Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 09:04:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ojciec OPen nas opuścił?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Ojciec OPen nas opuścił?  (Przeczytany 15317 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #45 dnia: Marca 15, 2009, 11:43:51 am »

Podobno jedną zasad dobrego zachowania jest nie rozmawianie o nieobecnych. Mam wrażenie, że zaczyna już się w pewien sposób obgadywać tych kapłanów.
A czy byłoby czymś niestosownym, gdybym tu zacytował wybrane wypowiedzi zacnego o. Nikodema ze starego forum?

Moim zdaniem nic niestosownego nie byłoby w tym. Sam dość często czytuję kilkukrotnie prywatne listy od o. Nikodema. Uważam, że takich kapłanów właśnie nam potrzeba.

A Papież jest obecny na tym forum? A nasi hierarchowie z KEPu? I setki innych księży o których rozmawiamy?
Chyba pomylił Pan zasady.

Widzę, że nie zrozumiała Pani sensu mojej wypowiedzi. Poprzednie posty innych użytkowników jednak dają mi do zrozumienia, że dobrze została podchwycona moja myśl.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #46 dnia: Marca 16, 2009, 11:36:59 am »

casusy o. Nikodema i br. OPena są  inne , ich poglądy są inne, proszę Szanownych Forowiczów  o nie mieszanie osób i  nie wrzucanie obu duchownych do jednego worka. Jest to bardzo denerwujące.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #47 dnia: Marca 16, 2009, 11:47:27 am »

Ma Pan rację. Łączy ich w zasadzie tylko stan zakonny i opuszczenie naszego Forum. Poglądy różne, przypuszczam, że przyczyna rezygnacji także.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2915

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 17, 2009, 14:17:44 pm »

Cytuj
Wyznaje Pan zasadę zbiorowej odpowiedzialności? To może od razu wprowadźmy do regulaminu fk zakaz rejestrowania się dominikanów, bo "zakon przymyka oko"?
Mnie też to denerwuje. Wydaje mi się, że jak nie wie się co odpowiedzieć zakonnikowi, z którym się nie zgadza to zaczyna się przypisywać mu jakąś odpowiedzialność za współbraci. Sam sobie czasami żartuję i mówiłem o o. Franciszku SJ z Warszawy "Ostatni dobry Jezuita". Ale jak ostatni poumierają to mogliby zacząć pojawiać się pierwsi.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ojciec OPen nas opuścił? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!