Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:37:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Szacunek dla Księdza Biskupa Pieronka
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Szacunek dla Księdza Biskupa Pieronka  (Przeczytany 30260 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 25, 2010, 19:55:47 pm »

Mam  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:01:00 pm »

Ten sondaż jest niewiarygodny, bo można głosować kilka razy z tego samego komputera. Sprawdziłam.

lepszych 10 mądrych opinii niż 1 głupia  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:20:48 pm »

Mam  ;D
To wszytko tłumaczy.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:28:22 pm »

Mam  ;D
To wszytko tłumaczy.
Tego typu sondaże sprawdzają raczej "ciasteczka" w komputerze i jeżeli znajdą własny wpis, to blokują głosowanie, w przeciwnym przypadku pozwalają głosować po czym wpisują swoje "ciasteczko". Pamiętanie IP to już wyższa szkoła jazdy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:38:33 pm »

Chyba że je się usuwa.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 25, 2010, 22:17:10 pm »

Oczywiście odbiło się już w mediach, dzisiaj w TVN było.

Nyy, jakie one wrażliwe som. Wystarczy coś bąknąć o szoah i holokauście i już uszy w górę. Aj waj, giewałt!
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 26, 2010, 08:11:48 am »

W dzisiejszej Rzepie wywiad z księdzem biskupem:

Cytuj
Szoah wymyślili Żydzi? Tak powiedział ksiądz biskup włoskiemu dziennikarzowi.

Bp Tadeusz Pieronek, przewodniczący kościelnej komisji konkordatowej: Wymyślili, owszem, ale nazwę. Elie Wiesel, noblista amerykański żydowskiego pochodzenia, w latach 60. XX wieku nazwał to, co się stało w Auschwitz-Birkenau i w ogóle z Żydami w czasie II wojny światowej "holokaustem". Hebrajskim odpowiednikiem tego słowa jest "szoah". Na miły Bóg, kto o zdrowych zmysłach mógłby powiedzieć, że Żydzi wymyślili Szoah? Że ukręcili bat na siebie i wymyślili swoją Zagładę?
(...)
Postuluje ksiądz biskup w tym wywiadzie rzecz kontrowersyjną: by Szoah jako pojęcie określające Zagładę nie ograniczać tylko do Żydów.

Bo mówienie: Szoah to wyłącznie Żydzi, jest manipulowaniem historią. Nie można mówić, że w obozach koncentracyjnych ginęli tylko Żydzi, bo to jest kłamstwo.

W Auschwitz Birkenau zginęło milion sto tysięcy osób, w tym 960 tysięcy Żydów, z czego 400 tysięcy węgierskich, 300 tysięcy polskich, reszta z innych krajów od Grecji po Holandię.

Czyli 90 procent ofiar Auschwitz Birkenau to Żydzi, 10 procent to Polacy, Rosjanie, Cyganie i inne narodowości.
(...)
Twierdzi też ksiądz, że Żydzi wykorzystują Holokaust jako broń propagandową, "w celu osiągnięcia często nieuzasadnionych korzyści".

Holocaust stał się ideą, która ma służyć zjednoczeniu społeczności żydowskiej rozproszonej po świecie. Takie idee bywały w historii, jak idea wielkomocarstwowej Rosji, odrodzenia Polski podzielonej zaborami. Idea Holokaustu jest bronią Żydów. I mają do tego prawo. Ale my mamy prawo o tym mówić.

A jakie "nieuzasadnione korzyści" przynosi ona Żydom?

Stawia ich w pozycji jedynej ofiary wojny.

Nie boi się ksiądz biskup razów z różnych stron? Oskarżenia o antysemityzm?

Zobaczę. Znam osobiście Elie Wiesela i myślę, że on zrozumie, bo jest człowiekiem światłym.
całość:
http://www.rp.pl/artykul/20,424742_Nie_tylko_Zydzi_gineli_w_obozach.html
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 27, 2010, 13:38:00 pm »

W sprawie wypowiedzi bpa Pieronka zaczyna się robić coraz ciekawiej...

Cytat: http://wiadomosci.onet.pl/2118763,11,zydowski_wymysl_trafi_do_sadu,item.html
Włoski portal katolicki Pontifex ogłosił, że przekazał sprawę sporu z biskupem Tadeuszem Pieronkiem adwokatowi, by - jak wyjaśniono - podjąć ewentualne kroki prawne dla obrony swych interesów i wizerunku, któremu "szkody" wyrządziły słowa krakowskiego biskupa.

W ten sposób szef portalu Bruno Volpe odniósł się do deklaracji biskupa, który zdementował swe niektóre wypowiedzi na temat Holokaustu i Żydów, zawarte w udzielonym mu wywiadzie. Ponadto biskup Pieronek oświadczył, że dziennikarz "dopowiedział" słowa, które nigdy nie padły z jego ust.

Przedmiotem sporu jest przede wszystkim sformułowanie, że Szoah to "żydowski wymysł" (w oryginale: invenzione ebraica). W związku z burzą, jaką wywołały te słowa, bp Pieronek wyjaśnił potem polskim mediom, że chodziło mu o etymologię samego słowa, a nie "wymyślenie" Holokaustu.

Jednocześnie Pontifex ogłosił, że "punkt po punkcie" potwierdza wszystkie słowa biskupa Pieronka z tego wywiadu, które on sam zdementował.

- Wyrażamy pragnienie pokojowego zakończenia tego sporu - oświadczył szef portalu, który sprawę przekazał jednemu z najbardziej znanych włoskich adwokatów Carlo Taorminie.

Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 27, 2010, 13:40:17 pm »

Ciekawe czy bp Pieronek też już sobie szuka adwokata.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 27, 2010, 13:44:46 pm »

Ciekawe czy bp Pieronek też już sobie szuka adwokata.

Advocatus diaboli?  ;)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 28, 2010, 22:52:05 pm »

"Carlo Taorminie"? Ebraico? Taormina to przecież miasto ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 02, 2010, 08:37:47 am »

Bp Pieronek wydał oficjalne oświadczenie w sprawie:
   
Cytuj
Pełen tekst Oświadczenia bp. Tadeusza Pieronka:

    Nie miałem racji sugerując, że moja wypowiedź przekazana telefonicznie Panu Dr Bruno Volpe do portalu „Pontifex” (opublikowana dnia 25 stycznia br.), została przez niego zmanipulowana.

    Nie mając dostępu do tekstu opublikowanego przez portal „Pontifex” ze względu na awarię mojego Internetu, starałem się bronić przed zarzutami formułowanymi przez dziennikarzy.

    Niemniej jednak to ja sam powiedziałem w rozmowie z redaktorem Volpe, że: „Shoah jest pomysłem Żydów”. Oczywiście, to moje niefortunne zdanie, wynik jakiegoś skrótu myślowego, nie wyraża moich poglądów. Miałem na myśli słowo, określenie, termin „Shoah”, jakim ludobójstwo Żydów zostało nazwane przez znanego amerykańskiego noblistę, żydowskiego pisarza Elie Wiesela. Autorami pomysłu Zagłady Żydów i wykonawcami tego niesłychanego ludobójstwa były hitlerowskie Niemcy.

    Pana Bruno Volpe osobiście i wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją niefortunną, ale nie zamierzoną wypowiedzią, bardzo przepraszam. Nie było moim zamiarem ani fałszowanie historii, ani przypisywanie komukolwiek złej woli. No cóż? Zdarzył mi się fatalny wypadek przy pracy. Przepraszam.

    bp Tadeusz Pieronek

    Kraków, dnia 30 stycznia 2010 r.

I artykuł w Rzepie:
http://www.rp.pl/artykul/67352,427826_Bp_Pieronek_zmienia_zdanie.html
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 02, 2010, 10:38:14 am »

Widać bp Pieronek boi się bardziej adwokatów niż Żydów.
Tak czy inaczej cieszę się, że nie brnął w zaparte. Szacunek.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 02, 2010, 13:21:51 pm »

Widać bp Pieronek boi się bardziej adwokatów niż Żydów.
Podobno najlepsi adwokaci chodzą po ulicach Jerozolimy ;)
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 03, 2010, 08:33:24 am »

Moim zdaniem: "To co o niektórych sprawach sądzę, to jedno; to co się nadaje do publikacji to drugie"
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Szacunek dla Księdza Biskupa Pieronka « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!