Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 23:41:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Propaganda trzeźwości
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Propaganda trzeźwości  (Przeczytany 13158 razy)
kl.adam
bywalec
**
Wiadomości: 63


« dnia: Stycznia 17, 2010, 15:50:55 pm »

Co do ostatniego wpisu - można używać soku za pozwoleniem biskupa dla kapłanów mających problem z alkoholem.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 17, 2010, 16:05:40 pm »

Co do ostatniego wpisu, to nie podoba mi się to:
Cytuj
Jakże jest ona niekompatybilna z posoborowym ruchem abstynentów-fanatyków, promujących tzw. wesela bezalkoholowe...



Sama jestem abstynentką i nie czuję w tym niczego złego. Dość zła i krzywdy uczynił w Polsce alkoholizm mężczyzn. Uważam, że promocja abstynencji z wiarą się nie kłóci. Wszakże już św. Jan Chrzciciel będąc Bożym nazirejczykiem- wina i sycery nie pił ;) Jasne, że alkohol sam w sobie zły nie jest, ale promowanie abstynencji, a jeszcze bardziej umiarkowania w spożywaniu alkoholu jest godne pochwały ;) Co innego zmiana słów kolędy :P To już jest fanatyzm. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 17, 2010, 16:09:00 pm »

O ile mi wiadomo to brak winaoznacza brak materii a to wie kazdy nie bedac nawet w seminarium:) ci kapłani moga odprawiac na moszczu winnym Kongragacja się wypowiedziała o tym, że to nie może być sok.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 17, 2010, 17:18:58 pm »

Sama jestem abstynentką i nie czuję w tym niczego złego. Dość zła i krzywdy uczynił w Polsce alkoholizm mężczyzn. Uważam, że promocja abstynencji z wiarą się nie kłóci. Wszakże już św. Jan Chrzciciel będąc Bożym nazirejczykiem- wina i sycery nie pił ;) Jasne, że alkohol sam w sobie zły nie jest, ale promowanie abstynencji, a jeszcze bardziej umiarkowania w spożywaniu alkoholu jest godne pochwały ;) Co innego zmiana słów kolędy :P To już jest fanatyzm. ;)
A Pan nasz Jezus Chrystus Syn Boży pił.
Jeśli ktoś chce uczynić taką ofiarę Bogu, to jak najbardziej zachęcam. Natomiast jestem przeciwny pewnej nagonce, że trzeba się tego podejmować. W mojej parafii był pewien proboszcz oazowicz, który sam będąc abstynentem (pochwalam) mocno gromił jakiekolwiek spożycie alkoholu (nie pochwalam). W sierpniu usilnie zachęcał do abstynencji, do tego stopnia, że ludzie mieli dylematy moralne. Np. moja mama, która nigdy nie piła i nie pija alkoholu, nie wiedziała, czy może zażywać swoich leków, które zawierały jakiś tam procent alkoholu.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 17, 2010, 17:41:41 pm »

No tak, opisany przez księdza przykład, to jest właśnie przegięcie i fanatyzm. ;) Zdarza się. Natomiast co do mnie- ciężko powiedzieć, że to jest ofiara złożona Bogu- ja i tak nie lubię po prostu alkoholu  ;D Jeśli coś jest ofiarą, to powiedzenie w towarzystwie, że nie piję alkoholu ;) To czasem wiele kosztuje. Swoją drogą- tzw. krucjata wyzwolenia człowieka działa- znaczy człowiek, za którego ofiarowałam swoją roczną krucjatę, nałogowy alkoholik, który kilkakrotnie zrywał i dalej wracał, obecnie, od czasu, gdy podjęłam krucjatę, znowu przestał pić ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 17, 2010, 20:22:46 pm »

Sama jestem abstynentką i nie czuję w tym niczego złego. Dość zła i krzywdy uczynił w Polsce alkoholizm mężczyzn.

To dlaczego się nie walczy z ALKOHOLIZMEM, czyli piciem WÓDY, a za to walczy się z piciem alkoholu wogóle? I to w Kościele, którego najważniejszy sakrament jest oparty na WINIE !!!
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 17, 2010, 20:29:13 pm »

I to w Kościele, którego najważniejszy sakrament jest oparty na WINIE !!!
Co więcej - jest błogosławiona! "Błogosławiona wina, którą wymazał tak wielki Odkupiciel."  ;)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:26:30 pm »

Można być alkoholikiem nie pijąc wódy, tylko piwsko, albo denaturat albo wino właśnie... ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:38:37 pm »

Zmiana tekstów kolęd - przegięcie!
Zamiana wina na sok gronowy - totalne przegięcie!
Idea walki z pijaństwem słuszna nadzwyczaj. W rodzinnej parafii mojej żony częstą przyczyną śmierci wśród mieszkańców są samobójstwa alkoholików, wypadki pijanych na motocyklach, rowerach itp... Tak więc jeśli wszelkie ruchy abstynenckie odrzeć z sekciarskiej propagandy to całym sercem jestem za. Młodzież w gimnazjach pije na potęgę, wiele naszych "elit" to patologiczne gremia.

Uważam jednak, że:
- wesela bez alkoholu jakoś mnie nie przekonują, wszak "wino rozwesela serce człowieka", a tańczącym do białego rana ból nóg odejmuje,
- sierpniowe abstynencje od dawna ignoruję - toż to sierpień, lato, czas urlopów, pięknych wesel i zabaw - jak zimnego piwka sobie odmówić?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 17, 2010, 21:47:04 pm »

- sierpniowe abstynencje od dawna ignoruję - toż to sierpień, lato, czas urlopów, pięknych wesel i zabaw

pielgrzymek ...  ;D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 17, 2010, 23:32:58 pm »

Ciekawe, ze watek rozwinal sie w dniu, kiedy na mszy czytana jest ewangelia o Kanie Galilejskiej.
Z prostego rachunku matematycznego wynika, ze Pan Jezus zafundowal nowozencom w Kanie ok. 320 butelek wina. Co dodawszy do wina konsumowanego az do momentu gdy go zabraklo daje calkiem niezly wynik. Zeby utzrymac standard brawarystyczny grzechu ciezkiego (dwa kieliszki na glowe) nalezaloby zalozyc, ze to bylo wesele na kilka tysiecy luda.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 18, 2010, 00:39:32 am »

Można być alkoholikiem nie pijąc wódy, tylko piwsko, albo denaturat albo wino właśnie... ;)

Droga Pani, piwo to nie jest alkohol!!  ;D 8)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 18, 2010, 00:44:12 am »

A denaturat ? Jakis czas temu byl GWnie artykul o ochroniarzach :

Cytuj
Jacek Polaczek ma za sobą szkołę specjalną, dwa lata w OHP i trochę bezrobocia. Teraz stoi na nocki w bydgoskim spożywczo-monopolowym o nazwie 24-H. Dzielnica taka, że denaturat wystawiony jest na półce z winami i nalewką wiśniową po 3,50, a nie - jak w lepszych sklepach - wśród chemii.

:)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 18, 2010, 00:49:15 am »

z winami i nalewka wystawione- czyli alkohol. :P Piwo np. jest zazwyczaj razem z coca-cola i soczkami :)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 18, 2010, 02:54:03 am »

Z prostego rachunku matematycznego wynika, ze Pan Jezus zafundowal nowozencom w Kanie ok. 320 butelek wina.

Więcej: sześć stągwi kamiennych, każda miała pojemność, wg różnych opinii, od 75 do 115 litrów. Ostrożne przybliżenie to 450 litrów, czyli 600 butelek.

Daltego też niektórzy protestanccy komentatorzy upierają się, że to chodziło o sok z winogron, a nie wino :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Propaganda trzeźwości « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!