Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 00:53:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: czy katolicy mogą głosować na liberała Tuska?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: czy katolicy mogą głosować na liberała Tuska?  (Przeczytany 9060 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 17, 2010, 15:53:59 pm »

To jest chyba przegięcie, że Marek Jurek nie jest katolikiem...  :o Proponowałabym więcej refleksji zanim się coś napisze. ;)

Uważam, że głosowanie na partie, które popierają lub dopuszczają aborcję, in vitro itp. jest niemoralne. Na pierwszym miejscu powinno się mieć Boże prawo, a dopiero potem gospodarkę. "Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą; jeśli Pan miasta nie strzeże, daremnie czuwają straże..." Wystarczy popatrzeć na kraje zachodnie- cóż z tego, że się im dobrze żyje, jak się pogrążają w grzechu i złu. Wolę żyć w państwie, gdzie się żyje skromniej, a pobożniej. Poza tym głęboko wierzę, iż naprawdę oddanym Bogu ludziom, Pan i tak by pobłogosławił w sprawach gospodarczych. Można chociażby wynająć ekspertów, nawet z innej opcji politycznej ;) A prawo po katolicku ustanawiać.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 17, 2010, 17:55:46 pm »

Dzisiaj widziałem jak pan Jurek z całą swoją rodziną był na KRR u  sw. Benona. Nie odmawiajmy nikomu bycia katolikiem. Nie mamy do tego prawa. Wiem, że niektórzy maja tendencję do twierdzenia, że tylko chodzący do kaplic Bractwa sw. Piusa X są katolikami, ale to jest skrajność jakaś.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 17, 2010, 18:02:00 pm »

Popieram przedmówcę ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 17, 2010, 18:43:21 pm »

A prawo po katolicku ustanawiać.

Czy prawo rolne, kodeks cywilny albo spółek handlowych może być katolicki? Powiedziałbym raczej, że prawo pozytywne nie powinno być sprzeczne z prawem naturalnym w punktach wspólnych, np. kwestii aborcji.

Co z tego, że posłowie IV kadencji postanowili, że gwałt ze szczególnym okrucieństwem powinien być surowiej karany, skoro (jako że o prawie mieli pojęcie niewielkie) doprowadzili przez swoją ignorancję do tego, że osoba między 15 a 17 rokiem życia może ponosić odpowiedzialność karną za gwałt, ale za gwałt ze szczególnym okrucieństwem - już nie (art. 10 par. 2 KK).
W gadaniu to oni są wszyscy dobrzy, w działaniu - efekty widać.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 17, 2010, 18:59:55 pm »

Ja jakoś nie widzę różnicy pomiędzy Tuskiem, a Kaczyńskim. Chodzi o to że w państwach demokratycznych wbrew temu co się powszechnie sądzi władze są wybierane nie przez naród, ale grupy interesu. Ludzie to maszynki do głosowania. Są media, przedstawia się odpowiedniego kandydata, i ludzie głosują. Póki co w Polsce nikt nie będzie prowadził otwartej wojny z KK, bo wojnę oznacza np zgłoszenie projektu ustawy o dopuszczalności przerywania ciąży. Co do ustawy o in vitro to nawet wymyśliłem termin gowinizm. Jeden kolega postępowy katolik tłumaczył mi że zabicie 5 zarodków to nie żadne zło jeśli para małżeńska ma możliwość posiadania dziecka, a 50 to już tak.  Kaczyński też traktuje katolicyzm instrumentalnie. 
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:06:39 pm »

Pani cabbage, panie Ryszardzie, to co panstwo mowia nie ma znaczenia. Pan Jurek zostal juz ekskomunikowany przez pana Kalebasiaka, wiec prosze to przyjac z pokora.

Kaczor jaki jest, taki jest, mialem o nim lepsze zdanie, szczegolnie wtedy gdy wstepowalem do PiS, ale teraz traktuje glosowanie na niego jako glosowanie przeciwko Tuskowi i zachowaniu w miare wygodnego status quo jaki mamy teraz. Szczerze nie sadze by ktos oprocz tej dwojki byl w stanie wejsc do drugiej tury.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 19:11:51 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:07:03 pm »

Kaczyński też traktuje katolicyzm instrumentalnie.

Skad Pan wie?
Widywalam Kaczynskiego na Mszach u Dzieciatka Jezus zanim jeszcze kotokolwiek pomyslalby, ze zdobedzie jakakolwiek pozycje w polityce.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:09:46 pm »

teraz traktuje glosowanie na niego jako glosowanie przeciwko Tuskowi i zachowaniu w miare wygodnego status quo jaki mamy teraz.

A co takiego zrobił Tusk, że Kaczyński jest od niego lepszy? I na czym polega to "wygodne" status quo? Na zmarnowaniu kolejnych lat tylko dlatego, że większość prób reformy spotyka się w wetem?
Wszyscy obsadzają stanowiska państwowe swoimi ludźmi, ale PiS robił to tak jawnie, że aż bezczelnie (mgr ekonomii prezesem NBP, który na pytania dziennikarzy odpowiada "yyy, to może na to pytanie pan profesor odpowie...", absolwentka administracji uważająca się za prawnika - wiceministrem sprawiedliwości, była sekretarka Kaczyńskiego - ministrem, a potem sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta itp.).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 19:18:37 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:15:06 pm »

Panie Alagor mam dzisiaj dobry humor i nie dam sie wciagnac w dyskusje polityczna, a ogolem to gdzies mam polska polityke. Nie wierze w zadna partie, nie wierze w naszych politykow, mierzi mnie to wszystko. Jakby ze mna pan rozmawial trzy lata temu to bym bronil Kaczorow jak niepodleglosci, dzis traktuje ich wybor jako kwestie praktyczna.
Nie wiem o jakich wspanialych reformach Tuska , ktore spotkaly sie z wetem pan mowi. Nie pamietam, wszystkich parunastu wet.
Pozdrawiam
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:19:47 pm »

Nie wiem o jakich wspanialych reformach Tuska , ktore spotkaly sie z wetem pan mowi.

A ja nie wiem o jakich rzekomo wspaniałych reformach mówiłem. Nie przypominam sobie tego przymiotnika.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:27:57 pm »

Prosze wykreslic wspanialych w takim razie, dla mnie naprawde ganz egal. Kaczor moze nie jest wielkim katolikiem, ale tak jak mowi pani Murka, byl nim zawsze. Tusk wzial slub koscielny w 2005 po parunastu latach malzenstwa, wczesniej byl zwolennikiem aborcji na zyczenie itp. Zmieni sie koniunktura, to Tusk znowu zmieni front. Kaczor przynajmniej jest konsekwentny. Tyle w sprawach wiary.
Co do polityki to od paru miesiecy sledze ja po lebkach. W kazdym razie, wole czlowieka, ktory wykazuje pewna konsekwencje w dzialaniu i pogladach niz choragiewki jak Niesiol czy Tusk. Poza tym sposob w jaki traktuje sie od lat PiS  w mediach przekonuje mnie do nich, chyba nikt nie zbiera tyle ciegow w GW, TVN itd.
Pozdrawiam
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:36:00 pm »

Dobrze wiedzieć, że przy wyborze kieruje się Pan ślubem kościelnym. Niech opodatkują co się rusza, niech ustanawiają kretyńskie przepisy, byle by ślub kościelny mieli.
Jak dla mnie prezydent może być i ateistą, nie interesuje mnie to.
Zapisane
Pinace
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:44:53 pm »

Cytuj
A co takiego zrobił Tusk, że Kaczyński jest od niego lepszy? I na czym polega to "wygodne" status quo? Na zmarnowaniu kolejnych lat tylko dlatego, że większość prób reformy spotyka się w wetem?
Paranoja, trza być kompletnie ślepym.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:46:01 pm »

Kaczor jaki jest, taki jest, mialem o nim lepsze zdanie,
Chciał bym zwrócić uwagę że nie ma znaczenia dane zdanie na jego temat, ale jednak to jest głową państwa i takowej należy się pewien szacunek, bo to jednak głowa.

A tak pół żartem. ;D

Art. 135. § 1. Kto dopuszcza się czynnej napaści na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 17, 2010, 19:46:44 pm »

Paranoja, trza być kompletnie ślepym.

To niech mnie Pan oświeci i wyjaśni, w czym Kaczyński jest lepszy od Tuska. Nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego, więc z chęcią wysłucham argumentów.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: czy katolicy mogą głosować na liberała Tuska? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!