Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 21:48:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Camino de Santiago
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Camino de Santiago  (Przeczytany 1182 razy)
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« dnia: Kwietnia 25, 2010, 21:45:04 pm »

  Od jakiegoś czasu, no powiedzmy dwóch, trzech lat, nawiedzają mnie myśli, żeby przejść Camino. Miało to też spory wpływ na wybór mojego patrona - św. Jakuba Starszego. A to trafiam na jakąś książkę, a to załapię się na film, a to usłyszę coś na ten temat - jednym słowem, coś skutecznie mi o Camino i św. Jakubie przypomina. Jestem zafascynowany taką formą pielgrzymowania - opisy ludzi, zdjęcia, wszystko pokazuje, że to pielgrzymowanie wyróżnia się na tle innych, ma jakiś szczególny urok, nastrój, nie wiem jak to nazwać. Póki co nie mam jeszcze funduszy, czasu, osiemnastu lat, wystarczającej znajomości języka..., ale mam wielką nadzieję, że uda mi się pokonać te trudności do przyszłorocznych wakacji  :) Wiem, że jest to ciężka droga, ale też owoce poniesionego trudu ogromne. Ma ktoś jakieś osobiste przeżycie dotyczące Camino ? Jak się na to zapatrujecie ?
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 25, 2010, 22:23:44 pm »

To zupełnie jak moja luba, której zresztą obiecałem, że się w kolejne wakacje wybierzemy :) Dołączam się więc do pytania.
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 26, 2010, 08:50:12 am »

Też się wybieram. gromadzę sprzęt, fundusze i uczę się hiszpańskiego. Ale raczej po wakacjach. Bo w wakacje za gorąco /przeciętnie +30/ no i tłok w schroniskach.
Mam cały zestaw linków. Moge podać je na priva, bo dużo. Tu podam tylko dwa, IMHO podstawowe.
http://www.caminodesantiago.pl/
http://www.santiago.defi.pl/
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 26, 2010, 09:15:21 am »

Jeśli Pan Bóg nam pozwoli, to gdy odchowamy dzieci, to pójdziemy.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Camino de Santiago « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!