Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:01:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 207158 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #30 dnia: Marca 22, 2009, 20:58:50 pm »

Rybnik Bazylika 22.03 15.30 II ME o Taj. Poj.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 29, 2009, 21:13:06 pm »

II ME o Taj. Poj. w Przybysławicach o 10:00 z okazji rozpoczęcia rekolekcji.

A kazanie o ważności Mszy w życiu ludzkim, z odwołaniami do Mediator Dei - w szoku byłem, ze nie do Eclessia Eucharistia..

Po Mszy nauka dla młodzieży - o ataku na Kościół, na Papieża (nawiązanie do ataków po pielgrzymce do Afryki i po zdjęciu ekskomuniki... ksiądz wydaje się konserwatywny sądząc po tych dwóch wystąpieniach i po jego rozważaniach na Drodze Krzyżowej)
Zapisane
Taki sobie o...
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 29, 2009, 22:18:06 pm »

29 III 2009

Bazylika Bożego Miłosierdzia Kraków - Łagiewniki
18.00

-koncelebra w liczbie 4-rech
-słabe ornaty
-III ME
-platikoświeczki - 4
-komunia na klęcząco
-służba liturgiczna w komżach
-przekręcenia w tekście liturgii (zaproszeni na Jego ucztę)
-jakaś inna forma rozesłania
-palce rozłączone
-komunię rozdawał też jeden z kleryków

W ogłoszeniach zapowiedź kolejnych żniwiarzy do archidiecezji...
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #33 dnia: Marca 29, 2009, 22:30:17 pm »

28.III - Centralna Polska
Msza z wigilii Liturgii niedzielnej. Ksiądz na kazaniu nawołuje wiernych do czerpania z owoców Mszy świętej podkreślając, że mają się cieszyć z obficie zreformowanej liturgii. Jednocześnie podkreśla, że "tamta" Msza to tylko klepanie różańców i nic nie rozumienie. A teraz to macie już maks wszystkiego co tylko można sobie wymarzyć! Obecnie jest już optymalnie "zastawiony stół", więc nie narzekajta.
Przepraszam, że powyższego opisu starannie nie napisałem, ale jeszcze mną emocje targają.
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 29, 2009, 22:35:51 pm »

28.III - Centralna Polska

A gdzie to leży?  ;)
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #35 dnia: Marca 29, 2009, 22:38:52 pm »

28.III - Centralna Polska

A gdzie to leży?  ;)

Nie chcę wspominać parafii, bo jeszcze nie daj Panie, a ksiądz zerknie na forum i głupio mu się zrobi, jak zrozumie, że to o niego chodzi. Chciałbym zwrócić uwagę na ogromny problem, jak to niektórzy księża mają wyprane umysły.
Napisałbym o tym więcej, ale nie chcę obgadywać. 8)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2009, 23:37:20 pm wysłana przez Sebastianus » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #36 dnia: Marca 29, 2009, 23:03:09 pm »

28.III - Centralna Polska
Msza z wigilii Liturgii niedzielnej. Ksiądz na kazaniu nawołuje wiernych do czerpania z owoców Mszy świętej podkreślając, że mają się cieszyć z obficie zreformowanej liturgii. Jednocześnie podkreśla, że "tamta" Msza to tylko klepanie różańców i nic nie rozumienie. A teraz to macie już maks wszystkiego co tylko można sobie wymarzyć! Obecnie jest już optymalnie "zastawiony stół", więc nie narzekajta.
Przepraszam, że powyższego opisu starannie nie napisałem, ale jeszcze mną emocje targają.
Az mi glupio, ze ksiadz moze gadac takie farmazony zupelnie powaznie...  :-\
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 29, 2009, 23:38:37 pm »

W podtekście: parafianie! ino prosze, nie prośta, co bym się tej starej uczył, dyć tera mam dobrze, przez półgodzinki se posiedzę, panienki ze scholki na gitarkach pograją, fotel celebransa wygodny, po co to zmieniać?
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #38 dnia: Marca 29, 2009, 23:41:55 pm »

W podtekście: parafianie! ino prosze, nie prośta, co bym się tej starej uczył, dyć tera mam dobrze, przez półgodzinki se posiedzę, panienki ze scholki na gitarkach pograją, fotel celebransa wygodny, po co to zmieniać?

Język polski mata, wszystko rozumieta, czego więcej chceta? ;)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 30, 2009, 07:12:23 am »

28.III - Centralna Polska
Msza z wigilii Liturgii niedzielnej. Ksiądz na kazaniu nawołuje wiernych do czerpania z owoców Mszy świętej podkreślając, że mają się cieszyć z obficie zreformowanej liturgii. Jednocześnie podkreśla, że "tamta" Msza to tylko klepanie różańców i nic nie rozumienie. A teraz to macie już maks wszystkiego co tylko można sobie wymarzyć! Obecnie jest już optymalnie "zastawiony stół", więc nie narzekajta.
Przepraszam, że powyższego opisu starannie nie napisałem, ale jeszcze mną emocje targają.
Az mi glupio, ze ksiadz moze gadac takie farmazony zupelnie powaznie...  :-\

Argumenty te slysze od rowniez od ksiezy z zagranicy. Nawet takiego co tridentine odprawial za mlodu, wiec jakos sie nie dziwie. Dziwie sie tylko, ze mozna tak msze osmieszac z ambony.

Co do ME
29.03.2009 Katedra w Tianjinie
III ME
Procesja na offertorium
No i handkomunia na stojac

Na srode popielcowa, na msze przyszlo mase chinczykow. Wszyscy poklekali przy balaskach, a obcokrajowcy ustawili sie w kolejeczke. Ksiadz kazal ludziom ze srodka balasek zrobic miejsce dla kolejczki :(
A Chinczycy taki dobry przyklad dali
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #40 dnia: Marca 30, 2009, 13:00:09 pm »

Cytuj
Język polski mata, wszystko rozumieta, czego więcej chceta?

Czy mogę skopiować to do mego podpisu na forum? piękne streszczenie wojtylizmu  :)
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #41 dnia: Marca 30, 2009, 13:12:31 pm »

Cytuj
Język polski mata, wszystko rozumieta, czego więcej chceta?

Czy mogę skopiować to do mego podpisu na forum? piękne streszczenie wojtylizmu  :)

Oczywiście, że tak. Przyjemność po mojej stronie. :D
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #42 dnia: Marca 30, 2009, 20:09:27 pm »

Pięknie Panu dziękuję :)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 03, 2009, 10:51:24 am »

Warszawa, parafia pw. św. Zygmunta
2 kwietnia, godź 21 - Spotkanie Eucharystyczne w intencji kanonizacji JP2

Przed stołem wystawiony wielki portret Papieża.
Najpierw było wystawienie (Najśw. Sakramentu, nie Papieża, choć kto wie...). Ludzie siedzieli.
Na początku koszmarnie długie zagajenie. Ludzie stali, choć można im polecić w takim wypadku, by usiedli. To ciekawe, że przed Bogiem siedzą, przed Proboszczem stoją.
Confiteor odmówiony bez żadnych przepisanych gestów.
Modlitwa wiernych była chyba w całosci radosną twórczością księdza.
Wezwanie "Módlmy się" zamiast "Módlcie się".
Modlitwa eucharystyczna - II ME.

Ani chwili ciszy podczas całej celebracji, za to nieskrywane uśmieszki celebransa. Brak kadzidła. Żadnej sakralności, atmosfera miłego spotkania.  Żałosna oprawa muzyczna, jedna - dwie zwrotki pieśni w tragicznym wykonaniu.
 

Tak oto wygląda uroczyste Spotkanie Eucharystyczne w tak ważnym dla wojtylian dniu. Płakać się chce.

 
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:18:47 pm »

Najważniejszego Pan nie napisał: była "Barka" czy nie? Bo bez "Barki" uroczystość mogłaby nie mieć odpowiednio uroczystego i podniosłego nastroju!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!