Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 00:08:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czyszczenie bielizny ołtarzowej i kielichowej
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Czyszczenie bielizny ołtarzowej i kielichowej  (Przeczytany 30323 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 05, 2010, 12:11:53 pm »

ale czy księża z Pana parafii, gdzie jest Pan ministrantem wyrażają jakąkolwiek chęć sprawowania kiedyś KRR, zamiast NOM? Bo jak nie to nigdy w Polsce KRR nie będzie szerzej sprawowany, a jeszcze w dodatku tradycjonaliści pełniący rolę ministrantów będą zawsze służyć do NOM i go firmować. A co będzie jak w Polsce upowszechni się komunia na rękę i ministrantki, czy nadal będą służyc do NOM?

Jak bedzie handkomunia i ministrantki to nie. W mojej malomiasteczkowej parafii o KRR nikt nie wie, oprocz tych co pamietaja. Widzi pan ja dowiedzialem sie o KRR dzieki koledze z NOMowej ministrantury, ktorego rodzina byla symaptykami FSSPX, a bylo to z 10 lat temu. Gdybym nie sluzyl do NOM to pewnie bym się o tym dlugo nie dowiedzial. Natomiast w mojej parafii jest zle i chce zeby bylo lepiej. Zaluje tylko ze tak rzadko tu jestem i ze tak malo moge zrobic. A co do KRR to w mojej parafii z tym proboszczem, go nie bedzie, bo zgodzil sie pod zbyt rygorystycznymi warunkami i nie warto poki co tego ciagnac.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 05, 2010, 12:18:23 pm »

Na razie to Stolica Apostolska oficjalnie nie zakazała komunii na rękę. Więc jest to praktyka oficjalna niestety. W Bazylce nadal księżą rozdają na rękę wiernym. O ile się orientuję na ministrantki wyraził zgodę Jan Paweł II. Więc księża polscy swobodnie mogą ,,olać' protesty ministrantów tradycyjnych. I będą na prawie. A czy im tak zależy na ministrantach? Wątpię. Zawsze mogą sobie wziążć ,,świeckich szafarzy'". To dopiero jest patalogia i to zgodna z ustawodastwem ,,posoborowego" Kościoła.
Zapisane
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 05, 2010, 13:06:39 pm »

starac sie wplywac na ksiezy i mlodszych. Ale rzeczywiscie czasami juz nie mozna inaczej i lepiej odejsc
To pierwsze często kończy się tym drugim, i to niekoniecznie z własnej woli...
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 05, 2010, 20:01:45 pm »

O ile się orientuję na ministrantki wyraził zgodę Jan Paweł II. Więc księża polscy swobodnie mogą ,,olać' protesty ministrantów tradycyjnych. I będą na prawie.
Musi być zgoda biskupa, z tego co pamiętam, na wprowadzenie ministrantek.

Zaś co do służenia na NOM lub nie - jeżeli być, to lepiej służyć, bo nie trzeba stać przodem do księdza :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 05, 2010, 20:44:16 pm »

ale czy księża z Pana parafii, gdzie jest Pan ministrantem wyrażają jakąkolwiek chęć sprawowania kiedyś KRR, zamiast NOM? Bo jak nie to nigdy w Polsce KRR nie będzie szerzej sprawowany, a jeszcze w dodatku tradycjonaliści pełniący rolę ministrantów będą zawsze służyć do NOM i go firmować. A co będzie jak w Polsce upowszechni się komunia na rękę i ministrantki, czy nadal będą służyc do NOM?
Nie widze powodu by  taką gdybologię uskuteczniać- trzeba to zostawić sumieniom i rozsądkowi tych co służą. Prosze nie kontynuowac tematu w tym kierunku bo już dyskusja o tym była. Temat wątku jest jasny.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 06, 2010, 17:22:34 pm »


To pierwsze często kończy się tym drugim, i to niekoniecznie z własnej woli...


Zwazajac na fakt ze jedyny ksiadz, ktory akceptowal moje fanaberie dostal wlasnie przeniesienie do innej parafii zapewne niebawem mnie to czeka hehe
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 06, 2010, 17:35:40 pm »

O ile się orientuję na ministrantki wyraził zgodę Jan Paweł II.

Nie wyraził.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 06, 2010, 17:39:28 pm »

dokument dopuszczajacy ministrantki to rok 1994, wiec JPII
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 06, 2010, 20:10:14 pm »

Zwazajac na fakt ze jedyny ksiadz, ktory akceptowal moje fanaberie dostal wlasnie przeniesienie do innej parafii zapewne niebawem mnie to czeka hehe
Jakież to "fanaberie", których inni nie akceptują?

Mi jak dotąd żaden nic nie mówił nt. moich fanaberii... Acz może ja nie mam fanaberii (mimo, iż zachowuję się inaczej od większości)?
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 07, 2010, 11:54:28 am »

dokument dopuszczajacy ministrantki to rok 1994, wiec JPII

Jaki dokument?
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 07, 2010, 14:26:28 pm »

Zwazajac na fakt ze jedyny ksiadz, ktory akceptowal moje fanaberie dostal wlasnie przeniesienie do innej parafii zapewne niebawem mnie to czeka hehe
Jakież to "fanaberie", których inni nie akceptują?


Proba zmieniania czegos wewnatrz parafii w ramach liturgii. Nie wiem co tak trudnego jest w zdaniu, ktore napisalem

dokument dopuszczajacy ministrantki to rok 1994, wiec JPII

W 1994 KKBDiS dopuscila do sluzby ministrantki, co w tym niezrozumialego?? Sobie prosze poszukac

Jaki dokument?
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 07, 2010, 15:49:55 pm »

Zwazajac na fakt ze jedyny ksiadz, ktory akceptowal moje fanaberie dostal wlasnie przeniesienie do innej parafii zapewne niebawem mnie to czeka hehe
Jakież to "fanaberie", których inni nie akceptują?


Proba zmieniania czegos wewnatrz parafii w ramach liturgii. Nie wiem co tak trudnego jest w zdaniu, ktore napisalem
Konkretów brak - co próbujesz zmieniać i jak, że są to "nieakceptowane fanaberie".
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 07, 2010, 15:55:36 pm »

Prosze,
fanaberia bylo to, ze przyczepilem sie o to, ze w czasie pasterki byla II ME. Jest tego wiecej, ale ty juz wiesz swoje.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 08, 2010, 13:15:15 pm »

Prosze,
fanaberia bylo to, ze przyczepilem sie o to, ze w czasie pasterki byla II ME.
Acha. O to nie przyszło mi do głowy się czepiać, pewnie dlatego, ze spędzam święta poza parafią swoją.

Ciekawe, co moi księża by powiedzieli na to... Sam nie wiem...

Jest tego wiecej, ale ty juz wiesz swoje.
Nie wiem, co "ty już wiesz swoje". O coś Ci chodzi, ale nie wiem o co.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 08, 2010, 13:33:14 pm »

Sorki, po prostu mialem wrazenie ze sie czepiasz :)
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czyszczenie bielizny ołtarzowej i kielichowej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!