Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 00:38:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Brawarystyczne "Zawsze Wierni"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Brawarystyczne "Zawsze Wierni"  (Przeczytany 53049 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 19, 2010, 20:58:14 pm »

ŻELAZNA DZIEWICA to przecież nie bluźnierstwo, ani satanizm -to taka piękna metafora kobiecej wytrwałości w czystości!

to raczej mniemane narzędzie tortur, coraz więcej historyków stwierdza, że tamta żelazna dziewica była fałszywa i prawdziwa jest tylko ta panaharrisowa :)

Przyczyną mojego zdania nie jest lektura tekstów pana Salwowskiego, a zupełnie innych tekstów. Poza wszystkim nie rozumiem, jak można być katolikiem i słuchać jawnie satanistycznych tekstów?


czy zechce Pani podeprzeć ten ogólnik jakimiś argumentami ? Przypomnę, że rozmawiamy o Maiden a nie np. o Behemocie czy późnym Slayerze

Można zdiagnozować jeden tekst Maiden jako antykatolicki - Montsegur, bo prezentuje punkt widzenia katarski. Pewnie więcej tekstów wątpliwych znalazłaby Pani u Herberta nie mówiąc o klasykach romatyzmu. Dlatego wlasnie metodologja brawatystyczna jest warta o kant de potłuc
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 19, 2010, 21:07:01 pm »


http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/1845791.html

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/1845805.html



widzę, że zacytował Pan klasyka ze słynnym "Tedem Mogendem" http://www.aukcjoner.pl/gallery/001845791-.html#I1 Przecież cytowanie tej "pracy" to kompromitacja, tam bzdura siedzi na bzdurze. Podejrzewam ze autor tego "opracowania" jest satanistą, ktory mial na celu skompromitowanie krytycznej analizy popkultury. Bowiem jest ona problemem, ale kazdy kto przeczyta dzielo tego kretyna bedzie sceptyczny wzgledem jakiejkolwiek krytyki
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 19, 2010, 21:23:36 pm »

Ja bardzo lubię Kaczmarskiego.

Nie nauczono mnie paciorka,
Nigdy nie byłem u spowiedzi,
Więc od czupryny do rozporka
Niejeden diabeł we mnie siedzi.

Prócz tych, co dbają o natchnienie
Samopoczucie i rozkosze,
Szczególnie tego sobie cenię,
Którego w kręgosłupie noszę.

Tak mi usztywnił karku kręgi
Że mimo groźby i namowy -
Ani kazanie, ani pręgierz
Nie zdoła mi pochylić głowy.
(...)
Jeżeli hardzi Stwórcę brzydzą -
Niech mi odmówi odkupienia.
Choć chyba mnie zrozumie, widząc,
Że też samotnie trwa w przestrzeniach.


Proszę Pana Luka o opinię czy teksty Kaczmarskiego zawierają treści satanistyczne.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 19, 2010, 21:29:39 pm »

a co gorsze: satanizm czy homopropaganda?
http://www.tekstowo.pl/piosenka,lily_allen,fuck_you__very_much_.html
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 19, 2010, 23:54:37 pm »

A mi latem miło się spaceruje po parku w kaliszu gdzie jest tyłe pieknych kobiet.
I nie zgwałciłem żadnej. :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 20, 2010, 00:12:54 am »

Panie majorze, niech mi pan nie przypomina kaliskiego parku. Jeszcze jest ta ławka na której siadałem z Bożenką i opowiadałem jej treść  "Starej Baśni"  Kraszewskiego wpatrując się w jej modre, słowiańskie przecudowne oczy.
Zastanawiam się czy Bożenka jeszcze żyje, a jeśli tak... jak teraz wygląda.
(Ale mnie napadło. No, krótka fajka, mycie ząbków i lulu. )
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 20, 2010, 08:42:51 am »

A mi latem miło się spaceruje po parku w kaliszu gdzie jest tyłe pieknych kobiet.
I nie zgwałciłem żadnej. :)
ja tez,to sie chwali Panie Majorze ;D ;D
Odnosnie zas muzyki,popieram Pania cabbage i Pana LUKa.Pomijajac,ze nie ma tam satanistycznych tekstow to szczerze mowiac taka "muzyka" nie przedstawia zadnych walorow artystycznych i milych dla ucha.Laczac to z dusza kazdego czlowieka i majac na wzgledzie jej dobro i wzrost powinnismy jej pomagac a nie szkodzic :) Po paru doslownie minutach sluchania takiej szmiry( bez obrazy Panowie,szacuneczek mam ;D) zaczynam byc poddenerwowany :D Mialem juz w zyciu taki okres gdzie ze sluchania wlasnie metalu itd. przeszedlem do hip-hopu i zawsze myslalem,ze wszystko jest ok ;D no i stronilem od Kosciola(nie sorki,bywalem 2 razy do roku,w koncu bylem katolikiem ;)) Teraz z perspektywy uwazam,ze duzo zlego wyrzadzily mi obydwa gatunki.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 20, 2010, 08:54:34 am »

Po paru doslownie minutach sluchania takiej szmiry( bez obrazy Panowie,szacuneczek mam ;D) zaczynam byc poddenerwowany :D
I oto chodzi- wychodzą z pana niewyrażone emocje, uciekają demony, uwalnia się naturalna, męska agresja:) Dusza mistyka, to dusza wojownika.
Nie ma jak wszystko sobie wytlumaczyc zeby pasowalo ;D he he nie no,ja zdecydowanie wole wojownikow muzyki klasycznej i mistrzow prawdziwej muzy,ktorej dzis wielu ludzi sluchac nie potrafi bo zabili w sobie prawdziwa wrazliwosc na to co piekne,wlasnie przez takie szarpidruty :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:09:50 am »

 :) zdecydowanie wole barok pod katem muzyki,w sumie to jestem w niej zakochany po uszy :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:14:44 am »


To może ja coś dodam- bo jest to muzyka, kttóra ideologicznie i estetycznie rzecz biorąc- co jest rzadkością w dzisiejszej kulturze- promuje rycerski ideał mężczyzny i antropologiczny heteroseksualizm, który i u ludzi nazywających się "Chrześcijanami" mocno kuleje. Nie ma to jak metalowa inkwizycjaaaaaa \m/_

Mam dość podobne zdanie do Pańskiego. Dla mnie są to współczesne chansons de geste. Z tego wynika też 2gi wniosek: metal nie jest muzyką dla kobiet i zniewiescialych mężczyzn
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:15:36 am »

Odnosnie zas muzyki,popieram Pania cabbage i Pana LUKa.Pomijajac,ze nie ma tam satanistycznych tekstow to szczerze mowiac taka "muzyka" nie przedstawia zadnych walorow artystycznych i milych dla ucha.Laczac to z dusza kazdego czlowieka i majac na wzgledzie jej dobro i wzrost powinnismy jej pomagac a nie szkodzic :) Po paru doslownie minutach sluchania takiej szmiry

Nnnno panie kurak, bardzo proszę nie pobudzać przedstawiciela Administracji do gniewu i może na spokojnie przemyśleć dobór słownictwa... (mówimy o Ajronach czy o metalu generalnie? a cięższe kawałki King Crimson na ten przykład to też szmira?). Znam osobiście paręnaście osób, które epizod metalowy skierował ku tradycyjniejszym :) nurtom muzycznym, siebie nie wyłączając.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:20:52 am »

he he Panie Bartku,mowilem ogolnie,nie konkretnie o danym zespole ;D
Wyrazam tylko swoje skromne zdanie,dla mnie muzylka musi miec ducha,a metal go dla mnie nie ma:)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:22:12 am »

wniosek: metal nie jest muzyką
Pelna zgoda Panie Krusajder ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:33:11 am »

wniosek: metal nie jest muzyką
Pelna zgoda Panie Krusajder ;D ;D ;D

było dopisane dla zniewieściałych mężczyzn

czyli dla takich, którzy się uśmiechają, golą, chodzą do fryzjera albo co gorsza noszą krawaty
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:41:30 am »

Odnosnie zas muzyki,popieram Pania cabbage i Pana LUKa.Pomijajac,ze nie ma tam satanistycznych tekstow to szczerze mowiac taka "muzyka" nie przedstawia zadnych walorow artystycznych i milych dla ucha.Laczac to z dusza kazdego czlowieka i majac na wzgledzie jej dobro i wzrost powinnismy jej pomagac a nie szkodzic :) Po paru doslownie minutach sluchania takiej szmiry( bez obrazy Panowie,szacuneczek mam ;D) zaczynam byc poddenerwowany :D Mialem juz w zyciu taki okres gdzie ze sluchania wlasnie metalu itd. przeszedlem do hip-hopu i zawsze myslalem,ze wszystko jest ok ;D no i stronilem od Kosciola(nie sorki,bywalem 2 razy do roku,w koncu bylem katolikiem ;)) Teraz z perspektywy uwazam,ze duzo zlego wyrzadzily mi obydwa gatunki.
Panie kurak, ja rozumiem, że nie każdemu się podoba. Ale od strony artystycznej metal czy hard rock, w odróżnieniu od wielu innych nurtów muzyki popularnej to muzyka dość skomplikowana, czerpie też z klasyki (sic!), a muzycy metalowi mają duże umiejętności techniczne. Więc nazywanie go szmirą to duże nadużycie!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Brawarystyczne "Zawsze Wierni" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!