Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 17:13:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dzień Judaizmu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Drukuj
Autor Wątek: Dzień Judaizmu  (Przeczytany 48015 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #120 dnia: Stycznia 23, 2012, 15:09:33 pm »

U nas we Wrocławiu to jest nawet "Dzielnica czterech świątyń"...
To jakaś poniemiecka pozostałość?

Raczej "postowiecka głupkowatość" obecnych "mężów miasta"...;) a na poważnie to dotyczy kościoła OO Paulinów, katedry prawosławnej, zboru luterańskiego i synagogi...które powiedzmy są "prawie obok siebie..."
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 23, 2012, 17:43:46 pm »

@ Gnome
Cytuj
Widziałem niestety pierwszą sekundę (zanim opuściłem miejsce kościół) jakąś lale z rozpuszczonymi włosami, przebrana za xiędza/mnicha z mikrofonem, jak się bawiła w protestanckiego szowmana z amerykańskich filmów o murzynach i zaczęła wykrzykiwać jakieś "alleluja" i inne "teksty liturgiczne".
Po przeczytaniu Pańskiego "świadectwa" ;) z NOM, też nie wytrzymałem... i świadczę co następuję:

Od zacnej osoby usłyszałem, że choć Benon jako kościół i wspólnota miał swoje dobre strony, to niestety prowadził do wyobcowania z Kościoła i atmosfery getta. Teraz w Klemensie, jest kontakt z żywą parafią i można zobaczyć ważny przecież NOM. To normalne, NOM w Kościele. (i birytualizm, tylko czy wartościowe ??? mój przypis)

(I to m.inn. legło u podstaw decyzji o przenosinach z Benona. - moje skromne zdanie)

Tylko proszę nie pytać mnie od kogo to usłyszałem, bo popsuję Państwu humory.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:32:59 pm »

... i można zobaczyć ważny przecież NOM ...
... natomiast nie można usłyszeć refleksji, tych co przyszli o swojej porze i zobaczyli jeszcze ten ważny przecież NOM ... ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:58:24 pm »

Od zacnej osoby usłyszałem, że choć Benon jako kościół i wspólnota miał swoje dobre strony, to niestety prowadził do wyobcowania z Kościoła i atmosfery getta. Teraz w Klemensie, jest kontakt z żywą parafią i można zobaczyć ważny przecież NOM. To normalne, NOM w Kościele. (i birytualizm, tylko czy wartościowe ??? mój przypis)
Chyba jednak zrewiduje swoje poglądy na temat "posoborowej atrapy zastępowanej Tradycją" :(
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 24, 2012, 09:35:14 am »

Od zacnej osoby usłyszałem, że choć Benon jako kościół i wspólnota miał swoje dobre strony, to niestety prowadził do wyobcowania z Kościoła i atmosfery getta. Teraz w Klemensie, jest kontakt z żywą parafią i można zobaczyć ważny przecież NOM. To normalne, NOM w Kościele. (i birytualizm, tylko czy wartościowe ??? mój przypis)
Chyba jednak zrewiduje swoje poglądy na temat "posoborowej atrapy zastępowanej Tradycją" :(
To jeden z najważniejszych powodów dla których pozostaje "bliski duchowo" do środowiska FSSPX.
W innych przypadkach bowiem NIGDY nie masz pewności. Dzisiaj jest OK jutro może być nie OK.
Dziś dostaniesz zgodę na tradycyjny ślub a jutro dostaniesz "po głowie", dziś opowiedzą ci o hermeneutyce ciągłości a jutro będą stręczyć NOM.

Suma-sumaru trudno się pozbyć wrażenia, że w sporej licznie przypadków (nie zawsze oczywiście), chodzi wyłącznie o skuszenie, ściągnięcie i przekabacenie "lefebrystów".
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 24, 2012, 12:30:47 pm »

U nas we Wrocławiu to jest nawet "Dzielnica czterech świątyń"...
To jakaś poniemiecka pozostałość?
We Wrocławiu mieszka sporo Lwowiaków, więc może nawiązanie do czterech katedr Lwowa? ;)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 30, 2012, 08:50:04 am »

U nas we Wrocławiu to jest nawet "Dzielnica czterech świątyń"...
To jakaś poniemiecka pozostałość?
We Wrocławiu mieszka sporo Lwowiaków, więc może nawiązanie do czterech katedr Lwowa? ;)

We Lwowie były katedry: ormiańska, unicka i łacińska. A czwarta?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 30, 2012, 09:34:54 am »

Krzywosławna. Aczkolwiek mogę się mylić, może takiej nie było.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 30, 2012, 09:59:06 am »

Zapewne chodzi o cerkiew Pokrowy Bohorodyci (dawniej kościół św. Mikołaja) Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego. Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego ma z kolei we Lwowie ordynariusza, ale nie ma katedry - cerkiew św. Jerzego jest tylko czasowo wykorzystywana (oficjalnie).
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #129 dnia: Marca 22, 2012, 09:17:36 am »

U nas we Wrocławiu to jest nawet "Dzielnica czterech świątyń"...
To jakaś poniemiecka pozostałość?
We Wrocławiu mieszka sporo Lwowiaków, więc może nawiązanie do czterech katedr Lwowa? ;)

Z całą pewnością to właśnie z tego powodu, a także z całkowicie już współczesnych pomysłów autopromocji "włodarzy miasta"...taka "nova et vetera"...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #130 dnia: Grudnia 12, 2012, 18:32:24 pm »

Centralne obchody XVI Dnia Judaizmu odbędą się 17 stycznia przyszłego roku w Opolu - poinformował bp Mieczysław Cisło, przewodniczący obradującego dzisiaj w Warszawie Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. Mottem styczniowego Dnia Judaizmu będą słowa z Księgi Rodzaju: "Ja jestem Józef, brat wasz" (Rdz 45, 4).

"Ta tematyka związana jest z kontynuacją omawiania postaci starotestamentalnych patriarchów – poinformował bp Cisło. – Dzień Judaizmu w Opolu będzie miał wymiar ogólnopolski obchodów i odbędzie się na zaproszenie bp. Andrzeja Czai. Właśnie dzisiaj dokładnie programowaliśmy ten dzień".

Za: Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #131 dnia: Stycznia 24, 2013, 16:10:46 pm »

Znowu szykuje się żydofilskie przegięcie. W najbliższą niedzielę (27 stycznia 2013 r.) w Rzeszowie obchody "Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu".

Program (pisownia oryginalna):

Godz. 10.00 – Cmentarz żydowski w Rzeszowie (al. Rejtana) – uczczenie Ofiar Holocaustu

Godz. 11.30 – Sala Senatu Uniwersytetu  Rzeszowskiego (al. Rejtana 16C),

Dyskusja panelowa  z udziałem zaproszonych gości “Stosunki polsko- żydowskie z perspektywy Uratowanych i Ratujących w czasie Holocaustu.”

Godz. 16.30 – Kościół Farny  p. w. św. Wojciecha i św. Stanisława (Pl. Farny 5), Nabożeństwo słowa  Bożego nawiązujące do Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, połączone z odczytywaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi


I to wszystko przed Najświętszym Sakramentem? Jakież uzasadnienie w przepisach ma praktyka oddawania w katolickim kościele w obecności Pana Jezusa czci (bo jak to inaczej nazwać) osobom (cóż z tego, że zamordowanym) reprezentującym fałszywą religię??
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #132 dnia: Stycznia 24, 2013, 17:28:20 pm »

Znowu szykuje się żydofilskie przegięcie. W najbliższą niedzielę (27 stycznia 2013 r.) w Rzeszowie obchody "Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu".

Program (pisownia oryginalna):

Godz. 10.00 – Cmentarz żydowski w Rzeszowie (al. Rejtana) – uczczenie Ofiar Holocaustu

Godz. 11.30 – Sala Senatu Uniwersytetu  Rzeszowskiego (al. Rejtana 16C),

Dyskusja panelowa  z udziałem zaproszonych gości “Stosunki polsko- żydowskie z perspektywy Uratowanych i Ratujących w czasie Holocaustu.”

Godz. 16.30 – Kościół Farny  p. w. św. Wojciecha i św. Stanisława (Pl. Farny 5), Nabożeństwo słowa  Bożego nawiązujące do Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, połączone z odczytywaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi


I to wszystko przed Najświętszym Sakramentem? Jakież uzasadnienie w przepisach ma praktyka oddawania w katolickim kościele w obecności Pana Jezusa czci (bo jak to inaczej nazwać) osobom (cóż z tego, że zamordowanym) reprezentującym fałszywą religię??

Mysle, że mozna to uznać za wypominki - odczytanie listy zmarłych, za których szczególnie sie w tym nabozeństwie modlimy
Zapisane
Antiqus_ordo
bywalec
**
Wiadomości: 93

« Odpowiedz #133 dnia: Stycznia 25, 2013, 09:40:02 am »

U nas we Wrocławiu to jest nawet "Dzielnica czterech świątyń"...
To jakaś poniemiecka pozostałość?

Raczej "postowiecka głupkowatość" obecnych "mężów miasta"...;) a na poważnie to dotyczy kościoła OO Paulinów, katedry prawosławnej, zboru luterańskiego i synagogi...które powiedzmy są "prawie obok siebie..."
Mimo tego, że nie jestem fanem ekumenizmu, to tak: akurat historycznie to ta sama dzielnica, odległość tu nie ma wiele wspólnego. Poza tym żydzi od stuleci prowadzą tam biznes ekumeniczny, jeszcze w XVIII w. wynajmowali sale w Pokoyhof dla prawosławnych z Grecji:)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #134 dnia: Kwietnia 05, 2013, 15:30:25 pm »

Przeciwko wzniesieniu pomnika Polaków ratujących  Żydów w czasie II wojny światowej na terenie dawnego getta w Warszawie protestuje Centrum Badań nad Zagładą Żydów. W liście otwartym naukowcy napisali, że pomnik obok Muzeum Historii Żydów Polskich będzie "tryumfem narodowego samozadowolenia".

http://wpolityce.pl/wydarzenia/50652-centrum-badan-nad-zaglada-zydow-przeciwko-lokalizacji-pomnika-polakow-ratujacych-zydow-w-czasie-ii-wojny

Przykre.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dzień Judaizmu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!