Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 03:04:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: No i jak z tridentiną na Świętej Warmii?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: No i jak z tridentiną na Świętej Warmii?  (Przeczytany 29058 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 21, 2012, 22:06:15 pm »

Chyba polskokatolicy to raczej wymierające wyznanie, w dodatku teraz podzielone na odłamy biskupa Wysoczańskiego i księdza Rybki. Mieli swój  dobry czas w PRL, służąc gorliwie władzom, a teraz stali się niepotrzebni nikomu. To ciekawe wyznanie. Przyjęci Novus Ordo choć nikt do tego ich nie zmuszał.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Polskokatolicki_w_RP
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 07:20:46 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 22, 2012, 10:11:20 am »

Chyba polskokatolicy to raczej wymierające wyznanie, w dodatku teraz podzielone na odłamy biskupa Wysoczańskiego i księdza Rybki. Mieli swój  dobry czas w PRL, służąc gorliwie władzom, a teraz stali się niepotrzebni nikomu. To ciekawe wyznanie. Przyjęci Novus Ordo choć nikt do tego ich nie zmuszał.
zmuszala ich logika - mieli odciagac wiernych od <rzymskiej wladzy>
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 22, 2012, 10:39:52 am »

A teraz stali się niepotrzebni dla władzy taki jak i katolicy i inne wyznania. Może polskokatoliccy udostępnią swoje świątynie dla mszy w KRR? Luteranie w Legnicy już raz udostępnili  na celebrację mszy trydenckiej
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 22, 2012, 15:40:55 pm »

Dlatego nie ufam polskim biskupom i innym kurialnym "czerwonym kapturkom" ( określenie zapożyczyłem z mojego byłego WSD OMI na określenie kurialistów którzy wszędzie lubią się stroić).
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 25, 2012, 12:55:57 pm »

Może polskokatoliccy udostępnią swoje świątynie dla mszy w KRR?
mysle, ze gdyby dokladac sie do oplat za ogrzewanie itp. ich pustych swiatyn - zgodziliby sie ;p
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 09, 2012, 13:36:04 pm »

Mam takie pytanie- gdzie można kupić komże, które noszą ministranci z Łomży na tym zdjęciu: http://www.bc.lomza.pl/galeria/2012_wr_prym_ryt_rzym/003.html   ? :)
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #36 dnia: Maja 09, 2012, 21:13:17 pm »

http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/ogloszenia/174-piesza-pielgrzymka-roacowa-12-20-vii-2012-warszawa-milanowek-gietrzwad-
Fajna sprawa z tą pielgrzymką, tylko szkoda że nie dojeżdżają do Olsztyna(Gietrzwad jest niedaleko) i nie będzie tam KRR. Może wtedy biskup Jezierski by się zreflektował i nie pisał bzdur.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 09, 2012, 21:38:21 pm »

http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/ogloszenia/174-piesza-pielgrzymka-roacowa-12-20-vii-2012-warszawa-milanowek-gietrzwad-
Fajna sprawa z tą pielgrzymką, tylko szkoda że nie dojeżdżają do Olsztyna(Gietrzwad jest niedaleko) i nie będzie tam KRR. Może wtedy biskup Jezierski by się zreflektował i nie pisał bzdur.
Ale księdza biskupa na pewno ucieszą rekolekcje maryjne ks. Stehlina, dziś na starówce widziałam znajomy plakat ;D
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2012, 21:43:58 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #38 dnia: Maja 09, 2012, 21:46:13 pm »

na pewno się ucieszy ;D ;D ;D  A co będzie jak będzie musiał wpuścić x. Karola celem celebracji KRR w którymś z kościołów ;D ;D olszyńskich po porozumieniu FSSPX ze Stolicą Apostolską? ;D
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 13, 2012, 10:54:42 am »

jest już ramowy plan pielgrzymki rowerowej z Milanówka do Gietrzwadu
http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2012/05/pielgrzymka-rozancowa-warszawa.html
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #40 dnia: Maja 13, 2012, 14:19:14 pm »

jest już ramowy plan pielgrzymki rowerowej z Milanówka do Gietrzwadu
http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2012/05/pielgrzymka-rozancowa-warszawa.html
Ale tam jest napisane, że to pielgrzymka piesza.
Mam nadzieję, że uda mi się być na ostatniej Mszy, w sanktuarium, tylko czy stamtąd jest się potem czym wydostać w stronę Olsztyna?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 13, 2012, 16:03:35 pm »

Tak rzeczywiście miała być rowerowa, a teraz jest napisane że piesza. Widocznie pomysł zmodyfikowano.
Co do dojazdu tu są jakieś informacje
http://www.e-podroznik.pl/1460,47974,33711,rozklad-jazdy-pks-olsztyn-gietrzwald.html
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2012, 16:16:25 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 27, 2012, 22:18:41 pm »

 Kiedyś jeszcze w poprzednim roku pisałem list z prosbą do Parafi NSPJ dostałem odpowiedz że istnieje taka mozliwosc jesli znajdzie sie grupa chętnych . W tym roku pisałem do jednego Pana który również zanosił starania w tej intenci aby  taka grópa była wystarczajaca potrzeba minimum dwadzieścia osób dlatego wszystkich chetnych prosze o kontakt najlepiej było by podpisac wspólną pośbe a jeszcze lepiej udac sie razem do kancelari. Jednak nie wiem jak ma sie sprawa z kaplanami umiejacymi odprawiac KRR.

P.S. Jakiś czas temu pisałem list do ks. prał. Romana Adama Kneblewskiego z prośba o Msze KRR w intencji Tradycji Katolickiej w Olsztynie, została odprawiona na tradicampie zamierzam napisać kolejny list w tej sprawie i proszę Państwa o modlitwę w tej sprawie. Kiedy patrze na mapę ze Mszą Trydencka w Polsce to Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie i Lubuskie wypadają blado. Choć oczywiście że chciałbym aby Nadzwyczajnej formy było więcej i w innych miejscach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2012, 14:39:19 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #43 dnia: Września 14, 2012, 14:48:32 pm »

P.S. Jeśli moge prosic chcialbym wiedzieć ile tradisów jest na tym forum z Olsztyna i okoli którzy mogli by regularnie ucestnicyc w KRR?Nasza ilosc pomoze nam obaczyc ile bylo by chetnych i pomogło by w jakimś wspólnym spotkaniu i prośbie.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2012, 14:54:57 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #44 dnia: Września 21, 2012, 17:56:05 pm »

@Darek: sam widzisz, że w wątkach w tym dziale powtarza się kilku użytkowników- na pewno nie znajdzie się ich tu więcej, niż uczęszczających na Msze FSSPX w Olsztynie. Może spróbuj się tam pofatygować i zebrać podpisy? Tylko nie wiem, czy ksiądz z FSSPX nie będzie miał nic przeciwko temu, więc najpierw wybadaj sprawę.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: No i jak z tridentiną na Świętej Warmii? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!