Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 15:59:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Pruszków  (Przeczytany 33708 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #75 dnia: Marca 29, 2012, 21:19:23 pm »

Tok rozumowania słuszny. Oczywiście należy zadbać najsampierw o własną kondycję duchową, następnie otoczenia.
Mój postulat wynika z wizji którą posiadam jako mieszkaniec Warszawy. Od wielu lat Msza święta jest, prócz niej prężne środowisko i zaplecze intelektualne. Jak się spojrzy na mapę trydentów to właśnie stołeczna aglomeracja jest najwięcej jest obsiana NFRR. Mam swój kościelny kawałek raju. Tyle, że czuję się jak w klatce zoo. Żeby wysłuchać Mszy muszę jechać przez pół miasta, co powoduję konlikt między pobożnością a obowiązkami. Gdy próbuję wyjść z klatki i odwiedzam pobliski kościół, to czuję jak bym znalazł się na kosmodromie. Wychodząc z getta budzę się w świecie opanowanym przez modernę. To jest problem, wielki problem. Jedyne co mi pozostaje, to poszerzać getto. Mogę albo zakładać nowe klatki - czyli dopomagać xiężom i środowiskom w innych dzielnicach miasta, albo poprawiać warunki bytowania we własnej klatce. Znam dziesięciu księży, którzy mogą odprawiać po staremu. Mogliby, ale tego nie robią, bo nie mają oparcia. Nie mają oparcia w wiernych przyjaciołach, zaś pozostały kler jest obojętny i wrogi takim inicjatywom. Dlatego skupiłem się na jedynym pewnym miejscu w Warszawie, gdzie tradycyjna pobożność jest rozwijana.
Chociaż są powody, przez które cięrpię na Karolkowej, to i tak suma negatywów jest mniejsza niż gdziekolwiek indziej w Warszawie, także w Radości.
Byle do wakacji. Mają być dobre zmiany, lepsza godziny, xięża na Pradze, da Bóg to może i Sergiusz w stolicy.
Póki co dla dużych miast widzę drogę we wzmacnianiu duszpasterstw i nakłanianiu bliskich do tej formy pobożności tudzież kapłanów do NFRR.
Rzucam hasło: trydent w każdej dzielnicy
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #76 dnia: Marca 29, 2012, 21:50:14 pm »

a jakie to negatywy są w Radości, skoro nawet teraz tam przyjeżdżają ministranci z dawnego św. Benona i dużo wiernych, którym nie odpowiada godzina 14 u św. Klemensa.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #77 dnia: Marca 29, 2012, 21:53:00 pm »

a jakie to negatywy są w Radości, skoro nawet teraz tam przyjeżdżają ministranci z dawnego św. Benona i dużo wiernych, którym nie odpowiada godzina 14 u św. Klemensa.

Błoto na ulicy i wyboisty dojazd?  ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #78 dnia: Marca 29, 2012, 22:00:08 pm »

jakoś wyboista droga nie przeszkadza wiernym by tam przyjeżdzali
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2012, 22:16:47 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #79 dnia: Marca 29, 2012, 23:49:18 pm »

Mi nie przeszkadza... :)
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #80 dnia: Marca 30, 2012, 18:04:04 pm »

Kazania...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #81 dnia: Marca 30, 2012, 18:07:35 pm »

Którego księdza konkretnie? Na pewno są bardziej nie w duchu SWII w odróżnieniu od innych kościołów
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #82 dnia: Marca 30, 2012, 18:11:40 pm »

O, z całą pewnością. Tam wszystkie kazania są o Soborze Wiatykańskim !!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #83 dnia: Marca 30, 2012, 18:14:33 pm »

nie tylko. Niedawno x. Konstantyn mówił, że żydzi nie są naszymi ,,starszymi braćmi w wierze". I to jest prawda, ale co na to arcybiskup Michalik? I kardynał Nycz?  ;D
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #84 dnia: Marca 30, 2012, 22:22:11 pm »

nie tylko. Niedawno x. Konstantyn mówił, że żydzi nie są naszymi ,,starszymi braćmi w wierze". I to jest prawda, ale co na to arcybiskup Michalik? I kardynał Nycz?  ;D

To nie jest nasza orientacja.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #85 dnia: Marca 30, 2012, 23:33:00 pm »

Aż tylu lawendowych Żydów ??

:D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #86 dnia: Marca 30, 2012, 23:41:53 pm »

O, z całą pewnością. Tam wszystkie kazania są o Soborze Wiatykańskim !!

A bywa Pan co niedzielę? Bo wydaje mi się, że nie. Mija się Pan z prawdą niestety.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #87 dnia: Marca 31, 2012, 05:19:52 am »

Właśnie. Żeby krytykować kazania trzeba bywać w niedziele w Radości, a nie ,,znać" sprawę ze słyszenia. Proszę konkretnie napisać co jest złego w kazaniach księdza Karola, Dawida, Łukasza, Konstantyna.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2012, 05:45:06 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #88 dnia: Kwietnia 01, 2012, 21:36:31 pm »

O, z całą pewnością. Tam wszystkie kazania są o Soborze Wiatykańskim !!


Pan Kefasz najwyraźniej albo jest zwykłym kłamcą albo po prostu ma urojenia.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #89 dnia: Kwietnia 02, 2012, 13:11:46 pm »

Ach sępy!

Przez trzy lata korzystałem z posługi sakramentalnej Bractwa Kapłańskiego św Piusa X. Dominicantes byłem na sumach o 10. Przez trzy lata w czasie każdego kazania można było usłyszeć że Sobór be, a my cacy. Nawet w czasie mojego bierzmowania x biskup Bernard raczył poinformować nas o stanie rozmów z Rzymem i przypomniał że sobór to zło.
Najbardziej sobie cenię kazania Janowe, bo są przygotowane, spójne i logiczne.
Dla odmiany w czasie kazań xx Raivo i Karola można wyjść na obiad, wypić piwo, zapalić, wrócic i jeszcze zdążyć ze postem eucharystycznym.

Dlaczego nie Radość, a Wola? Policzmy: autobus w nd 9.00, Msza od 10, koniec koło południa, powrót na pierwszą. Wstać trzeba o ósmej. W sumie pięć godzin na partyzantke w cudzej diecezji. Albo Msza na 14, czyli tramwaj koło pierwszej, koniec Mszy 15.15, objad od 16. Trzy godziny. Wstaje się później, więc poprzednim wieczorem można zacząć już świętować niedzielę po katolicku :P
Ojczysta diecezja i własne duszpasterstwo.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!