Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 10:11:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Policja kontra KRR
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Drukuj
Autor Wątek: Policja kontra KRR  (Przeczytany 27589 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 04, 2010, 19:46:01 pm »

Hmmm - no może - oby. A kto w takim razie typowany jest na jego miejsce?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 04, 2010, 20:20:23 pm »

Nie sadze, zeby kard. 0,23 dal sie oderwac od stolca. Nie wiem zreszta czy to dobry pomysl. Na razie szkodzi umiarkowanie i lokalnie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 04, 2010, 20:33:16 pm »

No, ale np. taka opcja: kard 23 do Kurii Rzymskiej - a na jego miejsce bp. Rey z Frejus-Tulon. Czyż to nie piękna wizja?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Torus
Gość
« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 04, 2010, 21:22:37 pm »

Cytuj
Na razie szkodzi umiarkowanie i lokalnie.
???

...dobrze, że Francuzi nas nie czytają. To beton.

To, że odprawił Tridentinę nic nie znaczy. Kard. Lustiger za Jana-Pawła II też odprawił kilka razy w katedrze ND. (Bp. Pieronek także :))
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 04, 2010, 21:56:06 pm »

Nie da sie ukryc, ze diecezja paryska jest dosc mala, a wplyw JE na zewnatrz nie tak duzy jak jego poprzednika. Wiec szkodzi o wiele
mniej niz jako szef Kongregacji. A co do nastecy, to jesli w diecezji nic sie nie zmienilo, to zostanie
nim ktorys z pomocniczych albo ks. pralat chauvet
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 06, 2010, 15:21:33 pm »

Niby tak, ale aktualny prefekt kongregacji, kard. Hummes skończy 76 lat w sierpniu. Nominacja kard. de 23 jest pierwszym krokiem do obsadzenia go na tym stanowisku i oddalenia od pierworodnej córki Kościoła. Przynajmniej tak jest to interpretowane nad Sekwaną.

Biskup, który nasłał policję na modlących się na różańcu o KRR jako szef kongregacji ds. duchowieństwa? Nie wiem, ale chyba może wtedy jeszcze bardziej szkodzić.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 06, 2010, 15:51:06 pm »

Vingt-Trois to znaczy właśnie "Dwadzieścia trzy". Tego typu nazwiska pochodzą bodajże z czasów Komuny paryskiej, czy innej zawieruchy rewolucyjnej (pana FB proszę o poprawienie, jeśli się mylę), kiedy to w sierocińcach dzieci o nieznanym pochodzeniu oznaczano numerami.
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 06, 2010, 16:02:06 pm »

Dziękuję :)
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 06, 2010, 22:57:19 pm »

A dlaczego ten kardynał jest nazywany arcybiskupem 23 ? Pytam bo nie wiem? :D
Bo to jakaś rodzina bł. Jana XXVIII-ego  ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Torus
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 07, 2010, 00:00:50 am »

Kardynał 23 nie daje za wygraną.
Podczas pobytu w Rzymie naciskał by Watykan w osobie kard. Levady potępił "terroryzm różańcowy". Wszystkie naciski "tradi-światka" to zdaniem kard. 23 spisek brudnych sił (z fsspx oczywiście na czele). Ponadto wszystkiemu winien jest Benedykt XVI ponieważ dał wrogom soboru oręż w postaci MP.

Reasumując:

Mszy nie będzie; Wiernych należy potępić... i co mi zrobicie?

Poza tym soborowa prasa wie gdzie leży siła tradi-światka. Leży ona, zdaniem soboruchów, w ... Internecie. Gdyby nie internet dawno by zapanował ład w Paryżu.
I trudno się z tym nie zgodzić.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 07, 2010, 05:19:29 am »

Widac internetowa wolnosc kole w oczy lewakow wszelkich proweniencji, i tych swieckich i tych koscielnych.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Lutego 14, 2010, 21:35:41 pm »

Cała opisywana sprawa zaognia się,

jest już jasne ,że kard23 naciskał na kard.Levadę by ten potępił bezczelnych niedoszłych indultowców; teraz znów "prezydiował" mszy św. podczas, której komunikowano  pro-aborcyjnych polityków. "Mówi się", że J-23 dąży do konfliktu i jakiegoś pro-soborowego przesilenia. Ale mało się znam na tamtych stosunkach - piszę com wyczytał.

Tymczasem blog
http://www.levangileauquotidien.org/main.php?language=FR
rozsyłający na zamówienie czytania z Ewangelii został 11-go lutego zablokowany przez Yahoo! Ewangelia nie dotrze do wiernych posiadających skrzynki na Yahoo. Blog został wpisany na czarną listę - polityka miłości.
Cytuj
Wiadomość dla użytkowników kont YAHOO

Z nieznanych nam przyczyn Yahoo umieściło nasz serwis na liście spamów. Oznacza to że "Ewangelia na co dzień" nie dociera do suskrybentów posiadających swoje konta na Yahoo.

Przepraszamy za te niedogodności i mamy nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie jak najszybciej to będzie możliwe.

Serwis techniczny Ewangelizo.org
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2010, 21:38:02 pm wysłana przez Torus » Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #87 dnia: Lutego 14, 2010, 21:54:22 pm »

Cała opisywana sprawa zaognia się,

jest już jasne ,że kard23 naciskał na kard.Levadę by ten potępił bezczelnych niedoszłych indultowców; teraz znów "prezydiował" mszy św. podczas, której komunikowano  pro-aborcyjnych polityków. "Mówi się", że J-23 dąży do konfliktu i jakiegoś pro-soborowego przesilenia. Ale mało się znam na tamtych stosunkach - piszę com wyczytał.

Bardzo ciekawe. Zwłaszcza, że wynik przesilenia może być odwrotny do zamierzonego.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Lutego 17, 2010, 10:19:21 am »

Walka trwa...

Oto video z akcji "integralnych terrorystów" z 13 lutego 2010r. Paryż.

http://www.youtube.com/watch?v=DK284-ZBKjY&feature=player_embedded

ksiądz powiedział: " nie mogę (odprawić mszy-dopisek) i nie chcę!" - i co Pan mi zrobi? "no już jazda stąd, z taką modlitwą..."
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #89 dnia: Lutego 18, 2010, 10:10:57 am »

ksiądz powiedział: " nie mogę (odprawić mszy-dopisek) i nie chcę!" - i co Pan mi zrobi? "no już jazda stąd, z taką modlitwą..."

Gdzie tam występuje jakiś ksiądz?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Policja kontra KRR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!