Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:24:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ojciec OPen nas opuścił?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Ojciec OPen nas opuścił?  (Przeczytany 15305 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 11, 2009, 08:39:53 am »

Ludzie, dajcie sobie na luz !!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Marca 11, 2009, 09:05:26 am »

z niewolnika nie ma pracownika! A poważnie to z jakim zamiarem taki br. OPen zalogował się po raz pierwszy na tym forum. Że tradsów "nawróci", czy co??? czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu  ;D

jeśli o. OPen odchodzi z tego forum, to niestety także przez takie nieprzemyślane wypowiedzi...

Oooo tak najlepiej znaleźć kozła ofiarnego i obarczyć go winą za jakieś tam "grzechy"! Szanowni Państwo  :o litości!!! Ja na tym forum jestem dopiero od kilku miesięcy, wypowidałem się raczej bardzo ostrożnie, a kilku z Was, imputują mi to, że przeze mnie br. OPen odszedł z tego forum. Zrobił to zwłaszcza Pan Krusejder, który raczej słynie z ciętych wypowiedzi, z któymi oględnie mówiąc nie wszyscy się zgadzają! W swojej wypowiedzi nie oskarżyłem br. OPena o modernizm, LITOŚCI!!! Trzeba naprawdę złej woli, żeby tak zinterpretować moją wypowiedź "czyli celem nie była dyskusja tylko misja modernisty, który wchodził w ciemny zaułek obskurantyzmu". Na tej samej zasadzie można stwierdzić, że jego adwersarzy określiłem mianem "ciemnego obskurantyzmu".

Podejrzewam, że za mną nikt na tym forum nie będzie tęsknił. Zatem... Z Panem Bogiem!
   

Niech Pan nie reaguje emocjonalnie, bo przecież moja wypowiedz w ogóle nie odnosiła się do Pana personalnie ("
jeśli o. OPen odchodzi z tego forum, to niestety także przez takie nieprzemyślane wypowiedzi..."). A po wtóre jest Pan bardzo wartościowym dyskutantem. Fora są właśnie po to, by wymieniać poglądy, a nie po to, by się zgadzać ze wszystkimi we wszystkim.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Cecylia
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Marca 11, 2009, 14:37:56 pm »

Wszystkim, którzy czują się "zranieni" słowami innych polecam doskonały tekst, króciutki fragment z "Listów do nieznajomej" C.S. Lewisa: Myślę, że kiedy ludzie nas "ranią", należy pamiętać, iż w dziewięćdziesięciu dziewięciu przypadkach na sto albo zamierzali nas zranić o wiele słabiej, albo wcale nie mieli takiej intencji i zwykle są tego zupełnie nie świadomi. Wiem o tym, ponieważ sam raniłem innych.  Gdy zachowywałem się naprawdę podle, gdy byłem rozgniewany i nieznośny dla innych, nigdy mi nie zależało, by ich ranić, a nawet nie zauważałem, że głęboko kogoś zraniłem, prawie zawsze okazywało się, że było to z mojej strony całkiem nieświadome.

Witam wszystkich serdecznie na Forum, tych co piszą i tych co tylko czytają. :D
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 11, 2009, 20:12:58 pm »

O. OPen! Z wieloma Ojca wypowiedziami się zgadzałem i dlatego nie ma pod nimi mojej polemiki. Proszę o powrót!

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem i dołączam się do prośby... Czytałem Ojca z przyjemnością i zapewne z porzytkiem  :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 11, 2009, 20:14:43 pm »

O. Nikodem też nas opuścił z podobnych pobudek.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 11, 2009, 20:16:41 pm »

Z tego co pamietam to o.Nikodem odszedł od Nas pownieważ nie chciał zaniedbywać swych obowiązków ( nie dziwię się- mi też dużo czasu zajmuje czytanie forum, a i każdy post z nowego forum przeczytałem  ;D

Cytuj
+
Moi Drodzy,
kasuję moje konto ale nie z powodu ostatnich dyskusji. Oczywiście, jeśli kogoś w przypływie emocji obraziłem, to serdecznie przepraszam. Powód takiej decyzji jest nad wyraz prozaiczny. To forum jest źródłem wielu informacji dla mnie i chętnie je czytam, ale niestety czasami kosztem moich obowiązków. Posiada konta jest zbyt dużą pokusą dla mnie :)
Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i pamiętam o wszystkich w modlitwie
o. Nikodem OCD

« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2009, 20:19:36 pm wysłana przez bohator » Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 11, 2009, 20:32:11 pm »

O. Nikodem napił tak tylko z uprzejmość ;D ;D ;D
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 11, 2009, 20:49:01 pm »

"Bóg mi świadkiem - próbowałem. Feci quod potui. Ale to nie ma sensu. Nie ma możliwości zrozumienia się. Niczego nowego dla mnie, poza oszołomionymi poglądami, już  tu się chyba nie dowiem. Rezygnuję."

Oszołomione poglądy...
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 12, 2009, 22:04:32 pm »

Myślę, że wielka szkoda, że nie ma już na forum o. Nikodema i o. OPena :(

Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 13, 2009, 16:10:53 pm »

Myślę, że wielka szkoda, że nie ma już na forum o. Nikodema i o. OPena :(



Niedługo po odejściu Forumowicza Karmelity FK padło, aż strach pomyśleć co może się stac po odejściu Dominikanina?   ???

Teraz poważnie - warto, aby duża część użytkowiników przemyślała (np.w ramach wielkopostnych refleksji) te dwa odejścia i ich skutki dla treści i poziomu dyskusji prowadzonych na FK, smutny to bilans za pierwszy kwartał  AD MMIX.
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Thomas
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Marca 13, 2009, 16:24:53 pm »

Cytuj
Teraz poważnie - warto, aby duża część użytkowiników przemyślała (np.w ramach wielkopostnych refleksji)

Teraz poważnie. To są różnice doktrynalne, a nie formalne.
Przykre jest, że zakonnicy z zgromadzeń kaznodziejskich, nie potrafią jednoznacznie bez wykrętów godnych przedszkolaka, powiedzieć że KK potępia homoseksualizm. (w roku św.Pawła :o ??? :'( )
Warto nad tym zapłakać.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #26 dnia: Marca 13, 2009, 16:32:51 pm »

Niedługo po odejściu Forumowicza Karmelity FK padło, aż strach pomyśleć co może się stac po odejściu Dominikanina?   ???

Teraz poważnie - warto, aby duża część użytkowiników przemyślała (np.w ramach wielkopostnych refleksji) te dwa odejścia i ich skutki dla treści i poziomu dyskusji prowadzonych na FK, smutny to bilans za pierwszy kwartał  AD MMIX.
Przecież powyżej cytowany jest list o. Nikodema OCD. Wynika z niego bardzo jasno, że nie można tych dwóch pożegnań z forum przez duchownych traktować identycznie.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Marca 13, 2009, 16:36:58 pm »

Patrząc na błyskawicznie i dynamicznie zmieniającą się sytuację w Kościele i fsspx przypominam sobie wypowiedzi rzeczonych kapłanów. Owszem kryzys w Kościele widzieli, ale bardziej niż zapaści wiary w Kościele, bali się fsspx.
Po już tak krótkim czasie widać po czyjej stronie była i jest racja. Różnice doktrynalne są tak wielkie, że uznanie Tradycji w Kościele zaowocuje porzucaniem kapłaństwa, nie tylko forum ;). Maniery prosto z Wersalu nie zmienią faktu, że będzie za każdym razem iskrzyć.
Paradoksalnie rzecz ujmując, zaproszenie na forum konserwatywnych protestantów może obniżyć temp. sporu. Dlaczego? bo wiemy kto gdzie jest. W przypadku Dominikanów... nie wiem gdzie oni są.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 13, 2009, 16:40:56 pm »

Cytuj
Patrząc na błyskawicznie i dynamicznie zmieniającą się sytuację w Kościele i fsspx przypominam sobie wypowiedzi rzeczonych kapłanów. Owszem kryzys w Kościele widzieli, ale bardziej niż zapaści wiary w Kościele, bali się fsspx.
Wydaje mi się, że o. Nikodem miał wtedy na myśli FSSPX w Polsce a nie w ogóle. W każdym razie takie opinie słyszałem już wcześniej.
Cytuj
Paradoksalnie rzecz ujmując, zaproszenie na forum konserwatywnych protestantów może obniżyć temp. sporu. Dlaczego? bo wiemy kto gdzie jest. W przypadku Dominikanów... nie wiem gdzie oni są.
A w przypadku karmelitów totalny brak anonimowości. :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Marca 13, 2009, 16:59:35 pm »

Cytuj
Wydaje mi się, że o. Nikodem miał wtedy na myśli FSSPX w Polsce a nie w ogóle. W każdym razie takie opinie słyszałem już wcześniej.
wszystko jedno gdzie... w Kościele. Myślę że ten strach "sam się komentuje" ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ojciec OPen nas opuścił? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!