Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 23:05:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ren wpada do Tybru
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Ren wpada do Tybru  (Przeczytany 11649 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 14, 2010, 21:42:29 pm »

Księdza Dariusza Olewińskiego "W obronie Mszy Świętej" ta książka jest na www.sanctus.pl

A "Ren ..." do czasu wznowienia proponuję pożyczyć i ksernąć! ;D Ja tak zrobiłem.
W końcu to grzech zaniedbania wydawcy, zresztą kserówki się mało opłacają więc robi się je z konieczności.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 14, 2010, 22:00:04 pm »

A może ma ktoś tę książkę w formie elektronicznej?
Oczywiście, ze względu na prawa autorskie do niczego nie namawiam...  :-X
Ale jeśli ktoś ma, to prosiłbym o dyskretną prywatną wiadomość... ;)
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 14, 2010, 23:31:43 pm »

To nie jest gorszy dynamit od Księdza Dariusza Olewińskiego "W obronie Mszy Świętej", której też po raz drugi nie wydano. Komentarze sobie pozostawię ...
Czy to nie przypadkiem sam Czcigodny Autor zakazał wydawcy dodruku, wznawiania swojej własnej książki? Szkoda, wielka szkoda że nie poprawiono jej, lekko zaktualizowana mogłaby być znowu hitem księgarskim.

A może ma ktoś tę książkę w formie elektronicznej?
Na pewno niejaki "jasiek z toronto", z tym że utraciłem z człowiekiem kontakt już ładnych parę lat temu. Proszę jednak spróbować skontaktować się z właścicielami tej strony.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 14, 2010, 23:55:12 pm »

A to może ja tak po żydowsku; handele-mendele-geszeft;

"Ren wpada do Tybru" za darmo oddam pod warunkiem, że ktoś kupi ode mnie 13 tomową encyklopedię PWN 1968, za 150 zł. Odbiór własny. Przyjechać do Łodzi i zabrać.  :)
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 15, 2010, 00:20:59 am »

Dobre wprowadzenie w temat, a dla laikow i kandydatow na sprawnosc "tradycjonalisty" niezla demotologizacja Wielkiego Soboru. Po przeczytaniu czytelnik przestanie sie oburzac na okreslenie "sobor zbojecki".

Ja czytałem kiedyś książkę pt Sobór straconych nadziei. Autor krytykowł ojców soboru za konserwatyzm, odrzucenie teologii wyzwolenia itp. Oczywiście robił to z pozycji marksistowskich, ale to dzięki tej książce pierwszy  raz  dowiedziałem się kilku rzeczy na temat SVII, o których się oficjalnie nie mówi. Autor opisywał np jak karkołomnym zadaniem było ,, przepchnięcie" tych kilku schematów, które ostatecznie zostały uchwalone. Pisał iż tylko niewielka część schematów została poddana pod obrady i podsumował koszty soboru. Samej książki nie polecam, ale dzięki niej doszło w mojej głowie do demitologizacji Wielkiego Soboru. Książkę opisywaną w tym wątku też oczywiście zamierzam przeczytać.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 15, 2010, 02:24:12 am »

To nie jest gorszy dynamit od Księdza Dariusza Olewińskiego "W obronie Mszy Świętej", której też po raz drugi nie wydano. Komentarze sobie pozostawię ...
Czy to nie przypadkiem sam Czcigodny Autor zakazał wydawcy dodruku, wznawiania swojej własnej książki?[…]

Hm… szukałem w sieci, ale nie mogę znaleźć nic na potwierdzenie tej teorii. Może Pan coś więcej o tym napisać?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 15, 2010, 06:54:20 am »

O takich rzeczach się nie pisze ale to na 99,99% fakt.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2011, 14:00:00 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 15, 2010, 07:11:41 am »

Fakt jest zawsze na 100% ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 24, 2010, 23:25:26 pm »

Czy ktoś wie, czy nadal jest ona dostępna w Krakowie na Starowiślnej (lub gdziekolwiek indziej w tym mieście)? Będę przez 3 dni i zamierzam zakupić coś ciekawego, a odkąd przeczytałem ten temat zżera mnie ciekawość ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:31:47 pm »

Fakt jest zawsze na 100% ;D
A szpringerowski? Albo gieremkowski, vel prasowy?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 04, 2010, 16:20:30 pm »

Gdyby ktoś  z Państwa chciał przeczytać "Ren wpada do Tybru" to proszę o kontakt na pw.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Października 04, 2010, 08:52:47 am »

W sieci znaleziono grzecznego pdf-a z treścią książki o. Wiltgena SVD "Ren wpada do Tybru". Linki znajdują się pod koniec strony: http://rebelya.pl/discussion/8027/posoboru-w-dzienniku-juliena-greena/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #27 dnia: Października 04, 2010, 09:12:09 am »

Już sobie zgrałem na kompa.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Października 04, 2010, 09:14:26 am »

Już sobie zgrałem na kompa.

chyba zgodnie z prawem może go Pan mieć 24h na dysku, potem trzeba skasować i iść do najbliższej księgarni, by kupić tam tę książkę ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Października 05, 2010, 14:24:24 pm »

Tyle że w najbliższej, a także tych ciut i nie tylko ciut dalszych nima...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ren wpada do Tybru « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!