rzepka-najsmutniejsza-z-rocznic-albo-zlote-gody-novus-ordo-czyli-krotka-analiza-informacyjna-rytu-pawla-vi/ (swoją drogą gorąco polecam!)
– ale nie jestem pewien, czy czasowo się zbiega.
Mainchin
uczestnik

« Odpowiedz #2482 dnia: Maj 14, 2020, 06:39:38 am »

Zdaję sobie sprawę, że wracam do tematu, który już się pojawił na tym forum.
Chodzi o wezwania z litanii Loretańskiej
vas spirituale, honorabile, insigne devotionis
i zmianę przekładu z naczynia duchownego, poważnego, osobliwego nabożeństwa
na przybytek Ducha Św., chwalebny i sławny pobozności

Dokonało się to w 1961 roku, zatem trudno mówić o chęci uderzenia w modlitwę, gdy prymasem Polski był Prymas Tysiąclecia
ale dlaczego?

Czy powodem były rzeczywiście durne skojarzenia - ten argument pojawia się czasami w dyskusjach.

Czy raczej nie chodziło o coś innego?
Mam na myslidostosowanie litanii do przekładu włoskiego:

Tempio dello Spirito Santo, prega per noi
Tabernacolo dell'eterna gloria, prega per noi
Dimora tutta consacrata a Dio, prega per noi

Jeśli tak było rzeczywiście, a podejrzewam, że niestety tak, to co tu za logika?
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Strony: 1 ... 164 165 [166] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!