Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 06:27:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wybiórcza atakuje Papieża
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wybiórcza atakuje Papieża  (Przeczytany 2451 razy)
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« dnia: Lutego 01, 2010, 10:32:54 am »

Rozum Benedykta XVI

Józef Majewski 2010-01-31

Papież mocno hamuje rozpędzony po Soborze Watykańskim II pociąg Kościoła, by na dobre nie pogrążył się w kryzysie
Papieżowi chodzi o awans rozumu. Rozumie go specyficznie. „Głównym celem nauczania Benedykta XVI jest odzyskanie autentycznej tożsamości chrześcijańskiej oraz wytłumaczenie i utwierdzenie rozumności wiary w kontekście szerzącego się sekularyzmu. Relatywizm stał się fundamentalnym problemem wiary w naszych czasach” - tak kierunek obecnego pontyfikatu ujął trzy lata temu kard. Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu, czyli druga osobistość kurii rzymskiej.

http://wyborcza.pl/1,76498,7508754,Rozum_Benedykta_XVI.html?as=1&ias=2&startsz=x
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 01, 2010, 14:43:19 pm »

Wybiórcza staje się coraz bardziej wybrakowana. Czytanie takich wypocin staje się już nudne.
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 01, 2010, 18:18:00 pm »

Jakoś ataku na Papieża w tym artykule nie zauwazyłem. Wprost przeciwnie.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 01, 2010, 18:52:45 pm »

Jakoś ataku na Papieża w tym artykule nie zauwazyłem. Wprost przeciwnie.
Jeśli w polskim Kościele czołowi modernistycznie nastawieni hierarchowie Bp. Pieronek czy abp. Życiński wracają do Tridentiny, to i Gaz. Wyb. w tyle nie pozostaje.Modernistyczne szaleństwo musi się kiedyś skończyć. Wróbelki ćwierkają, że to owoce krucjat różańcowych FSSPX. Dałby Bóg!
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 01, 2010, 19:46:09 pm »

Gdzie ten atak?
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 01, 2010, 23:05:01 pm »

Ja także go nie widzę. Jest tam wypowiedź w tonie obawy, czy papież nie chce za bardzo zracjonalizować Wiary, ale poza tym jest wiele dobrego.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 02, 2010, 10:35:18 am »

Może niektórzy są do tego stopnia przewrażliwieni, że gdy tylko widzą, że wyborcza pisze o papieżu to bez czytania "wiedzą", że to musi być atak.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 02, 2010, 11:49:06 am »

Przecież w tekście jest manipulacja, która każe czytelnikowi żywić obawę że coś jest nie tak w Kościele i to właśnie dlatego że papież coś miesza: "padają ważne pytania", "pytania można mnożyć". Przecież odpowiedzi na te pytania zostały już dawno udzielone, tylko autor zamiast wsłuchać  się w nauczanie papieża przytacza słowa skompromitowanego kard. Martiniego i jemu podobnych.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 02, 2010, 11:55:26 am »

To co dla nas jest pozytywną wiadomością, dla typowego czytelnika gazwybu jest horrorem skłaniającym do wzmożenia czujności i zwarcia szeregów z obawy przed holokaustem-bis ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 02, 2010, 22:11:14 pm »

Przecież w tekście jest manipulacja, która każe czytelnikowi żywić obawę że coś jest nie tak w Kościele i to właśnie dlatego że papież coś miesza: "padają ważne pytania", "pytania można mnożyć". Przecież odpowiedzi na te pytania zostały już dawno udzielone, tylko autor zamiast wsłuchać  się w nauczanie papieża przytacza słowa skompromitowanego kard. Martiniego i jemu podobnych.

Przeczytałem artykuł dwa razy.
Za drugim razem dlatego, że za pierwszym miał... dobry wydźwięk!
Za drugim już nie. Nie jestem aż takim ą-ę by to wyrazić na piśmie, ale podskórnie także czuję, że to manipulacja.

Były wierny czytelnik GW przez 15 lat!
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wybiórcza atakuje Papieża « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!