Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 08:31:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ekumanii c.d.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Ekumanii c.d.  (Przeczytany 945 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« dnia: Lutego 07, 2010, 00:53:36 am »

http://www.info.wiara.pl/doc/432604.O-podobienstwach-Psalmow-i-modlitw-religii-sinto

Ja nawet nie wiem co napisać jako komentarz do tego... Niby nic, ale jednak... Porównanie 2 tak różnych kulturowo tekstów jest wg mnie troszkę dziwne i niepokojące z perspektywy tradsa. No chyba, że przesadzam, to proszę mnie wyprowadzić z błędu ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 07, 2010, 05:00:13 am »

to praca z religioznawstwa, nie z teologii, co nieco zmienia przedmiot badań. ciekawe byłoby też ujęcie w świetle literaturoznawstwa. porównanie dwóch tak różnych kulturowo tekstów może też zaowocować wnioskiem o ich bliskości w stylu i znaczeniu (tak sobie spekuluję), a to zawsze można wytłumaczyć dwojako: albo że inne religie mogą zawierać cząstkę Prawy, albo indeferentystycznie (karkołomny neologizm), że w kwestii religii wsio rawno.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 07, 2010, 11:59:18 am »

Cytat: manna
albo że inne religie mogą zawierać cząstkę Prawy, albo indeferentystycznie (karkołomny neologizm), że w kwestii religii wsio rawno.
O tym samym pomyślałem. Dlatego tak zareagowałem. Jestem ciekaw, czy sprawa się rozwinie. Bo jeśli tak, to ja się obawiam w którym kierunku...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ekumanii c.d. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!