Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:44:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Pruszków  (Przeczytany 33592 razy)
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« dnia: Stycznia 31, 2010, 22:10:09 pm »

Jest szansa na Mszę Świętą "trydencką" w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Parafianie i osoby z okolicy proszeni są o kontakt z x. Łukaszem Kadzińskim.

Myślę, że najlepiej będzie łapać księdza po mszy. Namiary na parafię.



Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 05, 2010, 10:15:34 am »

działajcie !!

x. Łukasz to jeden z naszych najlepszych kapłanów!! smutne, gdyby jego wielkie talenta nie były wykorzystywane
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 05, 2010, 10:26:05 am »

popieram w pełni zdanie pana Krusejdera. Byle by tylko x. Łukasza znów nie przesłali do innej parafii. W Łomiankach zgromadził dość dużą grupę, po jego odejściu nic się tam nie dzieje. Ale taka jest niestety pozycja wikarych. Jeśli proboszczowie nie zaczną angazować się w celebrację KRR ( tak jak w Józefowie np)to będzie marnie.
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 05, 2010, 20:32:00 pm »

Witam wszystkich Uczestników forum.
W dalszym ciagu jest szansa na celebracje KRR w Pruszkowie, rozmawialem z ks.Łukaszem, warunek jest jeden - stabilna grupa chętnych wiernych - może będzie łatwiej nie obciażac ks. dodatkową organizacją, dlatego, o ile ktoś byłby chętny i zainteresowany, proszę o informacje na adres: tradycja.pruszkow@gazeta.pl
U Św. Benona są co najmniej 2 osoby z Pruszkowa, ale są też wierni z Podkowy (Brwinów - celebracja raz w miesiącu). Chętnie podejmę się zbierania i zrobienia listy. Ważne, żeby było na nią kogo zapisać. Może uda sie zrobić jakąś małą akcję plakatową/ulotkową ew. chętnie wykorzystam wszelkie inne sugestie.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2010, 21:05:29 pm wysłana przez Chorthippus.parallelus » Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 05, 2010, 20:34:28 pm »

Brwinów jest po drodze na linii kolejowej więc msze mogły by się nie dublować, a wierni z Pruszkowa by jeździli do Brwinowa, a w drugą niedzielę z Brwinowa do Pruszkowa.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 05, 2010, 21:09:53 pm »

przeciez haslo "stabilnej grupy wiernych" oznacza zebranie kilkunastu - kilkudziesieciu podpisów ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 05, 2010, 21:14:38 pm »

Brwinów jest po drodze na linii kolejowej więc msze mogły by się nie dublować, a wierni z Pruszkowa by jeździli do Brwinowa, a w drugą niedzielę z Brwinowa do Pruszkowa.

Oczywicie, racja. Głęboko wierzę, że Pruszków jest na tyle dużym ośrodkiem, że wystarczy chętnych, myślę, że to kwestia informacji. Nie, nie martwię się dublowaniem, bo na tak duże województwo mazowieckie jest raptem kilka miejsc z KRR, więc Pruszków nie będzie "konkurencją" dla Brwinowa. Bardziej myślę, że znajdą się tacy w Pruszkowie, którzy się zainteresują, bo dostęp do Mszy św. na miejscu będzie dla nich łatwiejszy.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 05, 2010, 22:13:15 pm »

przeciez haslo "stabilnej grupy wiernych" oznacza zebranie kilkunastu - kilkudziesieciu podpisów ...
Jest Pan pewny?
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2008/09/wizyta-kard-hoyosa-w-anglii-konferencja.html
http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=613

chętnie wykorzystam wszelkie inne sugestie.
Proponowałbym porzucić złe nawyki, a razem z nimi konta pocztowe na serwerach należących do wrogów Kościoła i Polski.
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 05, 2010, 22:35:45 pm »

chętnie wykorzystam wszelkie inne sugestie.
Proponowałbym porzucić złe nawyki, a razem z nimi konta pocztowe na serwerach należących do wrogów Kościoła i Polski.
[/quote]

Szanowny Panie,
zanim da mi Pan jeszcze jedną dobrą radę, chciałbym się z Panem podzielić informacją, że na forum reginonalnym "Pruszków" nie jest Pan w stanie utworzyć wiadomości, jeżeli nie jest Pan zalogowany. 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2010, 22:39:40 pm wysłana przez Chorthippus.parallelus » Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #9 dnia: Października 10, 2010, 15:20:12 pm »

Kosciol sw.Kazimierza Pruszkow
Spotkanie formacyjne Grupy zwiazanej ze Msza sprawowana wg Mszalu bl.Papieza Jana XXIII, tzw. Trydencka, odbedzie sie we srode 13.10.2010, po Rozancu (ktory jest po Mszy sw.o 18), w sali dolnego kosciola.
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #10 dnia: Października 13, 2010, 22:43:16 pm »

Kosciol sw.Kazimierza Pruszkow
Spotkanie formacyjne Grupy zwiazanej ze Msza sprawowana wg Mszalu bl.Papieza Jana XXIII, tzw. Trydencka, odbedzie sie we srode 13.10.2010, po Rozancu (ktory jest po Mszy sw.o 18), w sali dolnego kosciola.

I po spotkaniu...
Propozycja Ks.Proboszcza to Msza Sw. raz w miesiacu, w dzien powszedni, czyli piatek plus - co 2 tygodnie "spotkanie formacyjne", czyli przygotowane przez ks.Lukasza katechezy o liturgii i katechizmie. Na naturalne pytanie od zebranych osob o celebracje niedzielne, Ks.Proboszcz mowi kategoryczne "nie", ponieważ "wierni powinnni uczestniczyć we Mszy Sw w parafii, w normalnych godzinach". Tak ma byc co najmniej przez najblizszy rok, bez jakiejkolwiek gwarancji wprowadzenia MW do niedzielnego rozkladu, o dowolnej, mozliwej godzinie. Jak wspomnial Ks.Proboszcz, wszystko zostalo juz ustalone z biskupem.

Słowem, niezbyt optymiistycznie, raczej, moim zdaniem, ks.Proboszcz proponuje przykre warunki, zwlaszcza dla rodzicow z malymi dziecmi, lub pracujacych do pozna,aby po cichu zamknac temat z powodu braku chetnych.  Jakiekolwiek argumenty nie dzialaja - ani o poznej porze, ani o wyjatkowym charakterze niedzieli, ani o papieskim zyczeniu dot. powrotu liturgii wg dawnego mszalu. Za to wysluchalem po raz kolejny historii o nieznajomosci laciny, koniecznosci specjalnego przygotowania wiernych  itd. Dodatkowo dowiedzialem sie, ze ludzie z ciekawosci nie przyjda na MW, a jezeli nawet to "bardzo zle, gdyby tak sie stalo".
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #11 dnia: Października 14, 2010, 00:09:18 am »

To ja zadam - może głupie i "nie na miejscu" pytanie - czy nie istnieje już TRADYCYJNY, staropolski zwyczaj zaprzyjaźnienia się i wypicia kielicha z ks. Proboszczem, od którego BARDZO WIELE ZALEŻY ? Nie ma takiej osoby, która by to potrafiła ?

Muszę dopisać jeszcze :
   WSTYD, PANOWIE !  (odnośnie tego, co wyżej; bo co z tego wyniknie, to już od ks.Proboszcza zależy)
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2010, 00:28:32 am wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Października 14, 2010, 01:12:21 am »

To ja zadam - może głupie i "nie na miejscu" pytanie - czy nie istnieje już TRADYCYJNY, staropolski zwyczaj zaprzyjaźnienia się i wypicia kielicha z ks. Proboszczem, od którego BARDZO WIELE ZALEŻY ? Nie ma takiej osoby, która by to potrafiła ?
Jeśli Ksiądz Proboszcz promuje np KWC, czy inny ruch abstynencki, to wtedy jest ciężko ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Akwizgran
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #13 dnia: Października 14, 2010, 12:47:02 pm »

a czy dużo osób było na tym spotkaniu ?
Zapisane
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #14 dnia: Października 14, 2010, 20:20:32 pm »

To ja zadam - może głupie i "nie na miejscu" pytanie - czy nie istnieje już TRADYCYJNY, staropolski zwyczaj zaprzyjaźnienia się i wypicia kielicha z ks. Proboszczem, od którego BARDZO WIELE ZALEŻY ? Nie ma takiej osoby, która by to potrafiła ?

Muszę dopisać jeszcze :
   WSTYD, PANOWIE !  (odnośnie tego, co wyżej; bo co z tego wyniknie, to już od ks.Proboszcza zależy)

Nie jestem w tak zażyłych relacjach z Ks.Proboszczem, aby proponować tego rodzaju rozwiązania.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!