Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:15:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wyznaniowe opowiastki >
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Wyznaniowe opowiastki >  (Przeczytany 5971 razy)
powszedni
Gość
« dnia: Stycznia 23, 2010, 13:14:49 pm »


Salve! Pierwsza.Przed laty zamieszkałem/wynająłem u dalszego,mało mi znanego,spokojnego,samotnego znajomego.Miłe powitanie.Następnego dnie odwiedziła  go jego koleżanka.Poznał nas.Popatrzyła na moją bibloteczkę/;Biblia itp./.Pogadaliśmy,poszła.Po kilku  dniach powróciła z koleżanką.Gospodarz zaprosił na herbatę.Usiedliśmy do stołu. O pogodzie-było ładnie..W pewnym momencie jedna z Pań mówi > widziałam pana książki,słyszałam coś o pana teologii i jak pan widzi nasz świat? Ja>kiepsko lecz wierzę,że Jan Paweł II jakoś zaradzi.I zaczęło się...Jechowici-cała trójka.A Pismo święte to..A..Ja,a gdzie  w Bibli jest "telewizja"..A..ITD.Spokojnie Panie wyszły.Gospodarz  włączył sobie telewizor.Ja poszedłem do  swego pokoju.
Następnego dnia.Są obie Panie i Pan.Proszą o rozmowę."Kastowy tercet"-egzotyczny ! Popatrzyłem w Niebo i pomyślałem>Dobra,Mateńko dałaś mi ich,Dzięki! Zasiedliśmy w salonie/to była willa/.Konwencjonalne,dziś poprawne, uprzejmości..On >Pismo święte A Biskup...Dałem mu skończyć.Ja > Biskup może mieć dwie żony. Idźcie do mego Biskupa. O ile Go "przekonacie" i poślub Twoje obie Panie ,to wróćcie do mnie.
Co się porobiło !!! Towarzystwo/wzajemnej adoracji/, nie po angielsku,bez pożegnania opuściło dom.Gospodarz poszedł  na spacer! Ja do  siebie.
Z  serca poszło > Salve Regina!
Pozdrawiam!! Alleluja!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2010, 13:40:54 pm wysłana przez powszedni » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 23, 2010, 14:25:03 pm »

 ???
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
powszedni
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 23, 2010, 17:24:39 pm »


Salve! Szanowny Panie Kurak Dzięki! Mamy czas "kultury"obrazkowej ALE Na Początku było Słowo!
Pozdrawiam.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 23, 2010, 17:40:45 pm »

Nie wiem co Pan pali, ale inni też pewnie chcieliby spróbować tego specyfiku. IMHO wątek do kasacji lub tłumaczenia "na nasze" ;D
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 23, 2010, 18:03:08 pm »

Nie wiem co Pan pali, ale inni też pewnie chcieliby spróbować tego specyfiku. IMHO wątek do kasacji lub tłumaczenia "na nasze" ;D

 ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 23, 2010, 18:40:42 pm »

A ja sie zastanawiam, po jaka cholere wpisuja sie tu osoby, ktore nie maja absolutnie nic do napisania, oprocz nieuprzejmosci w stosunku do autora watku?
Czy panowie Kurak i Kalistrat mogliby, a zrobili to nie pierwszy raz, dac sobie spokoj z idiotycznymi komentarzami?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 23, 2010, 18:44:29 pm »

Moim zdaniem prosba pana Kalistrata o przetlumaczenie posta otwierajacego watek na jezyk polski byla calkiem uzasadniona.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 23, 2010, 18:55:04 pm »

Moim zdaniem też była uzasadniona. Naprawdę, ale niewiele zrozumiałam z wypowiedzi założyciela wątku...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 23, 2010, 19:07:31 pm »

A ja sie zastanawiam, po jaka cholere wpisuja sie tu osoby, ktore nie maja absolutnie nic do napisania, oprocz nieuprzejmosci w stosunku do autora watku?
Czy panowie Kurak i Kalistrat mogliby, a zrobili to nie pierwszy raz, dac sobie spokoj z idiotycznymi komentarzami?
Pański post faktycznie wiele wniósł do tematu ;D
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 23, 2010, 19:17:30 pm »

Wrecz go rozwinał Pan niesamowicie ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 23, 2010, 20:00:04 pm »

Moim zdaniem prosba pana Kalistrata o przetlumaczenie posta otwierajacego watek na jezyk polski byla calkiem uzasadniona.

popieram tę frakcję.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 23, 2010, 20:49:32 pm »

proponuje przedpiszcom przeczytac jeszcze raz, az do skutku.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:03:17 pm »

proponuje przedpiszcom przeczytac jeszcze raz, az do skutku.

Próbowałem i nawet szło aż do zdania:

< "On >Pismo święte A Biskup...Dałem mu skończyć.Ja > Biskup może mieć dwie żony. Idźcie do mego Biskupa. O ile Go "przekonacie" i poślub Twoje obie Panie ,to wróćcie do mnie. >

którego nijak zrozumieć nie mogę, bo nie ma ładu, składu, sensu. Tekst jest tak chaotyczny, że nie wiadomo o co autorowi chodzi i czy wszytsko z nim w porządku.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:04:17 pm »

proponuje przedpiszcom przeczytac jeszcze raz, az do skutku.
Ale to chyba nie o to chodzi zeby czytac post 50 razy??Prosimy tylko Szanownego autora watku zeby choc troche bardziej byl czytelny i zrozumialy.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:08:14 pm »

Panie Kalebasiak, kiedys na wstepie do jezykoznawstwa, mialem cwiczenie polegajace na rozszyfrowaniu struktury gramatycznej i znaczenia podanych zdan w jezykach azerbejdzanskim, gruzinskim, eskimoskim na podstawie innych przetlumaczonych zdan o podobnej strukturze i slownictwie. Jak rozumiem proponuje pan podobna zabawe?
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wyznaniowe opowiastki > « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!