Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 20:01:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania (d)o księdza Konstantyna ~ FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] Drukuj
Autor Wątek: Pytania (d)o księdza Konstantyna ~ FSSPX  (Przeczytany 149435 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #585 dnia: Grudnia 13, 2011, 21:23:53 pm »

Oczywiście że Prawda jest jedna i niezmienna...Bogu dzięki.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #586 dnia: Grudnia 13, 2011, 21:24:53 pm »

Jednakże czasami na forum się udzieli.

Miejmy nadzieję.
X. Konstantynie, czekamy!
Zapisane
Jacques Blutoir
adept
*
Wiadomości: 33

Pod Mitrą, czyli Kościelne Safari
« Odpowiedz #587 dnia: Grudnia 13, 2011, 21:59:25 pm »

Tak sobie podczytują wątek i chciałbym tylko jedno dodać, ale za to z całą stanowczością (zastrzegając, że choć nie mówię w imieniu ks. Najmowicza, to jestem swych słów pewien). Nie było tak, by IBP wypchnęło ks. Konstantyna, bo stał się on dla tego instytutu niewygodny. Nie wiem kto jest autorem tego typu plotek, ale słyszę je po raz kolejny i czuję się w obowiązku reagować. I wcale nie dlatego, by godziły one w ks. Konstantyna, bo raczej świadczą o ewolucji jego postawy w kierunku postrzeganym przeze mnie jako właściwy, ale godzą one właśnie w IBP, który chce być widziany jako gromadzący kapłanów, którym "rzymska pieczątka" nie przeszkadza w byciu "prawdziwymi lefebrystami".


Zapisane
"O praeclarum diem, cum in illud divinum animorum concilium coetumque proficiscar cumque ex hac turba et conluvione discedam!"
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #588 dnia: Grudnia 13, 2011, 22:13:43 pm »

Jednakże czasami na forum się udzieli.
W okresie próbnym? Wątpię.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #589 dnia: Grudnia 13, 2011, 22:38:27 pm »

Jednakże czasami na forum się udzieli.
W okresie próbnym? Wątpię.
Zobaczymy, wszystko przed nami.

Gdyby ktoś chciał coś napisać, to można próbować. Tylko już proszę bez osobistych wycieczek i tematycznych zboczeń.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2011, 14:21:10 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #590 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:46:52 pm »


2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)

Ale czy ma nakazane codziennie odprawić mszę i czy w polce mszę prywatną się praktykuje ? Był ktoś na takiej mszy .
Tak. Rok temu. Pasterka na Piasku. W kaplicy odprawiał x. Grzegorz, a przy bocznym ołtarzu x. Konstantyn - Msza prywatna. I tak się złożyło, że na niej byłem.


A tak mimo chodem czy ktoś wie co teraz się dzieję z x Konstantynem . Bardzo mi go szkoda.  Codziennie się za niego modlę . Może jakaś krucjata modlitewna . Szkoda ze nie został w instytucie .Bo to wielka szkoda dla wiernych . Wiem to po sobie .  Bo teraz ja nie mogę korzystać z jego posług . Mimo że sakramenty są ważne np. Msza a do reszty to nie wiem (jurysdykcja).Ja we własnym sumieniu bym zgrzeszył korzystając z posługi tego bardzo zacnego kapłana . 

ps. Proszę administratora o przeniesienie do innego wątku . Przepraszam ale nie mogłem tego nie napisać .


Przeniesiono.

  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2011, 08:17:39 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #591 dnia: Grudnia 30, 2011, 09:41:38 am »


2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)

Ale czy ma nakazane codziennie odprawić mszę i czy w polce mszę prywatną się praktykuje ? Był ktoś na takiej mszy .
Tak. Rok temu. Pasterka na Piasku. W kaplicy odprawiał x. Grzegorz, a przy bocznym ołtarzu x. Konstantyn - Msza prywatna. I tak się złożyło, że na niej byłem.


A tak mimo chodem czy ktoś wie co teraz się dzieję z x Konstantynem . Bardzo mi go szkoda.  Codziennie się za niego modlę . Może jakaś krucjata modlitewna . Szkoda ze nie został w instytucie .Bo to wielka szkoda dla wiernych . Wiem to po sobie .  Bo teraz ja nie mogę korzystać z jego posług . Mimo że sakramenty są ważne np. Msza a do reszty to nie wiem (jurysdykcja).Ja we własnym sumieniu bym zgrzeszył korzystając z posługi tego bardzo zacnego kapłana . 

ps. Proszę administratora o przeniesienie do innego wątku . Przepraszam ale nie mogłem tego nie napisać .


Przeniesiono.

  --  Moderacja


Bardzo dziękuję za przeniesienie . Czekam zatem na odpowiedź.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #592 dnia: Grudnia 30, 2011, 15:54:27 pm »

Zatem, niech Pan skasuje poprzednią wypowiedź, bo nic nie wnosi do tematu. A oto odpowiedź.
Teraz mieszka na ul. Garncarskiej 32 w Warszawie. Msze codziennie odprawia. Gdyby ktoś potrzebował kontaktować się, to niech kliknie: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?action=pm;sa=send;u=417 .
Poza tym, niektórych rzeczy nie należy pisać, z pewnych względów.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2011, 16:50:42 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #593 dnia: Grudnia 30, 2011, 17:26:33 pm »

To znaczy że sumę też zamiast ks. Jenkinsa odprawia? Czy kazanie będzie teraz bardziej zrozumiałe? Z całym szacunkiem dla ks. Jana i jego starań, po prostu ciekaw jestem ze względu na rodzinę, dla której każdy szczegół może zepsuć wrażenie. Sorry za nią z góry.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #594 dnia: Grudnia 30, 2011, 17:28:07 pm »


>> Może jakaś krucjata modlitewna

Może o nadanie jurysdykcji zwyczajnej dla FSSPX i skuteczną ochronę jego niezależności przed zakusami modernistów ?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #595 dnia: Grudnia 30, 2011, 17:29:08 pm »

To znaczy że sumę też zamiast ks. Jenkinsa odprawia?

Zwrot: "Msze codziennie odprawia" nie oznacza "Odprawia wszystkie Msze na Garncarskiej" ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #596 dnia: Grudnia 30, 2011, 19:39:30 pm »

To znaczy że sumę też zamiast ks. Jenkinsa odprawia? Czy kazanie będzie teraz bardziej zrozumiałe? Z całym szacunkiem dla ks. Jana i jego starań, po prostu ciekaw jestem ze względu na rodzinę, dla której każdy szczegół może zepsuć wrażenie. Sorry za nią z góry.  :)
Ks. Jana  od dłuższego czasu w Radości nie widać. Sumę odprawiali najczęściej  ks. Łukasz lub ks. Dawid,
Ks. Konstantyn  26 grudnia.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #597 dnia: Grudnia 30, 2011, 19:55:06 pm »

To znaczy że sumę też zamiast ks. Jenkinsa odprawia?
Ks. Jan jest obecnie przeorem w Bajerzu, także raczej w warszawskim przeoracie za często nie bywa.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #598 dnia: Grudnia 31, 2011, 15:38:03 pm »

Panie binraf, Stolica Apostolska nie traktuje uczestnictwa w Mszy świętej FSSPX jako grzechu. Nie ma Pan intencji oddzielania się od Papieża? Kocha Pan Papieża i modli się za niego? To jak może Pan zgrzeszyć uczestnicząc w tej Mszy?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #599 dnia: Grudnia 31, 2011, 17:11:26 pm »

Poza tym, niektórych rzeczy nie należy pisać, z pewnych względów.
To jest bardzo ważne, nie tylko w tym kontekście.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 38 39 [40] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania (d)o księdza Konstantyna ~ FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!