Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:57:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 207171 razy)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #855 dnia: Stycznia 06, 2020, 17:51:17 pm »

Transmisja w TV Trwam - dzisiejszy NOM z Bazyliki św. Piotra w Rzymie - sprawowany przez F1 - był Kanon Rzymski.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #856 dnia: Stycznia 06, 2020, 18:47:47 pm »

Transmisja w TV Trwam - dzisiejszy NOM z Bazyliki św. Piotra w Rzymie - sprawowany przez F1 - był Kanon Rzymski.
Kanon czy I ME?
Może był przeciąg i przerzuciło przypadkiem kartki  ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #857 dnia: Stycznia 06, 2020, 20:38:59 pm »

Transmisja w TV Trwam - dzisiejszy NOM z Bazyliki św. Piotra w Rzymie - sprawowany przez F1 - był Kanon Rzymski.
Kanon czy I ME?
Może był przeciąg i przerzuciło przypadkiem kartki  ;)

I ME
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #858 dnia: Stycznia 06, 2020, 20:40:03 pm »

Transmisja w TV Trwam - dzisiejszy NOM z Bazyliki św. Piotra w Rzymie - sprawowany przez F1 - był Kanon Rzymski.


A to akurat nic dziwnego. Papież czesto stosuje tę modlitwę eucharystyczną. Wydaje mi się że zdecydowanie najczęściej. Od czasu do czasu jest III ME a sporadycznie, głównie w czasie pielgrzymek zagranicznych, II ME. Zdaje mi się że pod tym względem (podobnie jak pod względem stosowania łaciny w liturgii) nie ma żadnej różnicy miedzy Franciszkiem a Benedyktem.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #859 dnia: Stycznia 07, 2020, 09:12:50 am »

Zdaje mi się że pod tym względem (podobnie jak pod względem stosowania łaciny w liturgii) nie ma żadnej różnicy miedzy Franciszkiem a Benedyktem.

Łaciny jest nieco mniej - dużo częściej pojawia się włoski. Chociażby rozpoczęcie Nieszporów 31 grudnia - za Papieża Benedykta było "Deus in....", a za Franciszka jest: "O Dio, vieni a salvarni". Także refreny psalmów podczas Mszy są po włosku teraz, a pod koniec pontyfikatu Benedykta XVI były w większości po łacinie.
Zapisane
Taki sobie o...
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #860 dnia: Kwietnia 25, 2020, 23:17:46 pm »

Trzy tygodnie temu - Niedziela Palmowa. Mszy wysłuchałem stojąc na stopniach schodów przed drzwiami mego kościoła parafialnego (działały głośniki zewn.). Spore zdziwienie, gdy usłyszałem Prex Eucharistica I z pełną listą świętych!

Tydzień później - Poniedziałek Wielkanocny, kościół parafialny mej Rodzicielki. Wszedłem na Mszę tylko dlatego, że jeden z wiernych założył komeżkę i "robił za ministranta" (pomysł proboszcza). Usłyszałem IIIME, Komunia Św. wiernych - wszyscy do ust. To mała miejscowość jest... 
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #861 dnia: Lipca 30, 2020, 20:23:15 pm »

Wysławiamy Cię, Ojcze święty, Ty nas zawsze podtrzymujesz w doczesnym pielgrzymowaniu, - usłyszałem dzisiaj odwiedziwszy po długiej przerwie pewną żoliborską parafię. Przedtem ciekawe kazanie o piekle (!), zaś zadziwiła (pozytywnie!) Komunia św. wiernych - kolejkowa, ale "dołapnie" prawie nikt, wielu natomiast klękało mimo braku balasek. <kciuk w górę>
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #862 dnia: Lipca 30, 2020, 22:47:02 pm »

Cytuj
Wysławiamy Cię, Ojcze święty, Ty nas zawsze podtrzymujesz w doczesnym pielgrzymowaniu

Czy to jest fragment jakiejś naprędce skleconej, nowej, posoborowej  Modlitwy Eucharystycznej ?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #863 dnia: Lipca 30, 2020, 22:54:32 pm »

Cytuj
Wysławiamy Cię, Ojcze święty, Ty nas zawsze podtrzymujesz w doczesnym pielgrzymowaniu

Czy to jest fragment jakiejś naprędce skleconej, nowej, posoborowej  Modlitwy Eucharystycznej ?
VME
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #864 dnia: Lipca 30, 2020, 23:03:04 pm »

Cytuj
Wysławiamy Cię, Ojcze święty, Ty nas zawsze podtrzymujesz w doczesnym pielgrzymowaniu

Czy to jest fragment jakiejś naprędce skleconej, nowej, posoborowej  Modlitwy Eucharystycznej ?
VME
No tak... :) a ja w pierwszej chwili pomyślałem o Ojcu Świętym ...Bergoglio
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #865 dnia: Września 13, 2023, 21:34:10 pm »

Dziś, Sanktuarium św. Jacka Legnica, Novus po łacinie versus populum, koncelebra z x. Robertem kardynałem Sarah I ME
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #866 dnia: Września 14, 2023, 08:57:28 am »

W czasie wakacji też raz trafiłam na I ME - Siedlęcin k. Jeleniej Góry, parafia św. Mikołaja, Msza dożynkowa.
Dodatkowo śpiewana prefacja i kazanie z ambony  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 56 57 [58] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!