Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:40:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Msza Święta - Kalisz.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Msza Święta - Kalisz.  (Przeczytany 11258 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 07, 2010, 20:24:23 pm »

Cytuj
sprawuje w Polsce x. Trytek
Czy FSSPX nie odprawia Mszy według wcześniejszych wydań?

FSSPX, póki co, nie należy do ruchów Ecclesia Dei (w ścisłym znaczeniu). Mimo wszystko - nie zauważyłem osobiście by stosowali starsze wydania Mszału (jednak proszę mojej opinii nie traktować jako wykładni, bo nie wiem jak to jest dokładnie. Są tu osoby, które mogą rozwiać wątpliwości).

Cytuj
jest on jednak sedewakantystą. 
Z mojej skromnej wiedzy wynika, że ostatnio x.Trytek przedstawia się jako sedeprywacjonista.

Możliwe. Nie śledzę jego "kariery".
Zapisane
Eminens Eruditio
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 07, 2010, 20:26:27 pm »

Msza była i będzie odprawiana z Mszału Rzymskiego według edycji typicznej bł. Jana XXIII. Nota bene w bazylice posiadamy edycję watykańską tego mszału i z niej odprawiam.
Co do miejsca celebracji: dlaczego kaplica św. Józefa? Po pierwszej ze względu na cudowny obraz św. Józefa. Po drugie ze względu na ustawienie ołtarza. Przy głównym ołtarzu na ostatnim stopniu nie dałoby rady stać, ponieważ jest za wąski, trzeba by także zmieniać ustawienie ołtarza, a to oznaczałoby większe zamieszanie w prezbiterium, czego ja osobiście nie chcę robić.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 07, 2010, 22:20:00 pm »

To miejsce na Msze Świętą w Kaliszu jest idealne.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Msza Święta - Kalisz. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!