Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:14:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: No i jak z tridentiną na Świętej Warmii?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: No i jak z tridentiną na Świętej Warmii?  (Przeczytany 29142 razy)
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« dnia: Stycznia 31, 2010, 12:04:46 pm »

No, to jak to w końcu jest? Są jakieś grupy w Olsztynie,  które się starają? Specjalnie po to się rejestruję na FK, żeby zapytać... Jeśli ktoś wie o jakichś staraniach,  proszę o info na priv.


A jak nie, to organizujmy wreszcie! Jak ktoś z Olsztyna jest chętny, to też proszę na priv, możemy się sami za to zabrać!
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 01, 2010, 11:45:16 am »

Życzę powodzenia Panie Michale, ale archidiecezja warmińska to jakaś tradpustynia, opuszczona przez poistdultowców i ,,piusowców". Kraina pięknych miejscowości, jezior i starych zabytkowych kościołów. I nic się tutaj nie dzieje. Może dlatego że arcybiskup lubi ,,nowinki" i trzyma tą diecezję żelazną ręką. Dobrze, że choć są tu świątynie grekokatolickie. To jedyni ślad tradycji, na tej pustyni.
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 01, 2010, 14:49:51 pm »

Po części to nie wina biskupa, ale faktu, że, niestety, ludność grodu św. Jakuba to nadal po upływie 60 lat ludość napływowa. Wyrwani ze swoich ojczyzn ludzie nie są skłonni do konserwatyzmu. Między innymi dlatego Olsztyn to jedno z najczerwieńszych miast w Polsce.

No, ale chyba znajdzie się w Olsztynie i okolicach grupa na tyle silna, żeby można było spróbowac, napisać do abpa Zięby. czy znależć celebransa do choćby nieregularnych Mszy z KRR.
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 28, 2010, 20:27:03 pm »

Ponieważ mimo poszukiwań nie udało mi się odnaleźć w Olsztynie bądź jego okolicach nikogo, kto podejmowałby starania o powrót Mszy Świętej Wszechczasów, a osoby które prosiłem o pomoc bądź nie potrafiły udzielić mi przydatnych informacji bądź też zwyczajnie zignorowały, postanowiłem sam zabrać się do roboty i napisać petycję do JE arcybiskupa warmińskiego o ustanowienie mniej lub bardziej regularnych celebracji.
Osoby, najlepiej z Olsztyna które chciałyby taką petycję podpisać, proszę o kontakt na priv, zaś wszystkich innych proszę o modlitwę w tej sprawie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 28, 2010, 20:36:59 pm »

szkoda, że jestem z Warszawy i nie mogę podpisać petycji. Często jestem na Warmii i brakuje mi KRR
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 28, 2010, 20:43:15 pm »

Tu poszukaj chętnych:
http://www.fidelitas.pl/lista.php
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 28, 2010, 20:56:00 pm »

Wielkie dzięki za listę!
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 03, 2010, 10:56:02 am »

Może ktoś wie coś o poglądach Arcybiskupa Zięby w sprawie tradycji, nowinek liturgicznych, Radia Maryja? Może w tym tkwi problem z KRR na Warmii i Mazurach. Bo jakoś nie wierzę, że nikomu nie zależy na KRR na tych terenach
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 03, 2010, 12:45:20 pm »

O właśnie, przyłączam się do pytania. Tylko że JE jest jednym z mniej medialnych biskupów polskich i chyba nie wypowiada się za wiele na interesujące nas tematy.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 03, 2010, 12:45:41 pm »

mam poza forumowego chętnego z Nidzicy, czasami bywa w Gdyni...
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 04, 2010, 19:57:11 pm »

No to poproszę kontakt do niego na prv.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2012, 19:53:04 pm wysłana przez Michał Archistrateg » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 04, 2011, 12:12:05 pm »

Czy są jakieś szanse na KRR w Olsztynie? Jakoś nie chcę mi się wierzyć że nie ma tam żadnego zainteresowania
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 07, 2011, 22:59:12 pm »

Jest Klebark przecie. To już coś. Jak kolega nie ma dojazdu z Olsztyna, proszę napisać, spróbuję coś poradzić w temacie, ale nic nie obiecuję.  A co do samego Olsztyna, o ile wiem, x, Henryk negocjuje w temacie zdobycia większego terytorium:) mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku ks. biskup senior odprawi Mszę pontyfikalną w KRR.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 10, 2011, 12:10:11 pm »

http://rebelya.pl/discussion/25531/owiadczenie-wikariusza-generalnego-archidiecezji-warminskiej-kaplica-fsspx-w-olsztynie/#Item_0
i jak to komentować?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 10, 2011, 12:14:28 pm »

Świetna reklama! :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: No i jak z tridentiną na Świętej Warmii? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!