Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 23:34:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Brawarystyczne "Zawsze Wierni"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Brawarystyczne "Zawsze Wierni"  (Przeczytany 53163 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 19, 2010, 13:21:41 pm »

Pan Salwowski pisał kiedyś na forum Krzyż pod nickiem Pinchas i został wtedy zabanowany.

od tego czasu wiele się zmieniło na gorsze. Pan Salwowski stał się akukumenistą o skłonnościach mennonickich. W swoim czasie wszyscyśmy spodziewali się najgorszego, czyli jego apostazji. Myślę, że ochronił go przed nią św. Proboszcz z Ars. W sensie duchowym i doczesnym - jak zaczął go cytować kolegom menninitom, to mogli zwątpić ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 19, 2010, 16:15:29 pm »

Głoszenie zakazów muzyki rockowej, wspólnych plaż, telewizorów, tańców to prosta droga do całkowitego odejscia młodzieży z kościołów, która i bez z tego dość masowo teraz w Polsce odchodzi z kościołów. P.S. Znam ludzi, którzy usunęli telewizory z domu po wpływem takich nauk, a używają komputerów z kartami telewizyjnymi i internetu. Może zakazać też internetu? Bo w nim to dopiero jest ocean zła. Głoszenie takich i podobnych rzeczy do droga do nikąd

Christus Rex


Dla mnie to jest jasne, ja mam radykalniejsze poglądy na te tematy, to może pan chce promować wyuzdanie na plażach stroje lat 30 i 40 na plażach to pikuś ale i tak tamte też bym potępił a dzisiejsze bikini lub palże nudystów, zwyczajne plaże gdzie kobiety są prawie nagie bo materiał 0,30 cm zakrywa ich ciało, a reszt odsłonięta i jak się jeszcze prezentuje kształty ciała ja się podkreśla, muzykę która nie ma w sobie za grosz piękna, programów telewizyjnych gdzie morderstwa przemoc nieczystość brak skromności są na 1 miejsc ba promowane są herezje, okultyzm tarot i wiele innych

Co do telewizji i radia oraz teatru to proszę aby pan poczytał co Pius XII i Pius XI pisali o tym WARTO 
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 19, 2010, 16:26:01 pm »

Panie LUK. Alternatywa "barawaryzm albo wyuzdanie" jest falszywa. Wsrod calego wachlarza chrzescijanskich cnot jest m. in. roztropnosc i umiarkowanie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 19, 2010, 16:43:21 pm »

Jasne, że niektóre z głoszonych nauk- w sensie, opieram się na słowach pana Salwowskiego, są przesadzone. Zgadzam się. Niemniej co do TV- nie oglądam i nie czuję się gorsza, moi Rodzice też nie oglądają. Ale nie z pobudek ideologicznych, ale dlatego, że nie znajdujemy na tzw. stacjach dostępnych bez dekodera niczego ciekawego, a po co wydawać kasę na dekoder, bęben itp, skoro można tę kasę przeznaczyć na książki na przykład ;)

Co do ubrań- skromność jest ważna. Dzisiaj dziewczyny przeginają, chodząc ubrane w czymś, co dawniej było uważane za strój pewnych panienek ;) Ale znowu normalny, ładny, skromny kobiecy strój, nie jest przecież zły... czyż św. Jadwiga królowa nie chodziła ładnie ubrana? Chyba jak na owe czasy tak... ;)

Co do muzyki rockowej, akurat się zgadzam. Podobnie metal itp. Z całym szacunkiem, ale nie widzę możliwości pogodzenia słuchania zespołów typu Kat, albo Iron Maiden i wiary katolickiej ;) A że to szkodzi duchowo, to mówią i egzorcyści i praktyka- mam w bliskiej rodzinie przykład, że ta muzyka miała bardzo negatywny wpływ na wychowanie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 19, 2010, 18:09:39 pm »



Co do muzyki rockowej, akurat się zgadzam. Podobnie metal itp. Z całym szacunkiem, ale nie widzę możliwości pogodzenia słuchania zespołów typu Kat, albo Iron Maiden i wiary katolickiej ;) A że to szkodzi duchowo, to mówią i egzorcyści i praktyka- mam w bliskiej rodzinie przykład, że ta muzyka miała bardzo negatywny wpływ na wychowanie.

Ręce precz od Ironów!

 ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 19, 2010, 18:19:26 pm »



Co do muzyki rockowej, akurat się zgadzam. Podobnie metal itp. Z całym szacunkiem, ale nie widzę możliwości pogodzenia słuchania zespołów typu Kat, albo Iron Maiden i wiary katolickiej ;) A że to szkodzi duchowo, to mówią i egzorcyści i praktyka- mam w bliskiej rodzinie przykład, że ta muzyka miała bardzo negatywny wpływ na wychowanie.

Ręce precz od Ironów!

 ;D

:D

dajmy szansę Pani Cabbage, może przekona nas do swojej tezy. Prosimy zatem Ją o głos a także o podstawę do tej opinji. Czy nie jest nią aby artykół pożegnanego bez żalu M. Salwowskiego czy inne opracowania ?

p.s. Up The Irons \m/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 19, 2010, 18:43:58 pm »

Przyczyną mojego zdania nie jest lektura tekstów pana Salwowskiego, a zupełnie innych tekstów. Poza wszystkim nie rozumiem, jak można być katolikiem i słuchać jawnie satanistycznych tekstów?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 19, 2010, 18:47:41 pm »

jawnie satanistycznych tekstów?
Proszę zapodać jakąś cytatę, bom ciekaw okrutnie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 19, 2010, 18:48:27 pm »

Mozna np. byc katolikiem nie znajacym jezyka angielskiego ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 19, 2010, 19:12:42 pm »

ŻELAZNA DZIEWICA to przecież nie bluźnierstwo, ani satanizm -to taka piękna metafora kobiecej wytrwałości w czystości!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 19, 2010, 19:14:05 pm »

A jak p. cabage wytlumaczy nadreprezentacje metalowcow wsrod tradsów???
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 19, 2010, 19:18:12 pm »

Cytuj
A jak p. cabage wytlumaczy nadreprezentacje metalowcow wsrod tradsów???

To może ja - błędy młodości!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 19, 2010, 19:22:36 pm »

Cytuj
dajmy szansę Pani Cabbage, może przekona nas do swojej tezy. Prosimy zatem Ją o głos a także o podstawę do tej opinji. Czy nie jest nią aby artykół pożegnanego bez żalu M. Salwowskiego czy inne opracowania ?

p.s. Up The Irons \m/

Do jakiej tezy(opinii) panie Krusejder?

Że katolik nie może słuchać Kata i Ironów? Czy M. Maleńczuka?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2010, 20:27:21 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 19, 2010, 20:47:01 pm »

Co do telewizji to proszę sobie poczytać co Pius XII o Pius XI:

http://www.kns.gower.pl/pius_xii/pius_xii.htm
PIUS XII
Miranda prorsus
8 IX 1957

PIUS XI
ENCYKLIKA
O WIDOWISKACH
KINEMATOGRAFICZNYCH
VIGILANTI CURA

 pisali o niej i o teatrze ich wytyczne wcale w jakiejkolwiek telewizji nie są wypełniane

ks. Łapot w swej książce " Zbiór przykładów z życia współczesnego ( O nagości nie tylko na plaży)" :

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/1845630.html

a muzyka co jest udowodnione i tu wkleję skany powoduje wiele wypaczeń w psychice :

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/1845791.html

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/1845805.html


Mają państwo tam cytaty, utworów

Co do ciężkiej muzy to znam się na tym i byłem w takich środowiskach, katolik tradycjonalista powinien taką muzę spalić i na pewno tego nie słuchać
po pierwsze strata cennego czasu z którego każdy z nas będzie rozliczony jak go wykorzystał DLA Chwały Bożej i z pożytkiem dla zbawienia czy na próżne słuchanie takiej muzyki
dalej ryje psychikę widziałem takie osoby masakra, powoduje niejednokrotnie agresję itd itp 


Kata i Ironów od tego się zaczyna to z mojego doświadczenia niechlubnego to mały pikuś ale i tak szkodliwe zespoły...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2010, 20:52:32 pm wysłana przez LUK » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 19, 2010, 20:56:28 pm »

A czy może Pan przytoczyc co pisali papieże o mediach od Jana XXIII do Benedykta XVI? To też byli prawowicii następcy św. Piotra.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Brawarystyczne "Zawsze Wierni" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!