Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 17:24:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 208989 razy)
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:04:09 pm »

każdy mówi nr ME...

co wy Państwo??? nie rozumiem tu czegoś? to wy na NOM chodzicie? ;)
ja tam już masę czasu nie wiem co u plebana się mówi.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:14:48 pm »

@ P. Fiatmihi

Ten wątek to kontynuacja wątku ze "starego forum". Chodziło o "zbadanie" jak często księża używają poszczególnych ME. O ile się nie mylę, wychodziło zazwyczaj, że II ME użyta była w ok. 2/3 NOMów na których obecni byli forumowicze. ("Zbadanie" umieściłem w cudzysłowiu, bo metoda jest mało naukowa...)
A co do chodzenia na NOM - niestety, nie zawsze jest możliwość uczestnictwa w Mszy trydenckiej... :(
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:19:46 pm »

Swoją drogą nieźle wyedukowani są tradycjonaliści, że potrafią rozróżnić wszystkie ME.
Zapisane
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:31:15 pm »

ad JRWF
wiem wiem
myślałem żę emotikonka będzie przeczytana tak jak chciałem czyli ironicznie :)
za to inni goście będą mieli wyłożoną kawę na ławę:)
pozdrawiam :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 04, 2009, 07:54:51 am »

Swoją drogą nieźle wyedukowani są tradycjonaliści, że potrafią rozróżnić wszystkie ME.

Nie liczac badziewnych me do mszy z udzialem dzieci reszte latwo rozroznic. Roznice sa dosc widoczne
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 05, 2009, 11:23:51 am »

Swoją drogą nieźle wyedukowani są tradycjonaliści, że potrafią rozróżnić wszystkie ME.
Ograniczam się do rozróżniania  II i III z innymi spotykam się bardzo rzadko.
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:23:04 pm »

Warszawa, parafia pw. św. Zygmunta
9 kwietnia, godź. 18.00 - Spotkanie Eucharystyczne z okazji Wielkiego Czwartku
III ME

Pogadanki, chyba ze cztery, o symbolu chleba i uczcie, tenże "Symbol" rozdawano na stojąco.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2009, 21:25:20 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:40:54 pm »

Moje Koluszki. U św. Katarzyny Aleksandryjskiej: Kanon, kazanie z prawdziwego zdarzenia o Najświętszym Sakramencie (wiedziałem, że stać na to Proboszcza).
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:42:42 pm »

Kalisz Msza św NOM parafia Miłosierdzia Bożego godz. 18.30 I ME. Na końcu wierszyki dla księży komunia niestety na stojąco ale wrażenie dobre.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:46:42 pm »

Gniezno, parafia bł. Radzyma Gaudentego, NOM godz. 18.00 Kanon Rzymski z wymienionymi wszystkimi świętymi :D
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:48:53 pm »

Gniezno, parafia bł. Radzyma Gaudentego, NOM godz. 18.00 Kanon Rzymski z wymienionymi wszystkimi świętymi :D

Pozazdrościć wszystkich świętych, u mnie w połowie zastosowano zasadę: jest nawias, nie ma tekstu.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:54:03 pm »

Jak ja Panom zazdroszczę... ale cóż trzeba pisać, aby ostrzegać przed tym, co neoństwo robi w parafii. Niektórzy forumowiecze piszą ciekawe i głębokie teksty demaskujące destrukcyjną działalność sekty, ja mogę tylko w skromny, kronikarski sposób dopomóc w dziele uświadamiania czym jest DN.

A czy Panowie chodzą do wyselekcjonowanych parafii, o których wiedzą, że jest tam godnie sprawowana liturgia, czy może są to Panów parafie?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2009, 21:56:43 pm wysłana przez Edi » Zapisane
inkwizytor
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:57:16 pm »

Gdańsk kościół ojców dominikanów: III ME, Komunia na stojąco (ja przyjąłem klęcząc) pod dwiema postaciami (przynajmniej nikt nie brał na łapę), cyboria trzymane przez ministrantów.
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 09, 2009, 21:58:27 pm »

Parafia pw. Narodzenia Pańskiego, Poznań.

I ME bez świętych

Confiteor
Komunia pod dwoma postaciami (jak ktoś chce na rękę proszę powiedzieć, dostanie pod jedną postacią)
Kyrie i Agnus Dei śpiewane przez chór po łacinie. Mieszanka chorału i polifonii w obu.

W sumie sześć kazań.
Dziewczynka z trybularzem (dookoła ze 30-stu chłopa!).
Organy bez ograniczeń
Mandatum w absolutnej ciszy, 6 mężczyzn
Po komunii wynoszenie Pana Jezusa na ołtarz z tabernakulum. Lud siedzi.
Pan z wami na ogłoszenia. Lud stoi i razem z Panem Jezusem słucha ogłoszeń. "Sław języku". Schowanie do tabernakulum.

Zobaczyłem, jak bardzo nie umiałem docenić Mszy Trydenckiej.

PS. Kołatki, dzwon na Gloria wszystko pięknie. Wierni wychodzą z kościoła, a dzwon - bije, znowu ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2009, 23:03:46 pm wysłana przez Maswerk » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 09, 2009, 22:05:03 pm »

A czy Panowie chodzą do wyselekcjonowanych parafii, o których wiedzą, że jest tam godnie sprawowana liturgia, czy może są to Panów parafie?

Jeżeli chodzi o mnie to staram się dobierać parafię, w której będzie najgodniej sprawowany NOM. Przyznam, że nie mam dużego wyboru, ale czytając o cyrkach jakie potrafią kapłani odwalać gdzie indziej to i tak powinienem być zadowolony. Jednak byłbym w pełni wówczas, gdybym miał dostępność do Liturgii gregoriańskiej codziennie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!