Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 20:00:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Pruszków  (Przeczytany 33710 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 13, 2011, 21:41:39 pm »

Czy Msze w Pruszkowie nadal są celebrowane? Jeśli tak - to czy można podawać terminy?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 08, 2011, 14:53:33 pm »

Znalezione na jednej z stron. Pisze p. Małgorzata:

W ten piątek 11 lutego o godz 19.30 w Pruszkowie w parafii Św Kazimierza na ul Kraszewskiego
BĘDZIE ODPRAWIANA MSZA ŚW TRYDENCKA PRZEZ KS ŁUKASZA KADZIŃSKIEGO

Zachęcam wszystkich ,którzy mieszkają w Warszawie i w okolicach by przyjechali.
Po pierwsze by uczestniczyć i poznać Msze Św w Rycie Trydenckim ,po łacinie
Po drugie ,zeby posłuchać kazania Ks ŁUKASZA KADZIŃSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Muszę dodać kilka wążnych słów. Kto kocha mocne ,patriotyczne kazania,takie na których serce się raduje,że Ksiądz wali czystą prawdę o stanie naszej Ojczyzny i krzyczy na lewactwo , które się dzieje to zachęcam BY POSŁUCHAĆ I WYJŚĆ WZMOCNIONYM!!

Ksiądz Łukasz Kadziński to wnuk pisarza Jana Dobraczyńskiego,liturgista ,PATRIOTA TAM MOCNY ,TAK WSPANIALE OSTRY W WYPOWIEDZIACH ,U NIEGO NIE MA SZARE ,JEST TYLKO BIAŁE I CZARNE!!!

Ludzie z okolicy przyjeżdzają na jego kazania,mówi się o Nim ,że to drugi Bł .Ks Popiełuszko ,uśmiechnęłam się jak to usłyszałam ,ale gdy posłuchałam jak ksiądz Łukasz mówi kazanie to zgodziłam się z tym stwierdzeniem.Nie chodzi oczywiście o porównywanie Ks Łukasza do Męczeństwa Bł Ks Jerzego ,tylko o porównywanie jego odwagi w głoszeniu Kazań Patriotycznych.
Ks Łukasz odprawia Msze Św w każdą Niedzielę o godz 18 w tymże Kościele ,zawsze jest tłum.Polecam przyjechać w obojętnie którą niedziele ,gdy nie możecie być w ten piątek na Mszy Trydenckiej.
Ksiądz Łukasz ma piękny mocny głos,grzmi nim i omawia wszystkie bieżące problemy Polski,nie boi się zło nazywać złem,u niego nie ma to tamto ,nie ma czytania z kartki ,nie ma „lajtowych”kazań ,tylko wytyka grzechy kawa na ławę!!! Mocno i z Miłością.
A na Jego Mszach Trydenckich jest takie Kazanie ,że się potem tydzień myśli i wyciąga wnioski ,już jak On wytłumaczy co znaczy Patriotyzm ,co znaczy Prawda ,co znaczy Sakrament Małżeństwa,czy jak ostatnio grzmiał o wyjazdach Polaków za granice za pracą ,o rozbijaniu Małżeństw ,czy jak wywalił pytanie dlaczego ludzie żyją w związkach niesakramentalnych ,to nie ma żeby ktoś nie zrozumiał .Ludzie płaczą na jego Mszach.
Niektórzy nie wytrzymują Jego mocnych kazań,zmieniają Kościół ,gdzie Ksiądz nie krzyczy na lewactwo ,ich sprawa ,mają wolną wolę.
Ale mi się serce raduję ,że mimo to Kościół jest pełen,ludzie się zwołują z okolic.To nie jest też moja parafia ,ale na takie kazanie to warto nawet pojechać dalej i być w Niedzielę na dwóch Mszach św.

Jeszcze napisze o Mszach Trydenckich.
Na pierwszą poszłam może z ciekawości i z nakazu Papieża,że trzeba chodzić .
Słyszałam różne rzeczy od znajomych ,że po co Msza na której się nic nie rozumie ,wszystko po łacinie,siedzieć i nie rozumieć to głupota.”Ja sobie daruję” tak mówią inni.

Proszę mi uwierzyć ,nie ma słów żeby określić co tam się dzieje ,jak piękna jest ta Msza Św!
Nie jest ważne ,że Ksiądz jest tyłem do ludzi ,co z tego ,a właśnie lepiej bo wszyscy są przodem do Pana Jezusa .
Skupienie Księdza ,którego nic nie rozprasza jest doskonałe ,te Sacrum ,ta Mistyka ,ta TAJEMNICA ,która jest w naszej wierze jest PORAŻAJĄCA!!!!
Czytania sa po polsku,kazanie jest po polsku,więc o jakim niezrozumieniu ludzie mówią????
Przecież każdy się kapnie po znajomym tonie „Ojcze Nasz” ,że to „Ojcze Nasz” po łacinie i można odmówić sobie po Polsku.
Są dzwonki na klękanie więc wiadomo kiedy klęknąć,nie trzeba się bać ,że się człowiek zagubi!!!
Warto pojechać na taką Msze ,żeby zobaczyć jak traktowany jest Kapłan podczas takiej Mszy Św,jak traktowane są Jego Ręce ,które dotykają Ciała Chrystusa .
Otóż ręce Kapłana są co chwila całowane z pietyzmem przez Ministrantów, za każdym razem gdy coś mu podają ,lub coś od niego odbierają.
A te śpiewy sakralne…to już słów brak!!

Jak się wychodzi z takiej Mszy ,to ma się myśli ,czemu w ogóle są teraz Msze po Polsku??

Źródło: http://rebelya.pl/discussion/18524/swiadectwo-o-mszach-trydenckich/#Item_0
Zapisane
Akwizgran
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 09, 2011, 16:25:28 pm »


https://picasaweb.google.com/etykieta.zastepcza.alpha/AbpKNyczWOmiankach20042008#5191438866772450194   :)

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 11, 2011, 10:52:03 am »

Ładne zdjęcia.
Dlaczego kończą się na kazaniu?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 11, 2011, 11:42:16 am »

Ładne zdjęcia.
Dlaczego kończą się na kazaniu?

Bo po kazaniu JEm już nie dało się w Kościele sfotografować.
Zapisane
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 10, 2011, 12:58:19 pm »

Dla przypomnienia: jutro (11 marca, drugi piątek m-ca) o 19:30 będzie Msza Św. w Pruszkowie. Odprawia, jak zwykle, x. Łukasz.
Zapisane
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 08, 2011, 11:14:09 am »

Dzisiaj jest drugi piątek miesiąca - Msza w KRR o 19.30.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 10, 2011, 10:30:01 am »

http://rebelya.pl/discussion/28190/ksiedzu-kukaszowi-kadzinskiemu-grozi-zsylka-na-wolke-weglowa/#Item_0
Czy to prawda? Jeśli tak, to jeszcze tylko trzeba przenieść wikarego z Zielonki i w metropolii warszawskiej KRR jest załatwiona. To przykre. Bo co nam zostaje Karolkowa z fatalną godziną celebracji o 14 i Przeorat(ale tam na razie władza kardynała Nycza nie dociera)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 10, 2011, 22:00:42 pm »

Dzisiaj na Mszy trydenckiej bylo okolo 100 osob. Zbierano podpisy za pozostawieniem ksiedza w Pruszkowie.

Niezly wynik biorac pod uwage, ze w ogloszeniach nic nie ma o Mszy. (jest za to w ogloszeniach o recitalu Ireny Santor :) http://www.swkazimierz.mkw.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=94&Itemid=67 )
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2011, 22:08:12 pm wysłana przez Jarod » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 10, 2011, 22:25:12 pm »

Cytuj
Niezly wynik biorac pod uwage, ze w ogloszeniach nic nie ma o Mszy.

Wynik to będzie niezły, gdy ksiądz pozostanie i będzie mógł odprawiać o normalnej godzinie w niedzielę.

Rebelya:
Cytuj
Po Mszy Św będą zbierane podpisy pod listem pochwalnym sporządzonym przez wiernych z tej parafii w celu zatrzymania Księdza Łukasza w tejże parafii.

List pochwalny to powinien być wysłany do ED a nie do Nycza   :)
ale pewnie organizatorzy wiedzą lepiej.... ;)
Szkoda tylko, ze zapominają o tym , że ED może od niedawna wydawać dekrety. Jak teczka Nycza będzie gruba, a Nuncjusz stwierdzi, że Ordynariusz nie radzi sobie z sytuacją, to dekret zostanie wydany.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2011, 22:44:45 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 11, 2011, 23:31:13 pm »

http://rebelya.pl/discussion/28190/ksiedzu-kukaszowi-kadzinskiemu-grozi-zsylka-na-wolke-weglowa/#Item_0
Czy to prawda? Jeśli tak, to jeszcze tylko trzeba przenieść wikarego z Zielonki i w metropolii warszawskiej KRR jest załatwiona.

Wikary jest już dość długo w Zielonce, więc miejmy nadzieje że te słowa się nie sprawdzą.

p.s. Link jest "pusty"
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 13, 2011, 12:43:19 pm »

Zielonka jest w innej diecezji niż Pruszków.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 13, 2011, 12:57:55 pm »

i co z tego że w innej, ale wikarych w diecezji warszawsko-praskiej też moga przenieść z parafii na parafię. A zresztą diecezja warszawsko- praska wchodzi  w skład metropolii warszawskiej, której arcybiskupem metropoltą jest kardynał Kazimierz NYCZ. A ja też bym nie wierzył zbyt w dobrą wolę arcybiskupa Hosera w sprawie mszy trydenckiej. Odprawia się w prawdzie w Józefowie, ale czy jedną ( nie jedyną) z przyczyn jej tam sprawowania nie jest obecnośc w Józefowie gimnazjum FSSPX, które w szkole posiada też kaplicę. U Pallotynów na Skaryszewskiej były dwie, trzy celebracje KRR i się urwało wszystko.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 13, 2011, 13:37:06 pm »

Niestety czasami inicjatorami akcji usuwania wikarych sprawujących KRR są.... proboszczowie. Niezależnie od diecezji. To oni jadą do biskupa z prośbą o rychłe przeniesienie wikarego.
Proboszcz posoborowy czuje się b. źle. KRR uwiera. Dokuczają mu koledzy z dekanatu. A koledzy potrafią być złośliwi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 13, 2011, 14:38:48 pm »

A ja źle zrozumiałem. Myślałem, że ktoś chce przenosić z Zielonki do Pruszkowa. Przepraszam.
Co do metropolity to prerogatywy metropolity są dzisiaj bardzo ograniczone. Raczej nie wtrąca się do diecezji-sufraganii a już tym bardziej nie będzie "kradł" stamtąd księży.
Teraz jeśli chodzi o wikarych - czy wikary odprawia KRR czy jest neonem to jego przeniesienie z czasem jest raczej nieuniknione. Petycje biskupi dostają w różnych przypadkach, ale i tak przenoszą (chociaż petycje są raczej w sprawie proboszczów). Lepiej więc spróbować zadbać aby ksiądz, któy przyjdzie na to miejsce był również odprawiającym KRR (co też oczywiście jest trudne).
Swoją drogą to jak ks. Kadziński odchodził z Łomianek to na jego miejsce przyszedł również ksiądz umiejący odprawiać w KRR, ale mszy już nie było, podobno nikt się nie zgłaszał.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pruszków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!