Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:09:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Parafia pw JANA PAWŁA II w Radzyminie.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Parafia pw JANA PAWŁA II w Radzyminie.  (Przeczytany 9919 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 24, 2010, 15:54:58 pm »

Ja się obawiam, że "kult" Jana Pawła II wręcz zaleje Polskę (świat pewnie mniej). Skoro teraz już powstają świątynie na jego cześć (piszę tak celowo), to co będzie potem?
Wojtyłomania nadciąga....
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 25, 2010, 15:29:33 pm »

Ja się obawiam, że "kult" Jana Pawła II wręcz zaleje Polskę

A ludzie po 2-3 dniach od beatyfikacji zapomną o sprawie. A podjarani kapłani i biskupi będą próbować sztucznie to podsycać.

jak by rzekł Klasyk, kardynał G.:

...Można to sztucznie pobudzać, ale jest to typowe zarażenie się sekciarstwem i nie ma tu szansy na prawdziwy rozwój życia chrześcijańskiego. To wszystko, co odcina się od Summorum Pontificum, jest skazane na wegetację typu sekciarskiego. Nie sądzę jednak, żeby to było zagrożenie dla Polski czy dla Kościoła powszechnego. Jest to moda wśród ludzi wrogich Kościołowi, którzy jak zwykle chcą mu przeszkadzać. Stąd podsuwanie takiej idei, która może być modna w pewnych kręgach, ale która merytorycznie nie przedstawia żadnych wartości chrześcijańskich, jest powrotem do form już przeżytych.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 25, 2010, 16:38:38 pm »

Ja się obawiam, że "kult" Jana Pawła II wręcz zaleje Polskę (świat pewnie mniej).

He he, świat też może. Ta parafia w stanie Montana rości sobie nawet pierwszeństwo:
http://www.johnpaul2.catholicweb.com
(polecam animowaną postać na dole strony)  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2010, 19:26:42 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 25, 2010, 18:35:56 pm »

Cytat: Regiomontanus"
He he, świat też może
Jak najbardziej. Tylko po beatyfikacji w USA będzie może kilka parafii pod jego wezwaniem (pomińmy na chwilkę, ze beatyfikacja zezwala na kult lokalny), a w Polsce może być ich kilkanaście (żeby nie powiedzieć kilkadziesiąt).
Cytat: pjo
A ludzie po 2-3 dniach od beatyfikacji zapomną o sprawie. A podjarani kapłani i biskupi będą próbować sztucznie to podsycać.
O ile co do tego drugiego to jestem w 100% pewny o ile z tym pierwszym to się nie zgodzę. Myślę, że to zajmie kilka miesięcy (wiadomo zawsze będą Ci, których naprawdę JP2 pociągnął do Jezusa i Kościoła no ale piszemy o innego typu ludziach) nim tak się stanie (zwłaszcza, że prócz działań biskupów jeszcze media zaczną dosłownie sprzedawać Papieża-Polaka).
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 25, 2010, 19:27:51 pm »

Ja się obawiam, że "kult" Jana Pawła II wręcz zaleje Polskę (świat pewnie mniej).

He he, świat też może. Ta parafia w stanie Montana rości sobie nawet pierwszeństwo:
http://www.johnpaul2.catholicweb.com
(polecam animowaną postać na dole strony)  :)

Ale to jakaś podróbka ponieważ papież nosi czerwone pantofle, a nie zielone......... ;D
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 25, 2010, 23:37:35 pm »

(polecam animowaną postać na dole strony)  :)



Fajnie tańczy. Ubrany jak papież. Ale który to niby ma być papież?
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Parafia pw JANA PAWŁA II w Radzyminie. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!