Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 20:01:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Solidna nauka w sprawie Mszy u prawosławnych.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Solidna nauka w sprawie Mszy u prawosławnych.  (Przeczytany 29258 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:31:11 pm »

To Pan JP7 uważa papieży po 1958 roku za heretyków?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:33:24 pm »

Pan jp7 tak nie powiedział ;) Dogmat o zwierzchności Papieża uznawało prawosławie przez 1000 lat, to i teraz może uznać. Bóg jest potężny.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:37:45 pm »

już słyszałem teorie, że tylko przychodzący do przeoratów będą zbawieni i że tylko oni są katolikami :) Ja mówię o dogmacie z roku 1870, który jest nie do zaakceptowania przez prawosławie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:47:26 pm »

Prosze mi pokazac zdanie, w ktorym napisalem, ze "prawoslawni sa tacy zli" ? I co to ma wspolnego z tematem tzn. communicatio in sacris z prawoslawnymi ?

Prosze sie nie obrauszac tylko  zastanowic skad wazna Eucharystia w prawoslawiu ? Sami se skombinowali ? Nie, bo to rzecz boska a nie ludzka. Pan Bog im dal ? To by oznaczalo, ze to prawoslawie jest prawdziwym wyrazem woli Bozej.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:48:43 pm »

To Pan JP7 uważa papieży po 1958 roku za heretyków?

Miedzy 1054 a 1958 sie nie spotykali. Uwaza pan ich za heretykow ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:56:24 pm »

Nie uważam żadnych papieży za heretyków i tych przed 1958 i po 1958 roku. A prawosławnych szanuję, czy to się komuś podoba czy nie. I modlę się o powrót wszystkich chrześcijan do KK. Dobranoc
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 23, 2010, 21:58:57 pm »

To Pan JP7 uważa papieży po 1958 roku za heretyków?
Nie.

Panie Fons Blaudi - w średniowieczu były Kościoły (inaczej nie mogę nazwać) które nie miały żadnej łączności (ekwiwokacja zamierzona) z Rzymem - po prostu byli oddzielenie przez hordy saracenów.  Spora część z nich - kiedy świat się nieco zmienił uznała Biskupa Rzymu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 23, 2010, 22:11:37 pm »

Zadziwie pana : w historii mial miejsce przypadek, kiedy papieze udzielili biskupom znajdujacym sie pod jurysdykcja patriarchy Konstantynopola tymczasowej jurysdykcji, by ci mogli opiekowac sie katolikami obrzdku wschodniego :) I to przed soborem nie tylko watykanskim ale i trydenckim.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 23, 2010, 22:35:54 pm »

Niesssamowite! Nieomal o tym zapomniałem ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 23, 2010, 22:50:59 pm »

Ja też szanuję prawosławnych. Mówiłam to. Ale to nie zmienia faktu, że są schizmatykami- nie uznają zwierzchnictwa biskupa Rzymu. To jest istota schizmy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 23, 2010, 22:58:11 pm »

Wiec po co ta gadka o waznej komunii czy o chodzeniu na msze do prawoslawnych ?!
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 24, 2010, 07:20:44 am »

Zadziwie pana : w historii mial miejsce przypadek, kiedy papieze udzielili biskupom znajdujacym sie pod jurysdykcja patriarchy Konstantynopola tymczasowej jurysdykcji, by ci mogli opiekowac sie katolikami obrzdku wschodniego :) I to przed soborem nie tylko watykanskim ale i trydenckim.
Mógłby Pan odesłać do jakiegoś opracowania na ten temat?
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 24, 2010, 09:29:15 am »

Prawosławny o udziale katolików w prawoslawnej liturgii:

Przez wzgląd na "poprawność polityczną" i grzeczność nie używamy wobec katolików słowa "heretyk", aczkolwiek gdybyśmy tylko zechcieli nazwać "rzecz" po imieniu, to tak właśnie powinniśmy określić katolicyzm. Schizmatykami byli by bowiem gdyby ich nauczanie dogmatyczne nie różniło się od naszego, a nie było jedynie jedności eucharystycznej.
Tymczasem katolickie dogmaty np. o nieomylności papieża, czy o niepokalanym poczęciu, to w świetle prawosławnej teologii nic innego jak herezja.

Zresztą, katolicy przez II Soborem Watykańskim też prawosławnych określali bardzo dosadnie nazywając heretykami przez wzgląd na to, iż nie chcą uznać nowych katolickich dogmatów. Dziś, w dobie ekumenizmu i "poprawności politycznej", by nikogo nie urazić, nikt już nie używa dosłownych określeń, chociaż postać rzeczy nie uległa zmianie.

Można się wspólnie spotkać, grzecznie podyskutować, nawet zaprosić przedstawiciela drugiego wyznania na własne nabożeństwo, żeby sobie na honorowym miejscu w jego trakcie posiedział lub postał, ale nic poza tym.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 24, 2010, 10:45:58 am »

Tak czy inaczej, w obliczu realnego zagrożenia demoliberalizmem, ateizmem, new agem, materializmem, socjalizmem i setką innych poważnie brzydkich rzeczy, kopanie (czy też pogłębianie) rowu pomiędzy katolikami, a prawosławnymi nie ma większego sensu, lepiej patrzeć na to, co łączy... OK, "jedna jota", "wszystko albo nic", ale trzeba też mieć nieco wyczucia strategii / taktyki. I priorytetów.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 24, 2010, 13:39:44 pm »

Ja też szanuję prawosławnych. Mówiłam to. Ale to nie zmienia faktu, że są schizmatykami- nie uznają zwierzchnictwa biskupa Rzymu. To jest istota schizmy.
Ale czy oni też nas szanują?
Co on uważają o nas?
Na pewno nic dobrego.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Solidna nauka w sprawie Mszy u prawosławnych. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!