Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:05:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "wybitne" les enfants terribles kościoła posoborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: "wybitne" les enfants terribles kościoła posoborowego  (Przeczytany 9324 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 08, 2010, 19:45:35 pm »

Grzechynia
Dość fatalna nazwa na prowadzenie działalności duszpasterskiej. Czy mogło się skończyć inaczej ;)?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #31 dnia: Marca 08, 2010, 19:51:04 pm »

@ pan JWK

Żarty żartami ale tam się naprawdę "cuda dzieja" . Prosze sobie wyobrazić że młodzież podczas mszy "czuła"  z piekła smród palącęgo się mięsa grzeszników !!!. Albo facet ma silne zdolności hipnotyczne albo zły we własnej osobie tam pląsa ( w skromnej osobie rzeczonego "kapłana"). Do tego psy wyjące do hostii podczas podniesienie... Apage !!!!
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 08, 2010, 20:29:51 pm »

Aktualnie ks Natanek wraz ze swoja mamą i jeszcze dwoma osobami odmawia koronkę / nie znam jej/ za Ojca Swiętego.
Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Marca 08, 2010, 21:04:51 pm »

Grzechynia
Dość fatalna nazwa na prowadzenie działalności duszpasterskiej. Czy mogło się skończyć inaczej ;)?
Nazwa wsi trochę rzeczywiście niefortunna, ale lud góralski zawsze był tam pobożny i pełno powołań tam było, podobnie jak w całej parafii Maków Podhalański, do której Grzechynia należy. Wiem, bo to moje rodzinne strony po kądzieli. Co to tam się teraz porobiło....
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #34 dnia: Marca 08, 2010, 21:07:48 pm »

A teraz  jest godz.21,02 / 08.03.2010/ w TV Grzechynia leci powtórka programu z Góry Objawień w Medjugorie.Ks Natanek  razem z grupą  młodzieży.

teraz godz 21,44 spotkanie z wizjonerem Ivanem.

EEE, nudne to, szkoda czasu.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 21:45:07 pm wysłana przez Robert » Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #35 dnia: Marca 08, 2010, 22:26:04 pm »

To może by tak donieść do kurii, że ks. ma wszystko w d...? Może go raz a dobrze suspendują.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 09, 2010, 07:09:46 am »

To może by tak donieść do kurii, że ks. ma wszystko w d...? Może go raz a dobrze suspendują.

 Myśli Pan że kuria tego nie monitoruje? Zresztą nie wiem, procedur nie znam :-)

 a przy okazji pytanie do bardziej doświadczonych i mających większą wiedzę forumowiczów - z punktu widzenia Tradycji ks. Natanek be? w końcu z handkomunią wojował zaciekle, kapłanów odprawiających "tridentine" zapraszał.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2010, 07:12:56 am wysłana przez tomekzan » Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 09, 2010, 12:29:03 pm »


Pokora wręcz szalona. I posłuszeństwo. zerknąłem na www.piotrnatanek.pl - zbieranie podpisów pod listem do biskpów i rządu idzie pełna parą. To samo na www.regnumchristi.pl - tu także zaproszeniana kolejne "dzialania" duszpasterskie w Grzychyni.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Marca 09, 2010, 17:03:20 pm »

@p. tomekzan
Bardziej zdziwiłbym się, jeśliby monitorowała.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 09, 2010, 19:01:05 pm »

On niby przeciwny masonerii, ale chyba sporo w tym herezji jest oprócz rzeczy mądrych...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #40 dnia: Marca 09, 2010, 19:06:39 pm »

Znalazłam na internecie, nie wiem, czy prawdziwe  :o
Cytuj
Pytają mnie wszyscy, co z moją opinią o rekolekcjach ks. Natanka, po tym, co zobaczyłem na jego posesji w Grzechyni.

Sytuacja jest jakby trochę odwrotna. Najpierw razem z żoną, (choć osobnymi ścieżkami), doszliśmy do pewnych wniosków. Wtedy natknęliśmy się na rekolekcje Natanka o Apokalipsie i okazało się, że mówi on to samo, do czego my doszliśmy, ale oczywiście dużo sprawniej.
Postanowiliśmy te rekolekcje pokazać naszemu zaprzyjaźnionemu księdzu, wykładowcy PAT-u z dwoma doktoratami. To uruchomiło pewien ciąg zdarzeń, w wyniku czego okazało się, ze ów ksiądz ma poglądy heretyckie, (zdanie nasze poparte zdaniem innych kapłanów), mało tego – nie wierzy nawet w przeistoczenie, przypominam – wykładowca PAT-u.
Szybka decyzja – jedziemy do Grzechyni, doradzić się Natanka.
Co tam zastajemy, bulwersuje nas wielce. Jest coś takiego jak niezmienny kanon Mszy Świętej. Natanek, zmienia sobie go dowolnie, wyrzuca Credo, Ojcze nasz i co tam jeszcze, w to miejsce dziewczynki mówią jakieś wierszyki. Niby Komunia Święta na klęcząco, ale Msza zmieniona w jakiś show, ciągłe występy, gadanie, śpiewy, a sedno Ofiary Chrystusa zupełnie zanika. Sacrum tam było tyle co u moich kotów.
Pomijając takie sprawy jak scholka
No i psy. Jeden cały czas biegał w okolicy ołtarza, bawił się piłeczką, tylko na czytanie ewangelii usiadł na pupie i patrzył się w kierunku księdza.
Drugi czarny pies, pojawił się dokładnie przed podniesieniem. Wył przeciągle dokładnie w momencie podniesienia chleba i potem w momencie podniesienia wina. Wrażenie makabryczne. Bez komentarza.
Opłatek był słodkawy – co jest zakazane. Gdy pieski zaczęły się w tym czasie obściskiwać pod samym ołtarzem, oraz mając na uwadze wcześniejsze sprawy, wyrażając zdegustowanie, opuściliśmy zgromadzenie.

Co ja o tym myślę. Natanek miał odwagę przejść tok myślowy, który doprowadził go do wygłoszenia rekolekcji o Apokalipsie, ale nie postawił kropki nad i. A może tylko bał się to zrobić, bo fakt, sprawa ta całkowicie nie mieści się w głowie.
Wszystko to uczyniło go bardzo samotnym, uciekł w swoje strony, ale i w błędy. Nie macie pojęcia, jak słaba jest teraz formacja w seminariach, księża nie znają podstawowych przepisów, nawet takich, jakie znane są takiemu laikowi jak ja, czy moja żona.


Gitarrrrrki królują widzę- http://www.regnumchristi.com.pl/index.php?mod=artykul&nid=1250676440
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2010, 19:13:19 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 10, 2010, 08:28:48 am »

On niby przeciwny masonerii, ale chyba sporo w tym herezji jest oprócz rzeczy mądrych...

Być przeciw a mieć obsesje to różnica. A pozatym....hm, przeczytałem list do biskupów i rządu i trochę podpisów. Zwróccie uwagę Państwo na końcowe strony :o
Wsparcie z niebios

A te psy plączące sie pod ołtarzem to i ja widziałem bom sobie nie odmówił wycieczki do Grzechyni jakiś czas temu
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "wybitne" les enfants terribles kościoła posoborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!