Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 15:18:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: W Rzymie zaczyna się dostrzegać rzeczywistość
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: W Rzymie zaczyna się dostrzegać rzeczywistość  (Przeczytany 7426 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 07, 2010, 21:53:41 pm »

Z innej beczki - pewien werbista mi mówił (a było to 15 lat temu) - że w niektorych regionach Afryki jeżeli para nie ma 2 dzieci - to nie udziela im się sakramantu małżeństwa (bo 2 dzieci lepiej gwarantuje, że związek się nie rozpadnie).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 07, 2010, 22:25:24 pm »

Np. w takiej misji Bractwa w Gabonie : tysiace wiernych, setki chrztow, bierzmowan etc. i kilka slubow. Wszyscy wierni Gabonczycy, ktorych znam, w tym ksieza, bracia i klerycy maja przyrodnie siostry i przyrodnich braci.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 24, 2012, 12:46:18 pm »

Pamiętam jeszcze, jak bodaj w 1993 słyszałem kazanie pewnego paulina takiej mniej więcej treści: "Czarna Madonna nie jest czarna, a oliwkowa. Czarny to jest Murzyn i diabeł." :-)

Musiał to być o. Królik:

Nazywanie Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej "Czarną Madonną" jest wielkim nieporozumieniem. Spopularyzowała tę nazwę autorka piosenki pod tym tytułem Alicja Gołaszewska (jasnogórska organistka). Jest to ikonograficzny fałsz, bo w tym Obrazie nie ma ani jednej czarnej kreski, ten kolor wcale nie występuje! Karnacja twarzy i rąk to kolor brązu (miodu, bursztynu, lub wg ks. prof. J. Pasierba - skórki wiejskiego bochenka chleba). Szaty są koloru ciemno granatowego (Matki Bożej) i karminowego (Dzieciątka). Z drugiej strony - biorąc pod uwagę nasze uczucia - nie powinno się używać tej nazwy, ponieważ jest to pogardliwy "epitet" naszych wrogich sąsiadów. Carscy urzędnicy nazwali Matkę Bożą Jasnogórską "CZARNĄ REWOLUCJONISTKĄ", która "podburza" Polaków do pielęgnowania idei niepodległościowych. Natomiast hitlerowscy naziści nazwali Ją "SCHWARZE MADONNA", przypominająca Mongołkę, i nakazali usuwać z kościołów Jasnogórski Obraz!
Słowa fałszywe "Madonno, Czarna Madonno" można zamienić na właściwe (na co autorka wyraziła zgodę, przekonana o swoim błędzie), np. "O Matko, najdroższa Matko, jak dobrze Twym dzieckiem być..." (wprowadziłem to w mojej grupie IV Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę).
USILNIE WIĘC PROSZĘ, NIE PRZEZYWAJMY NASZEJ MATKI I KRÓLOWEJ!

o.Melchior Królik OSPPE
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=252660&t=122966
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 18, 2012, 08:47:50 am »

Pojawił się nowy artykuł do komentowania: http://info.wiara.pl/komentarze/dodaj/294275.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 18, 2012, 09:59:36 am »

Skoro Ojciec Swiety mowi, ze "doszło do wielu nieporozumień i nieprawidłowości" we wcielaniu soboru w zycie, to skad moge - ja, prosty, szeregowy katolik - wiedziec czy biskupi albo ksieza, ktory zmuszaja mnie do "uznania Soboru" pod grozba wykluczenia z Kosciola nie zmuszaja mnie de facto do przyjecia "nieporozumień i nieprawidłowości" ? Nie lepiej poczekac az Sobor zostanie wcielny w zycie prawidlowo i bez nieporozumien ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 18, 2012, 15:05:41 pm »

Nie lepiej poczekac az Sobor zostanie wcielny w zycie prawidlowo i bez nieporozumien ?

Ja osobiście wystrzegałbym się czekania na czas idealny= V-II prawidłowo i bez wypaczeń - należy być i działać (oba stany są ważne - być na modlitwie i działać nauczając/propagując zdrowy depozyt wiary) już teraz - tak jak każdy już teraz może i potrafi - już o tym na tym forum wspomniałem, że to czas zaleczy ranę rewolucji. Po rewolucjonistach zawsze zostaje spalona ziemia i groby.
Spustoszona winnica znów się zazieleni - jak dotychczas było po czasach herezji, upadku przychodził czas odnowy. Dla odnowienia wiary w Święty Apostolski Kościół Katolicki osobiście służy mi Złota legenda lub jakakolwiek katolicka hagiografia.
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 18, 2012, 19:16:59 pm »

Wczoraj miałem możliwość zauważyć, jakie owoce odnowa wydała w kapłanach. Chodząc na KRR, widzę kapłana modlącego się na kolanach przed Najświętszym Sakramentem, zanim zacznie odprawiać Mszę. Wczoraj przed NOM-em wszedłem do zakrystii, za mną ministrant. Ksiądz zaczął rozmowę o telefonach komórkowych.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: W Rzymie zaczyna się dostrzegać rzeczywistość « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!