Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 21:37:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Luigi Villa "Paweł VI beatyfikowany?"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Luigi Villa "Paweł VI beatyfikowany?"  (Przeczytany 136701 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 11, 2010, 13:24:14 pm »

Być może to dodatek wydawcy. W Polsce mamy takie wydawnictwo jak phharka, które szpikuje naprawdę dobre książki wzmiankami apokaliptycznymi,  a nawet sekciarskimi (sekta Kamma).

ma Pan to na oficjalnej stronie projektu http://www.chiesaviva.com/paolo%20VI.htm

to raczej nasz wydawca powinien zadbać o krytyczny przekład i komentarz
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 11, 2010, 13:26:37 pm »

Być może to dodatek wydawcy. W Polsce mamy takie wydawnictwo jak phharka, które szpikuje naprawdę dobre książki wzmiankami apokaliptycznymi,  a nawet sekciarskimi (sekta Kamma).

Ja posiadam oryginalną włoską wersję książki i zapewniam Pana, że jest tam wzmiankowany dodatek o przysiędze koronacyjnej.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 11, 2010, 13:34:31 pm »

Pozostaje zadaćpytanie u źródła:
http://www.chiesaviva.com/contatti.htm
Ktoś zapyta po włosku?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 11, 2010, 15:17:50 pm »

Miałem na myśli dodatek włoskiego wydawcy. Jednak jeżeli jest on na stronie chiesaviva to raczej nie był to tego typu dodatek.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 11, 2010, 15:44:03 pm »

Miałem na myśli dodatek włoskiego wydawcy. Jednak jeżeli jest on na stronie chiesaviva to raczej nie był to tego typu dodatek.

Włoski wydawca to x. Luigi Villa
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 21, 2010, 17:52:18 pm »

Wczoraj odebrałem tą książkę. Przejrzałem ją. Stawia tezę, że Paweł VI był masonem, albo co najmniej apostatą. Przeczytam dokładnie tą książkę. W związku z tym mam tąką refleksję. Jeśli teza książki jest prawdziwa i Paweł VI był masonem i apostatą, to jest straszna sprawa. Czy jego wszystkie encykliki i pisma są masońskie? Novus Ordo też? Nie wiem o o tym myśleć. Jeśli inne książki i osoby to potwierdzą to będzie to wielkie upokorzenie Kościoła Rzymskiego. W historii Kościoła papieże okazywali się nieraz dużymi grzesznikami, ale były to sprawy obyczajowe, a w tym wypadku byśmy mieli z masonierią, apostazją.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 21, 2010, 19:23:05 pm »

Czytam właśnie Henryka Pająka "Nowotwory Watykanu" -myślałem, że książka "oszołomska, ale pomimo pewnej emocjonalności, dużo źródeł i bardzo ciekawe przemyślenia. Autor bardzo stara się ratować wizerunek papieży 2 połowy XX wieku, krytykuje, ale miłosiernie!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 21, 2010, 19:43:12 pm »

Pająka czytałem, ale ta książka Ks. Luigi Villa wydaje się wiarygodna. I co będzie jak jescze ktoś potwierdzi te fakty: Papież Paweł VI masonem? Aż nie chcę mi się wierzyć, że może być to prawda. To już nie są sprawy obyczajowe np. Aleksandra VI Borgia, ale jakaś straszna apostazja, z konsekwencjami obecnie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 21, 2010, 19:49:19 pm »

Bo jak można było pozbawić się samemu tiary? Calować w buty schizmatyckiego arcybiskupa Melichtona?
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 21, 2010, 22:38:42 pm »

Ja jeszcze nie przeczytałem, ale odkąd dowiedziałem się jaką rolę Paweł VI w "odnowie" odegrał, to stwierdziłem, że nie przeczytam żadnej jego encykliki, chyba, że będę musiał. To nie jest upokorzenie dla Kościoła Rzymskiego, tylko lekcja. A jeśli upokorzenie, to długie, bo trwa 40 lat.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 21, 2010, 23:06:50 pm »

Wczoraj odebrałem tą książkę. Przejrzałem ją. Stawia tezę, że Paweł VI był masonem, albo co najmniej apostatą. Przeczytam dokładnie tą książkę. W związku z tym mam tąką refleksję. Jeśli teza książki jest prawdziwa i Paweł VI był masonem i apostatą, to jest straszna sprawa. Czy jego wszystkie encykliki i pisma są masońskie? Novus Ordo też? Nie wiem o o tym myśleć. Jeśli inne książki i osoby to potwierdzą to będzie to wielkie upokorzenie Kościoła Rzymskiego. W historii Kościoła papieże okazywali się nieraz dużymi grzesznikami, ale były to sprawy obyczajowe, a w tym wypadku byśmy mieli z masonierią, apostazją.

Czyli książka jest ostra. Nb. Paweł Milcarek w swojej "Historji Mszy" też nie pisze o nim dobrego słowa.

tym chętniej kupię i przeczytam te książkę. Zapewne nie zmienię po niej zdania o Pawle VI
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 22, 2010, 11:06:30 am »

Ja jeszcze nie przeczytałem, ale odkąd dowiedziałem się jaką rolę Paweł VI w "odnowie" odegrał, to stwierdziłem, że nie przeczytam żadnej jego encykliki, chyba, że będę musiał. To nie jest upokorzenie dla Kościoła Rzymskiego, tylko lekcja. A jeśli upokorzenie, to długie, bo trwa 40 lat.

Drogi Kolego,
Nawet kolega nie wie, jak kompromitującą głupotę palnął...
Proponuję miesiąc postu od FK i w tym czasie intensywną lekturę: "Humane vitae", "Sacerdotalis caelibatus", "Mysterium fidei" itp.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 22, 2010, 11:29:35 am »

A co Pan Panie Michale myśli o postaci Pawła VI? Bo ja powiem szczerze nie wiem co sądzic o tej postaci. Niby jedna książka to żaden dowód, że Paweł VI był masonem, ale jeśli pojawią się następne publikacje, to co wtedy?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 22, 2010, 11:36:15 am »

Nie wiem, czy był masonem. Nie wiem, czy się kiedykolwiek dowiemy.
Istotniejsze pytanie, które możemy wyjaśnić, jest takie, czy był katolikiem. Kolega Barcikowski póki co dowodzi, że był przez 3 dnie w miesiącu. To już coś ... Szukajmy, jak z pozostałemi 27 dniami
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 22, 2010, 11:54:21 am »

Staram sie juz w ogole nie dowiadywac niczego nt. tego papieza. Cokoliwiek o nim nie czytalam, czy to pozytywnego, czy negatywnego, obrone czy oskarzanie, czy to z ramienia ludzi milujacych Kosciol, czy z ramienia jego wrogow, bez wzgledu na ich opcje, przyprawialo mnie o lek, niepokoj, niesmak, czasem przerazenie.

Nie jestem w stanie powiedziec ktora opcja przeraza mnie bardziej: czy taka, ze byl czlowiekiem wierzacym o zdecydowanie sprecyzowanej wizji Kosciola, czy katolikiem kompletnie naiwnym, bezsilnym, poddajacym sie wszelkim manipulacjom, czy to ze moze byl masonem, czy to ze w ogole go nie bylo i Kosciolem zarzadzal jego sobowtor, ktorakolwiek z tych opcji nie bylaby prawdziwa, jest strasznym dowodem na kare czy dopust Boga wobec Jego wiernych i swiadectwem jakiejs ogromnej winy naszych ojcow i dziadow. Dla mnie Pawel VI to czarna karta dziejow Kosciola, ktorej boje sie w ogole dotykac.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Luigi Villa "Paweł VI beatyfikowany?" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!