Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:00:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Pruszków  (Przeczytany 33593 razy)
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #15 dnia: Października 14, 2010, 20:22:44 pm »

a czy dużo osób było na tym spotkaniu ?

Ok. 12 osób było na spotkaniu, nasi znajomi nie dotarli (3 rodziny). Jak na tak dużą parafię bardzo, bardzo mało osób. Miałem nadzieję na przynajmniej 50... Porażka.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #16 dnia: Października 14, 2010, 22:11:24 pm »

No ale co? Ta msza w tygodniu - raz na miesiąc będzie? Bo ja bym czegoś takiego nie odrzucał - może mimo wszytsko wyrosnoąć z tego całkiem ładna stabilna grupa.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Października 14, 2010, 23:24:01 pm »

@ Porys
Cytuj
Na naturalne pytanie od zebranych osob o celebracje niedzielne, Ks.Proboszcz mowi kategoryczne "nie", ponieważ "wierni powinnni uczestniczyć we Mszy Sw w parafii, w normalnych godzinach". Tak ma byc co najmniej przez najblizszy rok, bez jakiejkolwiek gwarancji wprowadzenia MW do niedzielnego rozkladu, o dowolnej, mozliwej godzinie. Jak wspomnial Ks.Proboszcz, wszystko zostalo juz ustalone z biskupem.

Uważam, że ks. Proboszcz jest b. odważny i szczery.

12-17 osób to mało ale na początek dobre i to.
Grupę można utrzymać i rozwinąć ale tylko wokół coniedzielnej Eucharystii. Coniedzielnej, sprawowanej o godz. tzw. rodzinnej. W miejscu dostępnym dla wszystkich wiernych z parafii.

Jak przyznał Proboszcz, to biskup decyduje. A biskup nie chce rozwoju takich grup.
Należy (moim zdaniem) napisać szybko do biskupa, opisać spotkanie i zapytać czy to potwierdza. Poczekać 4 tygodnie i słać list do ED.
Jeżeli przyjmiecie warunki Proboszcza/biskupa, to oznacza że jestescie zadowoleni i nie macie po co narzekać ani pisać.

Jutro (jeżeli zdążę) opublikuję list ED jaki został wysłany do grupy wiernych. Historia jest b. ciekawa. Zresztą podobna do naszych - tj. tych z W-wy i okolic.

Pisanie do ED to nie jest skarga i "mazaniem się". Pisanie do ED to pomocna dłoń wyciągnięta do Benedykta XVI , który musi udowodnić, że Kościół jest hierarchiczny. Biskupi za wszelką cenę chcą, na takich przykładach jak Pruszków, Piaseczno, Wilanów... udowodnić, że Papież to funkcja honorowa do przecinania wstęgi. W ED czekaja na nasze listy, bo muszą pomóc zrozumieć biskupowi, że jest w błędzie. Trzeba też pomyśleć o  zastraszonych Proboszczach, którzy chętnie by dali zgodę...ale się boją. Mślą, że są sami.
A jak zastrasza sie Proboszczów? To przeczytają Państwo moze juz jutro.

W kuriach na informacje o tym, że wierni potrafią czytać a nawet pisać powstaje panika. W jednej z polskich diecezji (mam relację) wysoki kurialista "zaklinał" trzy razy zdenerwowanego wiernego, by "nie pisali do Rzymu". W efekcie pospiesznie odprawili Tridentinę by spacyfikować nastroje....ale to inna historia.

Pisać!
Notarialne potwierdzenie "za zgodność z oryginałem" kopii listu do bp-a A-4 = 7,50 pln (z vat)
Znaczki pocztowe: no to już dużo polecony ZPO = 25 złotych
Koperta = 35 gr.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #18 dnia: Października 16, 2010, 12:05:55 pm »

@rysio
Ja nie mówię, żeby sprawy nie eskalować. Jak biskupi reagują, gdy poadnie z ust wiernych słowo - skraga do Watykanu - to wiem b. dobrze. Myślę sobie, że nawet tę co miesięczną Mszę w tygodniu warto przyjąć - bo to zawsze jakieś dobro. Zresztą strategia na dobrego i złego policjanta jest czasem b. skuteczna - c'nie?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Canis
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #19 dnia: Października 23, 2010, 21:38:20 pm »

Witajcie!
No i na czym stanęło? Wiem, że wczoraj (w piątek) było jakieś spotkanie "grupy trydenckiej". Niestety nie mogłem na nie dotrzeć. W każdym razie chętnie bym w Mszy Trydenckiej uczestniczył (możecie dopisać do listy kolejną duszę ;) ). Napiszcie coś, proszę, kiedy w reszcie będzie ta pierwsza piątkowa Msza?
Przyznam, że największym problemem może być "reklama". Trzeba by zadbać o wyprzedzające zawiadomienia w czasie "ogłoszeń duszpasterskich", informacje na tablicy ogłoszeniowej i informacje na stronie internetowej parafii (która to, swoją drogą, aktualnie nie działa :-\ ). Również miło by było jeśli podobne informacje pojawiły by się w okolicznych parafiach.
Podsumowując. Wg mnie należy brać co dają. Grupa się rozrośnie i wyprze NOM. Zobaczycie. ;)
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #20 dnia: Października 24, 2010, 15:04:54 pm »

Witam,
tak, bylo spotkanie wprowadzajace z ks.Lukaszem w salce parafialnej.
Pierwsza Msza Sw. w Pruszkowie jest planowana na najblizszy piatek, 29.10.2010, godzina 19-30. Nad akcja rozpropagowania warto sie razem zastanowic. Myslalem o plakacie przed kosciolem, np. korzystajac z uprzejmosci osob z Gdanska-Brzezna, bo maja ladny "plakat reklamowy" w parafialnej gablocie, nie bedzie problemu, zeby zrobic poprawki...
Nie zdarzymy przed celebracja piatkowa, ale na nastepna pewnie sie uda. Strona parafii, fakt,  nie dziala. Z ogloszeniami parafialnymi jest tak, ze zona byla w sobote w kosciele i nic o Mszy Sw. nie bylo.

 
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2010, 13:26:33 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #21 dnia: Października 25, 2010, 10:10:40 am »

Jak chcecie aby to ogłosić na NRL to proszę o dokładne dane: jaki kościół, gdzie, kto odprawia, co jeszcze warto podać?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Października 25, 2010, 19:42:09 pm »

@ Porys
Cytuj
Ja nie mówię, żeby sprawy nie eskalować. Jak biskupi reagują, gdy poadnie z ust wiernych słowo - skraga do Watykanu - to wiem b. dobrze. Myślę sobie, że nawet tę co miesięczną Mszę w tygodniu warto przyjąć - bo to zawsze jakieś dobro. Zresztą strategia na dobrego i złego policjanta jest czasem b. skuteczna - c'nie?
Strategia stara jak świat, sprawdza się. Pod warunkiem, ze w policjanta złego i dobrego nie wciela się ta sama osoba  ;D -( przypomina mi sie film "Różowa pantera".)

@Chortinius.parallelus
Cytuj
Z ogloszeniami parafialnymi jest tak, ze zona byla w sobote w kosciele i nic o Mszy Sw. nie bylo.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Najlepiej uczyć się na swoich własnych błędach. W Jazgarzewie wydrukowane zostały na kredowym papierze kolorowe plakaty! Kazdy z okolicznych proboszczów z uśmiechem wziął taki jeden (niektórzy nawet dwa :)) ) i do dziś trzymają za szafą. W samym Jazgarzewie w gablotce został wywieszony plakat, ale godzina celebracji została zasłonięta... małym portretem J-P II :).
Ale jeżeli nic nie zrobicie to na pewno nikt się nie dowie o Mszy. A jak będziecie plakatować, to coś zawsze będzie.

Pytaliśmy pod kościołem wiernych skąd dowiedzieli się o Mszy w Jazgarzewie. I ku naszemu zdziwieniu wiele osób wskazało na internet - "w internecie jest taka strona o Tradycji w Piasecznie". Jeżeli zrobicie na "blogspocie" samo ogłoszenie, to po kilku dniach wyszukiwarka będzie was pokazywała gdy wbije się hasło "Pruszków". A jak dodacie link do NRL.... to naprostujecie wiele dusz.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Canis
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #23 dnia: Października 25, 2010, 21:31:41 pm »

No pech, w ten piątek na 99% mnie nie będzie. Do Pruszkowa dotrę co najmniej godzinę za późno. Tak właśnie działa brak wcześniejszych ogłoszeń.  :-\ Ale powoli wszystko się wyprostuje. Nie można się załamywać.  :)
Rozumiem, że to mają być ostatnie piątki miesiąca, czy będzie to ustalane "w czasie rzeczywistym"?
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #24 dnia: Października 25, 2010, 21:54:47 pm »

Jak chcecie aby to ogłosić na NRL to proszę o dokładne dane: jaki kościół, gdzie, kto odprawia, co jeszcze warto podać?
29.10.2010, godz. 19-30, Pruszkow, kosciol Sw.Kazimierza, odprawiac bedzie ks.Lukasz Kadzinski.
Termin kolejnych celebracji jest jeszcze nieznany.

Rozumiem, że to mają być ostatnie piątki miesiąca, czy będzie to ustalane "w czasie rzeczywistym"?
Wstepnie jest zgoda x.Proboszcza na celebracje raz w miesiacu plus raz w miesiacu "spotkanie formacyjne".
Ze wzgledu na obowiazki ks.Lukasza, raczej terminy beda ustalane naa biezaco...

@ rysio
Z najwieksza uwaga czytam Pana teksty. Na zlosliwosc i brak dobrej woli x.Proboszczow nic nie poradzimy, domyslam sie, ze chodzi o "konkurencje", "odbieranie wiernych z parafii", "rozbijanie jednosci wspolnoty". Plus klasyczna niechec do tradi-wywrotowcow...
Jezeli jakis plakacik zostal, chetnie jeden wezme "do edycji". Idealnie byloby, zeby plakat byl w niedziele przez celebracja. 
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2010, 09:40:35 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Października 25, 2010, 22:32:42 pm »

Proszę wybaczyć, ale dziwię się, że takie warunki zostały przyjęte. Uważam, że na takie rozwiązanie można pójść gdzieś za Suwałkami, a nie pod Warszawą.

Niech w Kurii wiedzą, że ludzie trzymają, że skoro nie ma zgody na Mszę w niedzielę, to w takim razie Kuria się zgadza, by jeździć do Radości, bo jak by się nie zgadzała, to zgodę na Mszę w niedzielę by dała. A do parafii proszący o Mszę w starym rycie chodzić nie będą, bo Msza św. w starym rycie piękniejsza, więc Panu Bogu też bardziej się podoba. Gdyby w jeżdżeniu do Radości było co złego, to by Kuria na Mszę pozwoliła, bo by wiedziała, że za tych co do Radości jeżdżą, kiedyś na Strasznym Sądzie odpowie.

Czasami trzeba powiedzieć prosto. Przecież współcześni kurialiści są raczej z ludu niż arystokracji.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2010, 22:41:39 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #26 dnia: Października 25, 2010, 22:40:22 pm »

A czy chodzenie w raz na miesiąc w piątek do swojej parafii przeszkadza w jeżdzeniu co niedziele do Radości?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Października 25, 2010, 22:46:33 pm »

Problem w tym, że Msza w piątek to odpowiedź pozornie pozytywna lub potraktowanie proszących jako hobbystów. Uważam, że jeśli można, to takie rozwiązanie sprawy należy odrzucić. Nikomu niczego oczywiście nie narzucam i do nikogo kto uważa inaczej pretensji nie mam.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #28 dnia: Października 25, 2010, 22:49:16 pm »

@p. porys

Oczywiście, że nie przeszkadza. Ale najwyraźniej Kurii odpowiada to, żeby wierni w niedzielę jeździli do Radości. O to chyba  p. Zygmuntowi chodziło.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #29 dnia: Października 26, 2010, 12:52:33 pm »

Z Pruszkowa jest dużo bliżej do Brwinowa niż do Radości.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!