Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:24:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ojciec OPen nas opuścił?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Ojciec OPen nas opuścił?  (Przeczytany 15302 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« dnia: Marca 10, 2009, 12:46:31 pm »

+
Czy Ojciec OPen OP odszedł z naszego forum? Na liście użytkowników go nie ma? ( Z drugiej strony - posty pisane przez Niego nie są podpisane "Gość" - więc powinien być)???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 10, 2009, 13:02:11 pm »

W któryms z wątków pisał ojciec, że ma już dosyć dyskusji na forum.

Cytat: OPen
Ten wątek traktuje o realnym spojrzeniu na rzeczywistość. Tak i ja przyjrzałem się mojemu prawie 4 miesięcznemu pobytowi na Forum. Efekty? Wniosek? Generalnie: Mission Failed.
Bóg mi świadkiem - próbowałem. Feci quod potui. Ale to nie ma sensu. Nie ma możliwości zrozumienia się. Niczego nowego dla mnie, poza oszołomionymi poglądami, już  tu się chyba nie dowiem. Rezygnuję.

Zwracam się jednak z prośbą o pozostanie. Nie przekonał ojciec wielu do swojego zdania, ale dyskusje były bardzo ciekawe...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 10, 2009, 13:04:35 pm »

Niech nas Ojciec nie zostawia!!!!
Buuuuu....
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 10, 2009, 13:56:58 pm »

z niewolnika nie ma pracownika! A poważnie to z jakim zamiarem taki br. OPen zalogował się po raz pierwszy na tym forum. Że tradsów "nawróci", czy co??? czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu  ;D
Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 10, 2009, 14:02:09 pm »

Pisał w wątku "Przerażający realizam"

http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=305.75

i jak pisał , tak pewnie zrobił, wielka szkoda i chyba  niepowetowana strata, jak przykra da się pewnie odczuć dopiero z biegiem czasu.

Cóż - niektórzy forumowicze bardzo się trudzili, aby do tego doszło, bez refleksji, jak myślę, związanej z celami określonymi w Regulaminie FK. 
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 10, 2009, 14:05:55 pm »

W każdym razie chyba się Ojciec na nas nie obraził  (rodzice w dzieciństwie tłumaczyli mi, że obrażają się o "byle co" ludzie mało inteligentni;  Ojca OPen-a  to na pewno nie dotyczy).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 10, 2009, 14:07:28 pm »

z niewolnika nie ma pracownika! A poważnie to z jakim zamiarem taki br. OPen zalogował się po raz pierwszy na tym forum. Że tradsów "nawróci", czy co??? czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu  ;D

Jak kulą w płot, chyba, że pod pojęciem modernisty rozumiemy zupełnie coś, a raczej kogoś innego.

Forumowicz OPen od modernizmu to był - jak zdołałem się zorientować - całkiem daleko.  Miał za to sporo zdrowego rozsądku i chyba niestety trochę za mało cierpliwości. Szkoda.
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 10, 2009, 14:24:28 pm »

Że tradsów "nawróci", czy co???
Tak. Nawróci na zdrowy rozsądek, bo go na tym forum często brakuje <bijąc się w  pierś>...

czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu  ;D
Z tego, co widziałem - modernizmu u Ojca była może krzynka. Za to sporo wiedzy i dobrej woli. Szkoda wielka...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 10, 2009, 14:24:38 pm »

z niewolnika nie ma pracownika! A poważnie to z jakim zamiarem taki br. OPen zalogował się po raz pierwszy na tym forum. Że tradsów "nawróci", czy co??? czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu  ;D

jeśli o. OPen odchodzi z tego forum, to niestety także przez takie nieprzemyślane wypowiedzi...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 10, 2009, 14:50:02 pm »

Tez zawsze szukalem wypowiedzi Ojca w kazdym watku. Bylaby to wielka strata jakby to forum opuscil.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 11, 2009, 01:43:52 am »

I Pani Szmulka jak zawsze wszystko doskonale ujęła (szkoda, że nie wszyscy mają takie mądre i odpowiedzialne wypowiedzi)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 11, 2009, 07:14:11 am »

To niestety prawda co pisze Pani Szmulka- tak jak ogród bez ogrodnika dziczeje, tak samo owce bez pasterzy braną same w przepaść- szkoda wielka dla naszego forum brak Ojca. I sądzę, że jest potrzebma modlitwa nie tylko w intencji powrotu Ojca, ale także, o zdrowy rozsądek dla nas.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 11, 2009, 07:26:26 am »

Jestem pewny, ze wiekszosc forum zgadzalo sie z opiniami br. Opena. Natomiast specyfika forum jest taka, ze wypowiadaja sie zazwyczaj ci co sie nie zgadzaja. Przeciez ci co sie zgadzaja  nie bede wciaz pisac krotkich postow: "Racja", "Zgadzam sie", "To prawda".

Podzielam poglad poprzednikow. Jesli widzi tu br. Open oszolomow, to tym bardziej potrzebny im jest pasterz - chocby taki nawolujacy o opamietanie przez internet.

Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 11, 2009, 07:43:37 am »

O. OPen! Z wieloma Ojca wypowiedziami się zgadzałem i dlatego nie ma pod nimi mojej polemiki. Proszę o powrót!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 11, 2009, 08:34:52 am »

z niewolnika nie ma pracownika! A poważnie to z jakim zamiarem taki br. OPen zalogował się po raz pierwszy na tym forum. Że tradsów "nawróci", czy co??? czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu  ;D

jeśli o. OPen odchodzi z tego forum, to niestety także przez takie nieprzemyślane wypowiedzi...

Oooo tak najlepiej znaleźć kozła ofiarnego i obarczyć go winą za jakieś tam "grzechy"! Szanowni Państwo  :o litości!!! Ja na tym forum jestem dopiero od kilku miesięcy, wypowidałem się raczej bardzo ostrożnie, a kilku z Was, imputują mi to, że przeze mnie br. OPen odszedł z tego forum. Zrobił to zwłaszcza Pan Krusejder, który raczej słynie z ciętych wypowiedzi, z któymi oględnie mówiąc nie wszyscy się zgadzają! W swojej wypowiedzi nie oskarżyłem br. OPena o modernizm, LITOŚCI!!! Trzeba naprawdę złej woli, żeby tak zinterpretować moją wypowiedź "czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu". Na tej samej zasadzie można stwierdzić, że jego adwersarzy określiłem mianem "ciemnego obskurantyzmu".

Podejrzewam, że za mną nikt na tym forum nie będzie tęsknił. Zatem... Z Panem Bogiem!
   
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ojciec OPen nas opuścił? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!