Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 08:42:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Pruszków  (Przeczytany 33716 razy)
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 10, 2011, 10:16:53 am »

W najbliższy piątek (12.08) o 19.30 Msza Św. w Pruszkowie. Rozpowszechnianie niniejszej informacji, jak też obecność osobista bardzo wskazane.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #61 dnia: Marca 28, 2012, 11:35:30 am »

nie chcę zakładać innego wątku, ale może ktoś coś wie, czy ksiądz Łukasz  Kadziński po przeniesieniu z Pruszkowa do Warszawy sprawuje jeszcze w ogóle KRR?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #62 dnia: Marca 28, 2012, 11:46:32 am »

jakby celebrował, to byśmy wiedzieli ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #63 dnia: Marca 28, 2012, 12:23:35 pm »

aczej w parafii Dobrego Pasterza na Woli mu nie pozwolą. Kuria pilnuje by nigdzie w Warszawie poza ,,rezerwatem"  :) :) u św. Klemensa mszy trydenckiej nie było.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #64 dnia: Marca 28, 2012, 13:34:53 pm »

skąd ten wniosek ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #65 dnia: Marca 28, 2012, 14:19:30 pm »

Na podstawie 15 letniej obserwacji indultu i postindultu w Warszawie uważam, że kurie AW i DWP w ogóle nie są zainteresowane rozwojem mszy trydenckiej. Ale, żle robią bo może więcej miejsc z KRR przyciągnęło by jakąś część młodzieży, której i tak jest coraz mniej w kościołach.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #66 dnia: Marca 28, 2012, 15:31:11 pm »

Dlaczego miały być zainteresowane? Sprawa jest jasna: jeden papież, jeden kościół, jeden ryt. Skoro są tacy co chcą mieć inny ryt, to niech to sami robią. My nie przeszkadzamy.
Pamiętaj, że biskup, kanclerz, arcydyakon, mają mnóstwo różnych i ciężkich spraw na głowie. Mszę inną niż ich codzienna traktują jako dziwactwo. Po SP jako dziwactwo nieszkodliwe. Jeżeli ktoś wyłamuje się z szeregu - jak my - ponosi konsekwencye wyłamania się z grupy. Sam siebie skazuję na samotną walkę z przeciwnościami. Wyklucza się niejako ze struktur. Bez poparcia struktur ciężko cokolwiek promować. Bez tytułów, urzędów człowiek już nie jest partnerem do rozmów dla plebana ani urzędnika kuryalnego.
Dlatego jestem przekonany że świeccy tradycjonaliści powinni się organizować i prowadzić działalność terenową. Jak w latach 1905 -1914 :)
Primo: budowanie nazwiska, pozycji w parafii.
Secundo: organizowanie się, zakładanie struktur. Nawet papierowych, byle było prezes przed nazwiskiem.
Tertio: budowanie tradycyjnego nastroju w parafii przez tradycyjne nabożeństwa, lepszą ministranturę, dobrego polskiego organistę, śpiewy nabożne. Kto ma inicjatywę ten wpływ.

Po czasie będą owoce.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #67 dnia: Marca 28, 2012, 15:41:23 pm »

Primo: budowanie nazwiska, pozycji w parafii.

Jak to zrobic bez umoczenia sie w rozne zle i szkodliwe rzeczy ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #68 dnia: Marca 28, 2012, 20:30:54 pm »

Dlaczego miały być zainteresowane? Sprawa jest jasna: jeden papież, jeden kościół, jeden ryt. Skoro są tacy co chcą mieć inny ryt, to niech to sami robią. My nie przeszkadzamy.
Pamiętaj, że biskup, kanclerz, arcydyakon, mają mnóstwo różnych i ciężkich spraw na głowie. Mszę inną niż ich codzienna traktują jako dziwactwo. Po SP jako dziwactwo nieszkodliwe. Jeżeli ktoś wyłamuje się z szeregu - jak my - ponosi konsekwencye wyłamania się z grupy. Sam siebie skazuję na samotną walkę z przeciwnościami. Wyklucza się niejako ze struktur. Bez poparcia struktur ciężko cokolwiek promować. Bez tytułów, urzędów człowiek już nie jest partnerem do rozmów dla plebana ani urzędnika kuryalnego.
Dlatego jestem przekonany że świeccy tradycjonaliści powinni się organizować i prowadzić działalność terenową. Jak w latach 1905 -1914 :)
Primo: budowanie nazwiska, pozycji w parafii.
Secundo: organizowanie się, zakładanie struktur. Nawet papierowych, byle było prezes przed nazwiskiem.
Tertio: budowanie tradycyjnego nastroju w parafii przez tradycyjne nabożeństwa, lepszą ministranturę, dobrego polskiego organistę, śpiewy nabożne. Kto ma inicjatywę ten wpływ.

Po czasie będą owoce.
Wszystko bardzo madrze, ale....
Nie da sie chodzic na MSze trydencka i jednoczesnie "budowac nazwiska, pozycji w parafii" oraz "budowac tradycyjny nastroj w parafii". Ja sie przeprowadzilem do nowej parafii. Mam ministrantki i dwoch ksiezy showmanow - konferansjerow. Na prawde ide do kosciola parafialnego w ostatecznosci. Zamilowanie do Mszy trydenckiej czesto wyklucza chodzenie do swojej parafii na Msze. 
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #69 dnia: Marca 28, 2012, 20:42:12 pm »

Zgadzam się z przedmówcą. A tak na marginesie to chyba już nie ma w Warszawie w miarę tradycyjnej parafii bez szafarzy na przykład. A i ministrantek jest coraz więcej. I gdzie tu szukać miejsc na celebracje mszy trydenckich? Ja już też od bardzo dawno nie byłem w swojej parafii.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #70 dnia: Marca 28, 2012, 20:46:51 pm »

Naprawdę ?? Ja wprawdzie raz na rok bywam u św. Florjana ale nie słyszalem o szafotarzach w mojej diecezji
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #71 dnia: Marca 28, 2012, 21:03:12 pm »

http://www.szafarze.waw.pl/show.php3?txt=003
Ustanowiano szafarzy dla obu warszawskich diecezji
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #72 dnia: Marca 28, 2012, 21:05:57 pm »

http://www.szafarze.waw.pl/show.php3?txt=003
Ustanowiano szafarzy dla obu warszawskich diecezji
Fajna stronka. Podaje link do instrukcji RS, która zabrania takich praktyk i sugeruje modlitwe o powolania kaplanskie w sytuacji gdy istnieje ta nadzwyczajna koniecznosc powolania szafarzy nadzwyczajnych.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #73 dnia: Marca 29, 2012, 13:32:30 pm »

Wręcz przeciwnie, panie Jarodzie! Odżegnanie się od bierzączki, tutaj mszy parafialnej stawia człowieka w lepszej sytuacji. Przestaje być klientem, podwładnym xiędza. Jeżeli przy tym coś daje z siebie na rzecz parafii - jest mnóstwo możliwości; organizacja wyjazdów, udzielanie korepetycji, harcerstwo katolickie, konferencje, ozdabianie kościoła ...... - to w czasie rozmowy jest partnerem kleru. Im więcej takich podpór parafji chce trydentu, tym prob jest skłonniejszy nakłonić ucha.
Bracia: Przejmować struktury!



P.S. W kościele na lesznie brak szafarzy, ministrantek, komunja przy balaskach i jedyny ołtarz Piusa X w Wawie. Stary dobry barok.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #74 dnia: Marca 29, 2012, 18:53:23 pm »

Wręcz przeciwnie, panie Jarodzie! Odżegnanie się od bierzączki, tutaj mszy parafialnej stawia człowieka w lepszej sytuacji. Przestaje być klientem, podwładnym xiędza. Jeżeli przy tym coś daje z siebie na rzecz parafii - jest mnóstwo możliwości; organizacja wyjazdów, udzielanie korepetycji, harcerstwo katolickie, konferencje, ozdabianie kościoła ...... - to w czasie rozmowy jest partnerem kleru. Im więcej takich podpór parafji chce trydentu, tym prob jest skłonniejszy nakłonić ucha.
Bracia: Przejmować struktury!
Ciekawa dyskusja.

Nie jest jednak latwo czlowiekowi, ktory co tydzien chce byc na tridentinie angazowac sie w swojej parafii. Jelsi ktos to potrafi to laczyc to gratuluje.

Wedlug mnie, jednak pierwszorzednym celem dzialan tradycyjnych katolikow nie powinno byc wprowadzenie Mszy trydenckiej do swojej parafii, ale zagwarantowanie sobie i swojej rodzinie dostępu do Mszy (najlepiej codziennej) i tradycyjnych sakramentów. Czasami o wiele latwiej o to poza swoja parafia i wg mnie lepiej tam sie anagzowac niz w swojej parafii. Trydentyzacja parafii, jesli sie kiedykolwiek odbedzie to tylko dzieki ksiezom parafialnym a nie dzieki wiernym. Jest nas wciaz za malo w parafiach. Naklanienie ksiezy do wprowadzania tradycyjnej liturgii w zwyczajanych parafiach to wedlug mnie cel drugorzedny. Oczywiscie bardzo wazny, ale nie oszukumy sie. Sygnal dla ksiezy i dla ich parafii musi ostatecznie isc z gory. Jesli nie przyjdzie z gory to nasze "apostolstwo" w swoich parafiach niewiele zdziala. Zmiana proboszcza/wikariusza czy biskupa i mozemy zaczynac "orkę" od nowa.   

Oczywiscie na "pustyniach trydenckich" obydwa podejscia moga byc ze soba tozsame.

Pamietajmy jednak, ze  tridentina w parafii na dluzsza mete ma swoje ograniczenia duszpasterskie. Tu wiecej na ten temat: http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2009/02/duszpasterstwo-tradycyjnych-katolikow.html



Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!