Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:08:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] adalbertus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] adalbertus  (Przeczytany 32950 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #120 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:18:41 am »

Wydaje mi sie, ze piszemy w roznych jezykach. Przeczytalem caly watek i w zadnym miejscu nie znalazlem zarzutu pod panskim adresem, "ze nic nie robi pan w/s komunikowania na rękę". To jest dyskusja teoretyczna : pan jest zwolennikiem (a raczej entuzjasta) komunii na reke, inni - w tym nizej podpisany - sa przeciwni. Jest wymiana argumentow ; pan przytacza argument, ze komunia na reke jest panaceum na msze masowe, na ktory to argument odpowiadam. Rozumiem, ze z nietrafnego argumentu latwiej wycofac sie rakiem, niz przyznac wprost, ze jest do bani, ale prosze sie nie dziwic, ze forumowicze to zauwaza i przyszpila.

W sprawie DN wielu oponentow, ktorzy zabieraja glos na tym forum (np. p. pjo, zeby daleko nie szukac) przeczytal z ich katechez i tekstow wiecej niz niejeden poczatkujacy neon.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #121 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:21:19 am »

jakiego typu argumenty są podnoszone np w/s DN jeśli ciągle powołują się na plotki i zasłyszenia?
Al Capone posadzono nie za zabójstwa i inne ciężkie zbrodnie, bo mogły być "plotki i zasłyszenia", tylko za pospolite przestępstwa podatkowe, których dało się bezpośrednio dowieść. Z kikokarmenatem jest podobnie jak z mafią, jest zmowa milczenia, kręgi i poziomy wtajemniczenia, wyłamują się pojedynczy świadkowie, oskarża się ich o "plotki i zasłyszenia", z licznych poszlak układa się jednak spójny obraz organizacji powołanej do burzenia tożsamości Kościoła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #122 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:24:20 am »

Cytuj
Wydaje mi sie, ze piszemy w roznych jezykach. Przeczytalem caly watek i w zadnym miejscu nie znalazlem zarzutu pod panskim adresem, "ze nic nie robi pan w/s komunikowania na rękę". To jest dyskusja teoretyczna : pan jest zwolennikiem (a raczej entuzjasta) komunii na reke, inni - w tym nizej podpisany - sa przeciwni. Jest wymiana argumentow ; pan przytacza argument, ze komunia na reke jest panaceum na msze masowe, na ktory to argument odpowiadam. Rozumiem, ze z nietrafnego argumentu latwiej wycofac sie rakiem, niz przyznac wprost, ze jest do bani, ale prosze sie nie dziwic, ze forumowicze to zauwaza i przyszpila.

ma pan rację: jestem zwolennikiem i cieszę się, że jest to coraz bardziej popularne w diecezji warszawskiej.
Nigdzie nie pisałem, że taki sposob udzielania jest panaceum na wszystko (podawalem inne rozwiązania prosze poczytac) ja przytaczałem to co widziałem na mszach masowych i nic wiecej.

Cytuj
W sprawie DN wielu oponentow, ktorzy zabieraja glos na tym forum (np. p. pjo, zeby daleko nie szukac) przeczytal z ich katechez i tekstow wiecej niz niejeden poczatkujacy neon.
[/quote]

tyle, żę spisana wersja katechez to jest nikły promil tego co jest na DN. to jakby po przeczytaniu reguły np. św. Benedykta powiedziec, żę wiem wszystko o Benedyktynach i wszystkich zakonach opartych na tej regule.
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #123 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:29:40 am »

 
Cytuj
Al Capone posadzono nie za zabójstwa i inne ciężkie zbrodnie, bo mogły być "plotki i zasłyszenia", tylko za pospolite przestępstwa podatkowe, których dało się bezpośrednio dowieść. Z kikokarmenatem jest podobnie jak z mafią, jest zmowa milczenia, kręgi i poziomy wtajemniczenia, wyłamują się pojedynczy świadkowie, oskarża się ich o "plotki i zasłyszenia", z licznych poszlak układa się jednak spójny obraz organizacji powołanej do burzenia tożsamości Kościoła.
[/quote]

Brawo!!! takich sędziów rzeczywistości brakuje.
Joanne D'arc spalono też za niektóre tylko fakty z jej życia i co z tego?

Nie wiem skąd ta spiskowa teoria dziejów? czyżby wpisywał się Pan w krąg nurtu D. Browna?
DN jest otwarta jak to jest w Statutach, przychodza ludzie z zewnątrz na Eucharystie. Prosze zgłosic chęc wejscia np. w jakąs wspólnote istniejącą od wielu lat np w Opus Dei? albo Legionari di Cristo.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #124 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:32:49 am »

ma pan rację: jestem zwolennikiem i cieszę się, że jest to coraz bardziej popularne w diecezji warszawskiej.
No wlasnie tego nie moge zrozumiec. Jak mozna cieszyc sie z czegos co prowadzi do profanacji i do utraty wiary w Rzeczywista Obecnosc ? :(

Nigdzie nie pisałem, że taki sposob udzielania jest panaceum na wszystko (podawalem inne rozwiązania prosze poczytac) ja przytaczałem to co widziałem na mszach masowych i nic wiecej.
To nie jest klub reporterow ani imieny u cioci, ale dyskusja. Tu sie nie ma "przytaczałem to co widziałem i nic wiecej". Uzyl pan argumentu mszy masowych wlasnie jako argumentu w dyskusji. Prosze nie strugac wariata.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #125 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:35:27 am »

DN jest otwarta jak to jest w Statutach, przychodza ludzie z zewnątrz na Eucharystie.

A Orientamenti tez sa jawne ? Jesli tak, to gdzie je moge dostac ? Czy maja imprimatur ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:39:34 am »

Cytuj
Orientamenti tez sa jawne ? Jesli tak, to gdzie je moge dostac ? Czy maja imprimatur ?
[/quote]

są jawne i zostały zaakceptowane przez przynajmniej kilka kongregacji i zmienione wg ich wytycznych. Tekst został zaakceptowany krótko przed podpisaniem definitywnym statutów. Nie wiem czy są po polsku, ale po włosku są.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:55:12 am »

Musi pan o tym powiedziec czlonkom neokatechumenatu, bo wszyscy ktorych znam twierdza co innego. Moze wszyscy klamia ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:00:37 am »

Cytuj
Musi pan o tym powiedziec czlonkom neokatechumenatu, bo wszyscy ktorych znam twierdza co innego. Moze wszyscy klamia ?
[/quote]

oni to z pewnością wiedzą bo było to ogłaszane ponad rok temu przed zatwierdzeniem statutów, może ci, których Pan zna tego nie słyszeli ale po co oskarżac ich od razu o kłamstwo?

Zresztą jak może coś byc całkowicie i definitywnie zaakceptowane bez akceptacji fundamentalnych linii katechetycznych, spisanych rozszerzeń do statutów?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #129 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:03:54 am »

Zresztą jak może coś byc całkowicie i definitywnie zaakceptowane bez akceptacji fundamentalnych linii katechetycznych, spisanych rozszerzeń do statutów?
Widać może!

P.S. To jest więcej niż jeden statut?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #130 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:14:09 am »

Cytuj
Cytuj
Jesli chodzi o wiedze, to jak na razie pan nie zablysnal w kontekscie Matki Teresy. Moze ten post to wynik frustracji po tej wpadce.
dlatego nt. M.Teresy się nie wypowiadam. Nie mam w zwyczaju wypowiadac się na tematy, w których nie mam nic do powiedzenia. Nie uważam się za wszystkowiedzącego.

Cytuj
Al Capone posadzono nie za zabójstwa i inne ciężkie zbrodnie, bo mogły być "plotki i zasłyszenia", tylko za pospolite przestępstwa podatkowe, których dało się bezpośrednio dowieść. Z kikokarmenatem jest podobnie jak z mafią, jest zmowa milczenia, kręgi i poziomy wtajemniczenia, wyłamują się pojedynczy świadkowie, oskarża się ich o "plotki i zasłyszenia", z licznych poszlak układa się jednak spójny obraz organizacji powołanej do burzenia tożsamości Kościoła.

Brawo!!! takich sędziów rzeczywistości brakuje.
Joanne D'arc spalono też za niektóre tylko fakty z jej życia i co z tego?

Nie wiem skąd ta spiskowa teoria dziejów? czyżby wpisywał się Pan w krąg nurtu D. Browna?
DN jest otwarta jak to jest w Statutach, przychodza ludzie z zewnątrz na Eucharystie. Prosze zgłosic chęc wejscia np. w jakąs wspólnote istniejącą od wielu lat np w Opus Dei? albo Legionari di Cristo.
Gdyby na poważnie potraktował pan pierwszą swoją podkreśloną wypowiedź nie wypisałby pan tego steku bzdur z drugiego cytatu. Al. Capone odsiadywał sprawiedliwy wyrok za udowodnione przestępstwa a że zmarł w więzieniu (na syfilis), to był jego osobisty wybór, jako że się bał zastrzyków i nie poddał się stosownej kuracji. Ma się to do sprawy Świętej Joanny jak pięść do nosa.

W spiskową teorię nie muszę wierzyć obserwując spiskową praktykę poczynając od afer rządowych, rozgrywek między grupami pracowników, czy sąsiadami, na wewnątrzkościelnych kończąc. „D. Browna” nie znam, nic nie czytałem, z omówień mogę tylko powiedzieć, że to szkodnik atakujący Kościół od zewnątrz, równolegle z piątą kolumną złożoną z ludzi i organizacji, takich jak kikokarmenat. O Opus Dei wiem wystarczająco dużo czytając książki jego Założyciela, Kikoś i donia Karmen zdają się być niepiśmienni.

P.S. Propozycja do Moderacji, może by te dwa wątki połączyć – inaczej robi się z tego bolszewickie rozdwojenie: myślisz neon, mówisz Adalbertus, myślisz Adalbertus mówisz neon.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #131 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:30:51 am »

Co do otwartości to czasem jeśli p. chłopak chce zaprosić swoją nową dziewczynę na eucharystię to czasem się na to pozwala oczekując, że przyjdzie ona na następne katechezy i rozpocznie drogę. Zresztą trudno komuś wprost odmówić pozwolenia wejścia na eucharystię. Myślę że różnie to wygląda w różnych wspólnotach, ale wydaje mi się, że jednak neokatechiści i co bardziej gorliwi członkowie drogi(o podziale pisałem wyżej) woleliby, żeby na eucharystię nikt z zewnątrz nie przychodził. Jeśli chodzi o liturgie słowa, w środku tygodnia to się z zasady nie pozwala by przychodził na nie ktoś z zewnątrz. Zresztą trudno się dziwić skoro i na eucharystii i na liturgii słowa ludzie opowiadają o rzeczach nieraz bardzo osobistych i intymnych.
 Ktoś opowiada i co z tego skoro na drodze ciągle mówi się o grzeszności i małości człowieka ale podkreśla że nikt nie jest w stanie o własnych siłach się zmienić. Z jednej strony to prawda, ale zawsze trzeba współpracować z łaską bożą, i się starać. Krew człowieka zalewa jak ludzie kilka lat opowiadają o tych samych grzechach i nic z tym nie robią
Co do Opus Dei i innych podobnych organizacji to są czasami spotkania  otwarte na osoby z zewnątrz. Fakt że z ambon jakoś nikt tego specjalnie nie ogłasza, ale w internecie można coś znaleźć.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #132 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:19:59 pm »

Jeśli to jest jeden z niewielu merytorycznych argumentów to jakiego typu argumenty są podnoszone np w/s DN jeśli ciągle powołują się na plotki i zasłyszenia?
Zatem: co zdaniem pana mogło by być krytyką merytoryczną?

są jawne i zostały zaakceptowane przez przynajmniej kilka kongregacji i zmienione wg ich wytycznych. Tekst został zaakceptowany krótko przed podpisaniem definitywnym statutów. Nie wiem czy są po polsku, ale po włosku są.
Najpierw zostały "zaakceptowane" a potem "zmienione według wytycznych"???
P.S. To jest więcej niż jeden statut?
Czepia się Pan...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #133 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:27:06 pm »


Cytuj
Zatem: co zdaniem pana mogło by być krytyką merytoryczną?

krytuką merytoryczną może byc dyskusja chociażby nt. statutu DN bo takowy jest dostepny wszystkim; można się podzielic doswiadczeniem ale z doświadczeniem się nie dyskutuje

Cytuj
[Najpierw zostały "zaakceptowane" a potem "zmienione według wytycznych"???

przepraszam za pomyłkę czasową
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #134 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:32:01 pm »

P.S. To jest więcej niż jeden statut?
Czepia się Pan...
No nie. Można odnieść wrażenie, że jest ten jeden zatwierdzony i drugi - stosowany a może nawet więcej - na kolejne poziomy wtajemniczenia. Stąd podejrzenie, że maniakalne używanie liczby mnogiej z czegoś wynika.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] adalbertus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!